Ako správne zasadiť jahody na jeseň

Ako správne zasadiť jahody na jeseň do záhonov. Video

Jeseň nie je len obdobím čistenia letnej chaty, ale aj vhodným obdobím na výsadbu jahôd. Ak je všetko vykonané správne, môžete budúci rok zozbierať prvé chutné a voňavé ovocie. Aj keď už máte jahody vo svojej záhrade, nezabudnite, že presádzanie kríkov musíte vykonávať každé 3-4 roky, aby ste získali väčšiu úrodu. Zistite, ako pna jeseň správne zasadiť jahody z tohto článku.

Prečo sadiť jahody na jeseň

Jahody možno nazvať jedným z najnáročnejších bobúľ, pretože dobre rastú v takmer akejkoľvek pôde. Začínajúci záhradníci však majú s pestovaním tohto bobule problémy. Jahody je dôležité nielen správne zasadiť, ale aj sa o ne dobre starať. Jahody môžu napadnúť škodcovia, niesť málo ovocia a alebo bez zjavného dôvodu vyschnúť. Neexistujú univerzálne spôsoby, ako prinútiť jahody prinášať ovocie v hojnom množstve, ale môžete ich chrániť pred negatívnymi faktormi výsadbou na jeseň.

Jahody možno nazvať jedným z najnáročnejších bobúľ, pretože dobre rastú v takmer akejkoľvek pôde.Fotografia prípravy jahôd na výsadbu

Po opätovnej výsadbe jahôd na jeseň môžete získať dobrú úrodu s minimálnym úsilím. Najlepší čas na výsadbu jahôd je september alebo začiatok októbra. V tomto čase už letné horúčavy opadli, ale mráz ešte neprišiel. Pamätajte si, že ak zasadíte jahody do tepla, kríky vyschnú bez toho, aby ste mali čas úplne začať. Koncom októbra alebo v novembri sa tiež neodporúča sadiť jahody, pretože môžu zasiahnuť prvé mrazy a výhonky zmrazia.

Pamätajte si, že ak zasadíte jahody do tepla, kríky vyschnú bez toho, aby ste mali čas úplne začať.

Ako zasadiť jahody na jeseň

  1. Začnite prípravou postelí a pôdy. Ak je pôda ílovitá, je potrebné ju hnojiť, a ak sú podzemné vody blízko, nezabudnite na odvodnenie..sadenie jahôd
  2. Je dôležité starostlivo skontrolovať larvy chrobákov v pôde a odstrániť všetky ostatné rastliny, ktoré môžu interferovať s normálnym rastom jahôd. Najlepšie je vykopať miesto na výsadbu jahôd, potom ho môžete chrániť pred škodcami a burinou..
  3. Pôdu dobre zalejte, pretože podľa recenzií záhradníkov je potrebné pestovať jahody na jeseň iba vo vlhkej pôde.

    Pôdu dobre zalejte, pretože podľa recenzií záhradníkov je potrebné pestovať jahody na jeseň iba vo vlhkej pôde.Výsadba jahôd pod film

  4. Keď sa vlhkosť absorbuje, môžete začať s výsadbou kríkov jahôd na jeseň..
  5. Vysádzajte iba zdravé a krásne kríky. V tomto prípade sa odporúča odrezať prebytočné listy a dobre očistiť korene..
  6. Krík prehĺbte vo vlhkej zemi a potom ho posypte suchou zeminou. Rastlinu úplne nezakrývajte, niektoré musia zostať nad zemou..
  Letná sprcha

Pozrite si video: Správna výsadba jahôd alebo jahôd

Nezabudnite, že jahody sú rastlinami milujúcimi vlhkosť, preto sa postarajte o to, aby ste postele pravidelne polievali. Pri správnej výsadbe jahôd na jeseň môžete na jar už zberať prvú úrodu vlastnými rukami..

Nezabudnite, že jahody sú rastlinami milujúcimi vlhkosť, preto sa postarajte o to, aby ste postele pravidelne polievali. So správnou výsadbou jahôd na jeseňFoto jahôd na jar