Ako sa správne starať o egreše: prerezávanie, zalievanie, hnojenie

Ako sa starať o egreše na jeseň pre dobrú úrodu. Video

Chcete z jedného kríka zozbierať niekoľko kilogramov egreša? Potom mu poskytnite náležitú starostlivosť nielen na jar, ale aj na jeseň. Včasné prerezávanie a kŕmenie kríkov chráni pred nedostatkom výživy a poškodením škodcami. Odporúčame vám naučiť sa, ako sa starať na jeseň egreše, aby na jar bola dobrá úroda.

Prečítajte si tiež: Cotoneaster, výsadba a starostlivosť s fotografiou

Starostlivosť o egreš na jeseň

Aby kríky poskytovali pohodlné podmienky na zimovanie, musia byť na jeseň prijaté tieto opatrenia:

Aby kríky poskytovali pohodlné podmienky na zimovanie, musia byť na jeseň prijaté tieto opatrenia:

  1. Odstráňte burinu z kríkov
  2. Odstráňte spadnuté listy spod kríkov, pretože môžu slúžiť ako zdroj rozvoja hubových chorôb egreša
  3. Vykonajte prevenciu chorôb špeciálnymi zlúčeninami
  4. Dobre zalejte vodou a uvoľnite pôdu pod kríkom
  5. Vykonajte vrchný obväz
  6. Orežte správne
  7. Zatvorte krík na zimu pred mrazom mulčovaním alebo pilinami.

Na jeseň sa fungicídy používajú ako liečba škodcov proti škodcom, napríklad Topaz alebo Fundazol.

Ako správne orezávať egreše na jeseň

Charakteristickou črtou tohto kríka je, že každoročne produkuje veľký počet výhonkov. To všetko vedie k tomu, že zber bobúľ je ťažší a samotný krík sa zatieňuje a začína bolieť. Kustovnica by mala pozostávať z vetiev rôzneho veku, pričom za najúrodnejšie sa považujú vetvy vo veku 5-7 rokov.

Charakteristickou črtou tohto kríka je, že každoročne produkuje veľký počet výhonkov. To všetko vedie k tomu, že zber bobúľ sa stáva

Najlepšie je prerezávať egreše na jeseň, pretože krík sa už pripravuje na zimu a neexistujú v ňom žiadne aktívne procesy. Na jar egreš zosilnie a poskytne nové výhonky. Povolené je aj jarné prerezávanie, ktoré sa vykonáva pred rozkvitnutím púčikov a spustením toku miazgy. Ak máte pochybnosti, že vám toto obdobie nechýba, na jeseň odrežte všetky kríky v krajine.

jarné prerezávanie, ktoré sa vykonáva predtým, ako púčiky odkvitnú a začne tok miazgy. Ak máte pochybnosti, nenechajte si toto obdobie ujsť

Na jeseň je potrebné odrezať všetky staré a nepotrebné vetvy až na základňu a na jar jednoducho opraviť tvar kríka. Zbytočné vetvy sa odstránia až potom, čo listy na kríku úplne spadnú, pretože skoré prerezávanie v septembri môže vyvolať rast rastlín a poskytne nové výhonky.

  Vešiak na vrchné oblečenie pri dači

v baldachýne je potrebné odrezať všetky staré a nepotrebné vetvy až na základňu a na jar je potrebné len upraviť tvar kríka.

Na správne prerezávanie egrešov na jeseň dbajte na:

  • Kôra konárov určí, či sú staré alebo mladé.
  • Farba konárov. Môžete bezpečne odstrániť všetky čierne.
  • Či je krík tvorený iba starými vetvami. V tomto prípade by ste nemali odrezať všetky vetvy, pretože budúci rok egreš nebude schopný dať taký počet výhonkov..

Pozrite si video: Strihanie egrešov na jeseň a starostlivosť o ne

Teraz viete, ako sa starať o kríky egreša, aby ste na jar mali 100% dobrú úrodu. Veľa závisí od vás, takže sa o toto bobule starajte zodpovedne. Vlastnými rukami môžete pestovať egreše s tŕňmi alebo bez nich, ako aj farebné egreše-ríbezle. Ak ste na jeseň nemali čas strihať, urobte to na jar, inak egreš bude zle rásť a prinášať ovocie.