Ako sa vysporiadať s krtkami v krajine ľudovými prostriedkami

Efektívne ľudové metódy riešenia krtkov v krajine

Začína sa letná sezóna a medzi mnohými dôležitými úlohami stojí záhradník pred otázkou: ako sa vysporiadať s krtkami? Pred nastavením pascí a naliatím jedu odporúčame zvážiť všetky výhody a nevýhody nájdenia tohto zvieraťa vo vašej oblasti. V tomto článku sa dozviete aj o bežných ľudových zápasníckych metódach, ktoré môžu používať aj milovníci zvierat..

Aké je použitie a poškodenie krtkov v krajine

– Krtek je hmyzožravé zviera, ktoré žerie nielen červy, ale aj larvy škodlivého hmyzu, napríklad mol, chrobák máj.

– Neustále uvoľňuje pôdu a zvyšuje jej úrodnosť..

Krtek je hmyzožravý živočích, ktorý žerie nielen červy, ale aj larvy škodlivého hmyzu, napríklad mole, chrobáka májového. - Neustále uvoľňuje pôdu a zvyšuje jej úrodnosť. - Okrem toho v zemi, ktorú krtek vyhadzuje, nie sú žiadne buriny

– V pôde, ktorú krtek vyhadzuje, nie sú žiadne buriny, navyše je dokázané, že vysadené semená v takejto pôde klíčia rýchlejšie a lepšie..

Škody spôsobené činnosťou krtka:

– Krtko pri hľadaní potravy vyhrabáva mnoho tunelov a vyhadzuje Zem. Vytvára sa veľký počet nerovností, kopcov, ktoré kazia výhľad, a čo je najdôležitejšie – zasahujú do pestovania záhradníckych plodín.

– Vykonávaním pohybov môže zviera poškodiť korene rastlín, stromov.

– Rád hoduje na užitočných dážďovkách.

Škody spôsobené činnosťou krtka:

Aké sú obľúbené spôsoby riešenia krtkov

Pre tých, ktorí sa rozhodnú zbaviť svojich susedov na svojom webe, existuje niekoľko spôsobov:

– vystrašiť;

– nastavenie návnad a pascí;

– ľudové metódy.

Pre tých, ktorí sa rozhodli zbaviť sa uložených susedov na svojom webe, existuje niekoľko spôsobov: - vystrašiť; - inštalácia návnad a pascí;Domáca pasca na potrubie

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu kontrolovať krtky:

1. Deprivácia jedla. Zviera je veľmi závislé od jedla; za deň môže zjesť také množstvo jedla, ktoré je porovnateľné s jeho hmotnosťou. Preto ak zničíte škodlivý hmyz: larvy, chrobáky, červy pomocou insekticídnych prípravkov, potom krtek, ktorý zostane bez potravinovej základne, opustí vaše stránky.

2. Vplyv na čuch. V krtkovi je tento zmyslový orgán veľmi vyvinutý, a preto ak do diery hodíte zhnitú rybu, napríklad sleďa, zviera nevydrží taký zápach a opustí ho. A vo všeobecnosti jemný čuch krtka môžu ovplyvniť rôzne vonné rastliny alebo špecifický zápach chemikálií..

  Síran meďnatý, používaný v záhradníctve na jar

Vplyv na čuch. V krtkovi je tento zmyslový orgán veľmi rozvinutý, takže ak do diery hodíte zhnitú rybu, napríklad sleďa, zviera nevydrží taký zápach a opustí ho. A vo všeobecnosti jemný čuch krtka môžu ovplyvniť rôzne vonné rastliny alebo špecifický zápach chemikálií.Náprava krtkov

3. Pomoc pre domácich miláčikov. Platí to pre plemená psov, ako sú foxteriér a jazvečík, ktoré sú prirodzenými lovcami..

4. Vytvorenie bariéry. Pozdĺž celého okraja záhrady je vykopaná kovová sieťka do hĺbky viac ako jedného metra. To obmedzí prístup zvieraťa na stránku..

Vytvorenie bariéry. Pozdĺž celého okraja záhrady je vykopaná kovová sieťka do hĺbky viac ako jedného metra. To obmedzí prístup zvieraťa na stránku.Plašič krtkov

5. Záplava nory. Do otvoru nalejte veľa vody. To prinúti zviera presunúť sa na iné miesto. Ale v tomto prípade existuje vysoká pravdepodobnosť jeho návratu po odchode vody..

6. Infrazvuk vydesiť. Postačí domácky vyrobené zariadenie i moderná komerčná verzia, ktorá reprodukuje infrazvukové signály nepríjemné pre zver..

Postačí domácky vyrobené zariadenie i moderná komerčná verzia, ktorá reprodukuje infrazvukové signály nepríjemné pre zver.Odpudzovač krtkov

7. Nie celkom humánny spôsob – pomocou sifónu. Odoberie sa kus potrubia, ktorý zodpovedá priemeru otvoru. V ňom sú vyrobené dvere, ktoré sa dajú otvoriť iba v jednom smere. Do diery je umiestnená pasca – ak krtko spadne do tejto štruktúry, potom sa z nej nebude môcť dostať.

7. Nie celkom humánny spôsob - pomocou sifónu. Odoberie sa kus potrubia, ktorý zodpovedá priemeru otvoru.

8. Alternatívou k ľudovej metóde je použitie jedu. Prípravky obsahujúce jed sa predávajú v špecializovaných predajniach. Prirodzene, po zjedení takejto pochúťky zviera zomrie.

deväť. Nastavovanie pascí. Zariadenie je nainštalované pri vchode do nory. Zostáva už len čakať, kým sa krtko nedostane do pasce. V takom prípade budete musieť premýšľať o tom, ako zlikvidovať mŕtve zvieratá..

Nastavovanie pascí. Zariadenie je nainštalované pri vchode do nory.

Prečítajte si tiež: Ako sa vysporiadať s krtkami v krajine

Ako vidíte, existuje veľa spôsobov, ako vyhnať krtkov zo záhrady. Voľba je na vás – konať humánne, odháňať zvieratá alebo sa uchýliť k extrémnym vyhladzovacím opatreniam. Nezabudnite, že opatrenia by mali byť komplexné a mali by sa vykonávať nielen na vašom webe, ale aj na susednom území.