Ako si sami vytvoriť záhradnú cestu

Záhradná cesta pre domácich majstrov pomocou formulára

Je ťažké si predstaviť letnú chatu bez krásne upravenej záhradnej cesty. S jeho pomocou môžete miesto rozdeliť na zóny, oplotiť záhony alebo záhony, zariadiť miesto pre jedálenský súbor na čerstvom vzduchu, postaviť platformu pre auto. Koniec koncov, v nepriaznivom počasí je vhodné bežať po ceste bez toho, aby ste uviazli v zmäkčenej zemi a nezanechali žiadne škaredé stopy. Ponúkame vám, aby ste zistili, ako vytvoriť záhradnú cestu vlastnými rukami pomocou formulára.

Pokyny krok za krokom: záhradná cesta

Záhradnú cestu môžete nezávisle zariadiť pomocou hotových formulárov, do ktorých kresby sa naleje roztok. Táto metóda je v súčasnosti najviac rozpočtová a bežná medzi majiteľmi, ktorí uprednostňujú vybavenie priestoru vlastnými rukami. Výhodou hotových foriem je, že sú vyrobené z odolného plastu, majú najrozmanitejšie vzory, veľkosti vhodné do práce (60x60x6 alebo 40x40x4 cm), dostupnosť v maloobchodnej sieti.

Záhradnú cestu môžete nezávisle zariadiť pomocou hotových formulárov, do ktorých kresby sa naleje roztok. Táto metóda je v súčasnej dobe najrozpočtovejšia a najbežnejšia medzi vlastníkmi, pre

Prvá etapa teda pripravuje miesto pre budúcu trať. V mieste svojho určeného umiestnenia sa urobí značenie, ktoré označuje limity kolíkmi s natiahnutým lanom. Najprv musíte posúdiť hustotu pôdy. Ak je pôda hustá, bude stačiť nasypať piesok a tenkú vrstvu jemného štrku asi päť cm a všetko dobre zhutniť.

Ak je pôda voľná, budete musieť vykonať nasledujúce opatrenia: vykopať priekopu po šírke dlaždíc, pridať ju k obrubníku a prehĺbiť o 8-12 cm. Potom sa pôda v vykopanej priekope zhutní, naleje sa piesok a

Ak je pôda voľná, budete musieť vykonať nasledujúce opatrenia: vykopať priekopu po šírke dlaždíc, pridať ju k obrubníku a prehĺbiť o 8-12 cm. Potom sa pôda v vykopanej priekope zhutní, piesok a drvený kameň sa naleje vrstvou 5 až 9 cm, všetko sa znova zhutní … Pri vykonávaní týchto prác je potrebné zabezpečiť, aby sa pôda neusadila, inak všetka práca pôjde do kanalizácie. Takáto ďalšia posteľná bielizeň sa nachádza pod miestom pre auto..

Ďalším krokom je položenie formy na povrch. Kopec piesku a štrku je navlhčený na zhutnenie. Esl

Ďalším krokom je položenie formy na povrch. Kopec piesku a štrku je navlhčený na zhutnenie. Ak sa jedná o auto, na piesok sa položí sklolaminát alebo vystužená sieťovina. Forma je mazaná špeciálnym mazivom, ktoré uľahčuje vyberanie. Toto mazivo je možné nahradiť mydlovou vodou alebo strojovým olejom. Forma je jednorazovo ošetrená špeciálnym mazivom, po 2-3 naplneniach strojovým olejom a pred každým novým naplnením mydlovou vodou. Piesok opäť navlhčite a opatrne naň položte formu, pričom ho mierne zatlačte.

  Urobte si sami letné chaty na ozdobu záhrady. Foto

roztok alebo strojový olej. Forma je jednorazovo ošetrená špeciálnym mazivom, po 2-3 naplneniach strojovým olejom a pred každým novým naplnením mydlovou vodou. Znova navlhčite piesok a batériu.

Cementová malta sa často spevňuje drveným kameňom, zmäkčovadlom, vystuženým vláknami, pričom sa používa nasledujúci pomer: cement 1x piesok 3x drvený kameň 4 diely; cement 1x piesok 4x zmäkčovadlo podľa návodu. Použitie drveného kameňa alebo zmäkčovadla znižuje spotrebu cementu. Je potrebné poznamenať, že použitie zmäkčovadla zvyšuje odolnosť malty voči vlhkosti a teplote, zlepšuje vzhľad dlaždíc..

Pozrite si video: Vytváranie záhradnej cesty

Pri príprave roztoku sa zmiešajú suché zložky a do konzistencie kyslej smotany sa pridá voda. Je dôležité, aby voda neprepadla ako spôsobí to vznik trhlín. Dlaždicu môžete ozdobiť pridaním farby do roztoku. Farbivo je možné úplne rozpustiť v roztoku, môžete ho iba mierne premiešať – vytvoria sa vám škvrny alebo ho môžete rozptýliť po nevytvrdenom povrchu dlaždice.

Cementová malta sa rovnomerne rozotrie do formy, čím sa vyhnú dutinám, a vrch sa opatrne vyrovná. Formu odstránia, keď roztok trochu uchopí, asi po pol hodine, pričom ju drží šikmo. Aby ste formulár ľahšie odstránili, môžete naň mierne poklepať. Potom sa kroky opakujú.

Cementová malta sa rovnomerne rozotrie do formy, čím sa vyhnú dutinám, a vrch sa opatrne vyrovná. Formu odstránia, keď roztok trochu uchopí, asi po pol hodine, pričom ju drží šikmo

Po týždni môžete ísť po hotovej trati, položiť auto – po 20 dňoch. Na konci práce sú škáry vyplnené pieskom alebo zeminou medzi dlaždicami cesta. Všetko sa dobre komprimuje.

Prečítajte si tiež: Ako urobiť záhradnú cestu zo zrubu

Prečítajte si tiež: Ako vyrobiť záhradnú cestu zo zrubu Záhradná cesta vlastnými rukamiFotografia záhradnej cesty v tvare

Záhradná cesta vlastnými rukami pomocou formulára je dosť jednoduchá, takže sa môžete pokúsiť ju vybaviť sami s minimálnymi nákladmi. Výhodou takejto dráhy je, že jej cena je nižšia ako cena hotovej dlaždice, zatiaľ čo jej šírku a dĺžku môžete nezávisle nastaviť. Experimentujte, potom bude vaša letná chata nielen krásna, ale aj vhodná na záhradníctvo a rekreáciu.

  Rockery si urobte sami, fotografia krok za krokom