Ako správne pestovať albionové jahody

Strawberry Albion: popis odrody, fotografie, recenzie

Jahody sú jedným z najobľúbenejších bobúľ, ktoré každý letný obyvateľ sníva o výsadbe vo svojej záhrade. Ak hľadáte remontantnú známku, potom jahoda Albion podľa popisu odrody, fotografií a recenzií, určite sa vám bude páčiť. Toto bobule sa vyznačuje veľkými bobuľami a šťavnatou dužinou..

Popis jahodovej odrody Albion

Vedci z Ameriky vyšľachtili unikátnu odrodu Albion, odolnú voči rôznym chorobám a sivej hnilobe. Takéto jahody dobre tolerujú klimatické zmeny, pričom sú odolné voči mrazu, ale zle tolerujú horúce počasie. Vzhľadom na nedostatok vlhkosti sa bobule stanú bez chuti, preto sa snažte ich včas zalievať..

Vedci z Ameriky vyšľachtili unikátnu odrodu Albion, odolnú voči rôznym chorobám a sivej hnilobe. Takéto jahody dobre tolerujú klimatické zmeny, pričom sú odolné voči mrazu, ale zle tolerujú horúce počasie. Vzhľadom na nedostatok vlhkosti sa bobule stanú bez chuti, preto sa snažte ich včas zalievať.

Charakteristickou črtou odrody Albion je podľa popisu vysoký výnos, takže plody takýchto jahôd je možné zbierať až do jesene. Ak sa o tieto jahody náležite staráte, môžete vlastnými rukami pestovať veľké bobule. Je lepšie pestovať Albion v uzavretom teréne, pretože táto odroda prináša ovocie až do jesene a môže spadnúť pod posledné mrazy.

Ako správne zasadiť jahody Albion

Podľa opisu odrody je na dosiahnutie vysokého výnosu potrebná starostlivo oplodnená pôda. Nezaškodí zavlažovať rastlinu jódom alebo fytosporínom. Výsadba jahôd je lepšia na jeseň, aby boli na jar korene dobre vyvinuté. Na pestovanie Albionu musíte nájsť miesto v oblasti, v ktorej je veľa svetla. Do pôdy je možné pridať aj humus, aby rastlina rýchlo prebrala svoje ovocie a v budúcnosti dobre plodila..

Podľa opisu odrody je na dosiahnutie vysokého výnosu potrebná starostlivo oplodnená pôda. Nezaškodí zavlažovať rastlinu jódom alebo fytosporínom. Výsadba jahôd je lepšia na jeseň, aby boli na jar korene dobre vyvinuté.Fotografia jahodového Albionu

Aby bola rastlina chránená pred hnilobou, je potrebné ju prikryť pilinami, slamou alebo iným mulčovacím materiálom. Pred výsadbou rastlín je potrebné sadenice držať v suteréne a potom by mali byť korene trochu narezané. Ak jahody už začali kvitnúť, odstráňte stopky, aby sadenice nestratili silu na zakorenenie..

Zaujímavý článok: Ako pestovať jahody na parapete

  Septik, ak je blízko podzemná voda

V deň, keď chcete sadiť jahody, musí byť pôda vlhká, takže ju budete musieť buď polievať sami, alebo zasadiť po daždi. Podľa opisu albionských jahôd je potrebný veľký priestor, čo znamená, že medzi radmi by malo zostať asi 0,5 m a medzi kríkmi asi 0,3 m.

v deň, keď chcete sadiť jahody, musí byť pôda vlhká, takže ju budete musieť buď polievať sami, alebo vysádzať po daždi. Podľa popisu jahody Albion je potrebný veľký priestor, to znamená, že medzi riadkamiFotografia sadeníc odrody Albion

Pestovanie jahôd Albion sa odporúča nielen v skleníkoch, ale aj v kvetináčoch na parapete. V tomto prípade nie je potrebné využívať pozemky. Ako? Naplňte hrnce poréznym materiálom priepustným pre vlhkosť, ktorý udrží výmenu vzduchu a udrží vlhkosť. Do hrnca je nevyhnutné vytvoriť otvory a naplniť ho štrkom, kokosovým vláknom alebo drveným kameňom. Zalievanie jahôd Albion v kvetináčoch sa vykonáva vodným roztokom minerálnych hnojív.

Pestovanie jahôd Albion sa odporúča nielen v skleníkoch, ale aj v kvetináčoch na parapete. V tomto prípade nie je potrebné využívať pozemky. Ako? Naplňte hrnce poréznym, priepustným pre vlhkosťFotografia rastúcich odrôd Albionu na parapete

Albionská metóda pestovania jahôd bez pôdy sa nazýva „hydroponická“ a je vhodná pre regióny s prevažne ílovitými alebo bažinatými pôdami. Navyše týmto spôsobom môžete jahody celoročne vysádzať doma na parapete..

Ako sa správne starať o jahody Albion

Podľa skúsených letných obyvateľov je starostlivosť o odrodu Albion pomerne jednoduchá, takže ju zvládnu aj začiatočníci. Hlavnou vecou nie je zabudnúť, že táto jahoda nemá rada veľa vlhkosti. Ak je rastlina príliš zavlažená, môže zhniť alebo bude ovocie vodnaté a bez chuti..

Podľa skúsených letných obyvateľov je starostlivosť o odrodu Albion pomerne jednoduchá, takže ju zvládnu aj začiatočníci. Hlavnou vecou nie je zabudnúť, že táto jahoda nemá rada veľa vlhkosti. Nadmerné zalievanie rastliny môže hniťFotografia jahôd Albion na agrofibre

Ak nechcete neustále uvoľňovať pôdu, potom mulčujte. Niektorí záhradníci používajú agrofibre, ktoré nielenže zadržiava vlhkosť, ale chráni aj pred burinou. Nevýhodou agrofibru je, že na jeho pozadí sú dobre viditeľné bobule, ktoré sa pre vtáky stávajú pochúťkou..

Recenzie na jahodový Albion

„Odrodu Albion sme objavili relatívne nedávno a boli sme prekvapení, aká bohatá je úroda bobúľ. Teraz naše deti jedia jahody nielen skoro na jar, ale aj na konci jesene “. Marina a Sergej

  Záhradné altánky

„Jahody pestujem celoročne doma a odroda Albion je na to ideálna. S minimálnym úsilím môžete sadiť sadenice do kvetináčov a v blízkej budúcnosti zberať. “ Oleg

„Jahody pestujem celoročne doma a odroda Albion je na to ideálna. S minimálnym úsilím môžete sadiť sadenice do kvetináčov a v blízkej budúcnosti zberať. “ OlegFotografia jahôd Albion v kvetináčoch

Prečítajte si tiež: Ako správne zasadiť jahody na jeseň

Podľa popisu odrody, fotografií a recenzií je jahoda Albion jedinečným bobuľom, ktoré je vhodné na pestovanie v akejkoľvek oblasti a dokonca aj doma vlastnými rukami. Experimentujte, potom sa chutné a aromatické bobule stane zdrojom vitamínov pre vašu rodinu..