Ako si vyrobiť horúcu údenú udiareň vlastnými rukami

Urobte si sami horúcu údiareň z Vedy a sudu. Fotografie a schémy

Fajčenie za tepla umožňuje, aby boli jednoduché výrobky chutnejšie a chutnejšie. Môžete fajčiť ryby a mäso vlastnými rukami urobiť horúcu údenú udiareň z improvizovaných prostriedkov a bez vonkajšej pomoci. Hotové údené mäso je v chuťových vlastnostiach priaznivo porovnateľné s náprotivkami v obchode.

Ako vyrobiť vedro udiareň

Každá udiareň sa skladá z komory na umiestnenie výrobkov z komory na spaľovanie triesok. V mnohých prípadoch sú tieto komory umiestnené v rovnakom kontajneri. Je celkom možné postaviť udiareň z hrnca alebo jednoduchého smaltovaného vedra, do ktorého sa naleje sušená drevná štiepka. Piliny je možné kúpiť už hotové alebo si ich môžete vyrobiť sami. V strede vedra je umiestnená mriežka (mriežka). Je navrhnutý tak, aby rovnomerne rozdeľoval potraviny na varenie..

Každá udiareň sa skladá z komory na umiestnenie výrobkov z komory na spaľovanie triesok. V mnohých prípadoch sú tieto komory umiestnené v rovnakom kontajneri.

Zložitejší typ udiarne je vybavený plechom na pečenie, kde bude tuk vytvorený počas fajčenia odtekať. Plech na pečenie je umiestnený na ľavej strane udiarne, v zásade je podobný vonkajšiemu veku. Plech na pečenie vám umožní uvariť viac tučného mäsa, masti, rýb. Keď nie je plech na pečenie, na čipy kvapká tuk a šťava a zhoršujú tvorbu dymu a tlejenie, čo má vplyv na celkové varenie a dokonca aj na fajčenie..

Zložitejší typ udiarne je vybavený plechom na pečenie, kde bude tuk vytvorený počas fajčenia odtekať. Plech na pečenie je umiestnený na ľavej strane udiarne, v zásade je podobný vonkajšiemu veku. Plech na pečenie umožňujeFajčiar z panvice, foto

Ak je nainštalovaný plech na pečenie, čipy tlejú intenzívnejšie, údenie prebieha rovnomerne a všetko sa varí rovnomerne. V tejto udiarni môžete nainštalovať niekoľko kuchárskych sietí, ktoré pomôžu zvýšiť objem jedla na varenie a znížiť spotrebu čipov. Tieto možnosti sú skvelé na prepravu a môžu byť použité vonku. Zložitejšie typy udiarní, ktoré môžete stavať alebo stavať na svojom mieste.

Ak je nainštalovaný plech na pečenie, čipy tlejú intenzívnejšie, údenie prebieha rovnomerne a všetko sa varí rovnomerne.Údená údená sudová

V závislosti od typu udiarne a materiálov, z ktorých je vyrobená, ju môžete použiť na prepravu alebo prevádzku na nádvorí chaty. V tomto prípade môžete získať veľa lahodných údených výrobkov urobených vlastnými rukami. Ak máte skúsenosti, môžete si v krátkom čase vyrobiť horúcu udiareň vlastnými rukami a ak nie, môžete si ju kúpiť hotovú v špecializovaných predajniach. Na to existuje veľa možností..

  Ako si vyrobiť studenú údenú udiareň vlastnými rukami

Ako vyrobiť udiareň zo sudu vlastnými rukami

Údená údená udiareň s vlastnými rukami môže byť postavená z dvoch kovových päťdesiatlitrových sudov. Pri vlastnej výrobe je hlavnou vecou mať skúsenosti s prácou s kovom. Sudy sú rezané brúskou a inštalované na plošine, čo vám pomôže fajčiť v každom vhodnom okamihu. Sudy sú spojené komínom a potom sú nainštalované siete a plech na pečenie.

Údená údená udiareň s vlastnými rukami môže byť postavená z dvoch kovových päťdesiatlitrových sudov.Schéma udiarne zo suda

Na časté fajčenie môžete postaviť murovanú udiareň, ktorú je vhodné použiť kedykoľvek počas roka. Pre túto verziu udiarne je miesto vyhradené v určitej vzdialenosti od obytných budov. V tehlovej udiarni by mala byť nad ohnisko položená kamenná vrstva, ktorá pomáha udržiavať teplotu v samotnom grile na požadovanej úrovni a proces varenia prebieha rovnomerne. Udiareň je zároveň umiestnená oddelene od ohniska. Vzdialenosť medzi nimi nie je významná, čo umožňuje dodávať prúd tepla (ohrievaný vzduch) a dymu do ohniska..

V tehlovej udiarni by mala byť nad ohnisko položená kamenná vrstva, ktorá pomáha udržiavať teplotu v samotnom grile na požadovanej úrovni a proces varenia prebieha rovnomerne. Udiareň je zároveň umiestnená oddeleneTehlový fajčiar

Je celkom možné vyrobiť všetky varianty horúcich údených fajčiarov zo šrotu vlastnými rukami a každú možnosť je možné použiť na prípravu rôznych údenín. Každý, kto si chce s trochou námahy vychutnať tieto domáce dobroty, ich môže dostať do pár hodín. A správnym výberom receptov získajú skutočne jedinečnú chuť..

Je celkom možné vyrobiť všetky varianty horúcich údených fajčiarov zo šrotových materiálov vlastnými rukami a každú možnosť je možné použiť na prípravu rôznych údenín. Každý, kto si želáTováreň na udiareň, foto

Skús to urobiť v krajine udiareň urobte to sami horúci údený a naučte sa nový spôsob varenia. Použitím bežných materiálov môžete urobiť profesionálnu udiareň nielen na horúce, ale aj na studené údenie..