Ako sa vysporiadať s prasiatkom

Ako sa vysporiadať s bolgweedom na ich letnej chate

V nedávnej dobe bolševník jednoducho zaplavil letné chaty a pozemky v domácnostiach, čo ľuďom spôsobilo veľa nepríjemností. Pozývame vás, aby ste to zistili, ako sa vysporiadať s prasiatkom na svojej letnej chate vlastnými rukami. Zistite účinné metódy, ako sa zbaviť tejto škodlivej rastliny.

Prečo musíte bojovať proti prasiatku?

Napriek tomu, že táto rastlina patrí k letničkám, môže sa na mieste objaviť každoročne. Ide o to, že jeho semená sa rýchlo rozptýlia. Paštrnák kravský je samoopelivý, takže počet rastlín sa bude neustále zvyšovať. Ďalšou vlastnosťou tejto buriny je, že môže narásť o 10 cm za deň..

Napriek tomu, že táto rastlina patrí medzi letničky, môže sa na mieste objaviť každoročne. Ide o to, že jeho semená sa rýchlo rozptýlia. Paštrnák kravský je samoopelivý, preto sa počet rastlín bude neustále zvyšovať. Ďalšou vlastnosťou tejto buriny je, že môže narásť o 10 cm za deň.

Myslíte si, že odrezať stonky znamená chvíľu bojovať s prasiatkom? Táto metóda je bohužiaľ neúčinná, pretože spiace púčiky sa po prerezaní prebúdzajú. Potom bude rastlina rásť ešte aktívnejšie, aby priniesla ovocie..

boľševník v horáchKrásna a nebezpečná rastlina – boľševník

Počet semien v jednej burine je až 70 000, takže rýchlosť jeho reprodukcie nie je prekvapujúca. Počítajte tiež s tým, že klíčenie semien trvá až 5 rokov. Vzhľadom na to všetko musíte vedieť, ako sa vysporiadať s pasienkom kravským na letnej chate. Našťastie má táto rastlina zraniteľné miesta, takže ju môžete zničiť..

Počet semien v jednej burine je až 70 000, takže rýchlosť jeho reprodukcie nie je prekvapujúca. Počítajte tiež s tým, že klíčenie semien trvá až 5 rokov. Vzhľadom na to všetko musíte vedieť, ako sa vysporiadať s pasienkom kravským na letnej chate. Našťastie má táto rastlina zraniteľné miesta, takže ju môžete zničiť.Bolševník spôsobuje popáleniny

  1. Paštrnák kravský miluje slnko, takže môžete zasadiť blízke stromy, ktoré vytvoria tieň..
  2. Táto burina nemá rada veľa vody, takže môžete oblasť výdatne zaplaviť..
  3. Rastlina je stále jednoročná a nerozmnožuje sa koreňmi..

Pri rokovaní s prasiatkom nezabudnite na predbežné opatrenia. Preventívne opatrenia by sa napríklad mali vykonávať s rukavicami a oblečením, ktoré úplne zakrýva telo..

Efektívne metódy boja s prasiatkom

Je dôležité použiť integrovaný prístup, aby ste sa holocvieho natrvalo zbavili. Najlepšie je vykonať všetky činnosti pred kvitnutím. Vykopajte rastlinu s koreňom, pretože sa nerozmnožuje oddenkom, čo znamená, že prestane rásť. Majte na pamäti, že koreň je dostatočne hlboký, takže táto metóda je efektívnejšia pre mladé rastliny..

  Jednoduché udiarne doma pre letné chaty

Je dôležité použiť integrovaný prístup, aby ste sa holocvieho natrvalo zbavili. Najlepšie je vykonať všetky činnosti pred kvitnutím. Vykopajte rastlinu koreňom, pretože sa nerozmnožuje v oddenku,Nezabudnite urobiť predbežné opatrenia

Ak rastlina už odhodila dáždniky a semená ešte nie sú zrelé, skúste ich nakrájať. Bolševník môže opäť uvoľniť výhonky, preto sa tento postup bude musieť zopakovať.

Semená sú už zrelé a vy ste práve začali bojovať s kravským paštrnákom? Potom budete musieť použiť extrémne opatrenia – pálenie. V takom prípade budete musieť zapáliť nielen rastlinu, ale aj celú oblasť, na ktorej rastie..

Semená sú už zrelé a vy ste práve začali bojovať s kravským paštrnákom? Potom budete musieť použiť extrémne opatrenia - pálenie. V takom prípade budete musieť zapáliť nielen rastlinu, ale aj celú oblasť, na ktorej rastie.Obrovská burina – boľševník

Užitočný článok: Ako sa vysporiadať s voškami v krajine

Naftový olej sa používa ako obľúbený spôsob boja proti prasiatku. Vezmite striekačku s dvoma kockami a vstreknite naftu priamo do stonky rastliny. Táto metóda zničí prasiatku a nepoškodí ostatné rastliny. Ak chcete, môžete použiť špeciálne chemikálie..

Naftový olej sa používa ako obľúbený spôsob boja proti prasiatku. Vezmite striekačku s dvoma kockami a vstreknite naftu priamo do stonky rastliny. NS

Ak s kravským paštrnákom nebojujete na ich letnej chate, bude aktívne rásť a poškodzovať ostatné rastliny a ľudí. Použite tipy z tohto článku a zničte burinu vo svojej vlastnej krajine..