Ako správne pestovať vreckové uhorky

Výsadba uhoriek vo vreciach s pôdou. Video a foto

Skúsení letní obyvatelia sa pokúšajú na svojom mieste nielen zasadiť rôzne plodiny, ale aj ušetriť miesto na výsadbu. Preto sa objavilo mnoho rôznych spôsobov, ako pestovať uhorky, cukety a inú zeleninu vlastnými rukami.. Výsadba uhoriek vo vreciach s pôdou – je to nový a úžasný spôsob pestovania, ktorý sa z videa môže naučiť aj začiatočník. Teraz nemusíte záhony kopať a krčiť sa, stačí nájsť niekoľko dobrých vriec a správne zasadiť semená.

Ako pestovať vreckové uhorky

Predtým, ako začnete sadiť semená, musíte si pripraviť vrecia z polyetylénu alebo cukru s objemom asi 100 litrov. Okrem toho vezmite drevenú palicu, zatlačte klinec na jeden koniec a naviňte vlasec. To má zaistiť, aby sa uhorky pri raste stočili do línie. Vhod príde aj kus hadice alebo dutá trubica, ktorej koniec je uzavretý plastelínou a po dĺžke sú vytvorené otvory. Táto trubica zaleje vaše uhorky..

Predtým, ako začnete sadiť semená, musíte si pripraviť vrecia z polyetylénu alebo cukru s objemom asi 100 litrov. Okrem toho vezmite drevenú palicu, zatlačte klinec na jeden koniec a naviňte vlasec. NSFotografia pestovania uhoriek vo vreciach

Pripravte pôdu na výsadbu uhoriek a pestovanie vo vreciach. Môžete použiť bežnú zeleninovú zmes alebo zmiešať pôdu a hnoj sami. Vrecká naplňte do 1/3 pripravenou zeminou a potom do stredu každého vrecka vložte drevenú palicu s vlascom alebo lanom. V krátkej vzdialenosti od palice musíte vložiť pripravené rúrky už s otvormi. Odporúča sa nainštalovať asi 3-4 skúmavky na vrecko. Ak sú vrecká vyrobené z polyetylénu, musíte na nich vytvoriť trojuholníkové otvory v šachovnicovom vzore..

Pripravte pôdu na výsadbu uhoriek a pestovanie vo vreciach. Môžete použiť bežnú zeleninovú zmes alebo zmiešať pôdu a hnoj sami. Vrecká naplňte do 1/3 pripravenou zeminou,

Teraz môžete začať sadiť semená uhoriek do vriec. Za týmto účelom urobte v pôde medzi zavlažovacími rúrkami malé otvory a zasadte tam niekoľko semien uhoriek. Uhorky sú zasadené nielen do hornej časti vrecka, ale aj vertikálne do trojuholníkových otvorov, ktoré ste pripravili predtým.

Teraz môžete začať sadiť semená uhoriek do vriec. Za týmto účelom urobte v pôde medzi zavlažovacími rúrkami malé otvory a zasadte tam niekoľko semien uhoriek. Uhorky sú vysadené nielen v hornej časti vrecka

Výsadba uhoriek vo vreciach sa môže vykonávať nielen so semenami, ale aj so sadenicami. V takom prípade musíte sadenice pripraviť vopred tým, že ich budete pestovať doma v plastových pohároch. Sadenice vysádzajte do vriec rovnako ako semená. Zalievanie uhoriek sa vykonáva pomocou plastových rúrok, preto nezabudnite urobiť otvory, aby nimi voda tiekla do zeme a dostala sa k najnižším semenám..

Prečítajte si tiež: Pestovanie hlivy ustricovej, kde začať

Dúfam, že video o výsadbe uhoriek do vriec pôdy a naše užitočné tipy vám pomôžu získať dobrú úrodu s minimálnym úsilím. Výhodou tejto metódy je aj to, že listy uhoriek a samotné plody nežltnú celú sezónu. Experimentujte a navrhnite svoje vlastné metódy výsadby ovocia a zeleniny na letnej chate.

Pozrite si video: Uhorky. Uhorky vo vrecku. Malé triky pre veľkú úrodu