Ako správne orezať broskyňu na jar. Video

Prerezávanie starých broskýň na jar, v lete, na jeseň. Video pre začiatočníkov

Prerezávanie je dôležitým krokom v starostlivosti o stromy, od ktorého závisí tvar koruny, ako aj dobrá úroda. Mnoho ľudí si myslí: čo môže byť jednoduchšie ako rez stromu, pretože stačí vziať dobrý nôž a odrezať prebytočné vetvy. V skutočnosti je dôležité vedieť, kedy a ako strom správne orezať. Pozývame vás, aby ste sa dozvedeli o, ako sa robí prerezávanie broskýň na jar. Pozrite si video pre začínajúcich záhradníkov a využite užitočné rady z tohto článku, potom bude vaša záhrada nielen krásne kvitnúť, ale aj dobre prinášať ovocie..

Prerezávanie broskýň na jar. Videá pre začiatočníkov

Predtým, ako začnete prerezávať broskyňu, musíte sa rozhodnúť pre druhy výhonkov, ktorých má strom šesť.

  1. Rastové výhonky
  2. Zmiešané výhonky
  3. Kvetinové vetvy
  4. Malé vetvičky
  5. Letné výhonky
  6. Vretena

Pozrite si video: Prerezávanie broskýň na jar

Jarné prerezávanie sa vykonáva za účelom vytvorenia koruny stromu, preto musíte odstrániť konáre na rôzne účely. S prerezávaním stromu je lepšie začať v období po napučaní púčikov, ale pred kvitnutím. Letní obyvatelia považujú prerezávanie za optimálne obdobie, keď sa objavia ružové púčiky. Zvláštnosťou tohto obdobia je, že sa zníži pravdepodobnosť infekcie stromu cytosporózou. Výsledkom dobrého prerezávania je zvýšenie kvality a veľkosti ovocia, ako aj zvýšenie výťažku broskyne..

Zvláštnosťou tohto obdobia je, že sa zníži pravdepodobnosť infekcie stromu cytosporózou. Výsledkom dobrého prerezávania je zvýšenie kvality a veľkosti ovocia, ako aj zvýšenie výťažku broskyne.

Majte na pamäti, že broskyňa je dosť háklivý strom, preto je dôležité vetvy hneď prerezať a nie lámať ani píliť. Odporúča sa nástroj vopred dezinfikovať. Miesto prerezávania namažte záhradným vývarom.

Užitočné video: Ako správne orezať broskyňu

Prerezávanie broskýň v lete a na jeseň

Letný rez stromov mnohí záhradníci zanedbávajú, aj keď je zásadný. Často sa nazýva sanitárne prerezávanie, pretože od neho závisí kvalita ovocia. V období od polovice júna do polovice júla musíte orezať sušené vetvy, riediť výhonky, ktoré neprinášajú ovocie, skrátiť slabo rodiace vetvy a tiež rezať vetvy rastúce do hĺbky..

  Klietky na chov prepelice

V období od polovice júna do polovice júla musíte orezať sušené vetvy, riediť výhonky, ktoré neprinášajú ovocie, skrátiť slabo rodiace vetvy a tiež rezať vetvy rastúce do hĺbky.

Prečítajte si tiež: Opravené maliny: starostlivosť o pestovanie a prerezávanie. Video

Na jeseň je strom orezaný, aby sa pripravil na zimu. Všetky činnosti by sa mali vykonávať po zbere úrody a na konci vegetačného obdobia. Ak sa prerezávanie vykonáva do polovice októbra, strom bude dobre znášať aklimatizačné obdobie. V dôsledku toho by na broskyni nemalo zostať viac ako 80 vetiev..

Na jeseň je strom orezaný, aby sa pripravil na zimu. Všetky činnosti by sa mali vykonávať po zbere úrody a na konci vegetačného obdobia.

Prerezávanie broskýň by sa malo vykonávať na jar, aby sa vytvorila koruna, v lete – na zlepšenie kvality ovocia a v zime – na prípravu chladu. Vlastnými rukami môžete v záhrade pestovať krásne broskyne a uspokojiť sa s bohatou úrodou..