Ako správne zbierať semená uhorky

Ako zbierať semená uhorky doma. Video

Dnes sa dá sadivový materiál kúpiť takmer v každom obchode, ale ak si chcete byť stopercentne istí kvalitou semien, je lepšie ich zozbierať sami. Plánujete budúci rok pestovať uhorky v skleníku? Chcete získať dobrú úrodu uhoriek vonku? Potom zistite, ako zbierať semená uhorky doma.

Ako správne zbierať semená uhorky

Predtým, ako začnete zbierať semená uhorky, zistite, či ide skutočne o čistú odrodu alebo o hybrid. Podľa skúsených záhradníkov sa neodporúča zbierať semená z hybridov (značka F1). Bez ohľadu na to, aké úžasné môžu pestované hybridné uhorky byť, rovnakú odrodu nemožno znova pestovať..

Predtým, ako začnete zbierať semená uhorky, zistite, či ide skutočne o čistú odrodu alebo o hybrid. Podľa skúsených záhradníkov sa neodporúča zbierať semená z hybridov (značka F1). Bez ohľadu na to, aké úžasné vlastnostiFotografia zberu semien uhorky doma

Aby ste získali vysokokvalitný sadivový materiál, je potrebné vybrať správne uhorky. Verí sa, že na to sú najvhodnejšie uhorky, v ktorých sú semená umiestnené v štyroch komorách. V tomto prípade, keď semená klíčia, získajú sa samičie kvety a potom vaječníky a uhorky. Semená sa najlepšie zbierajú spredu. Je lepšie odrezať chrbát a zlikvidovať ho, pretože semená z neho dávajú horké ovocie. Ak má uhorka tri komory, potom nestojí za to, aby ste z nej zbierali semená, pretože dávajú samčie kvety, čo znamená, že tam budú iba neplodné kvety..

Pozrite si video: Ako správne zbierať semená uhorky?

Kedy zbierať semená? Mnoho ľudí si myslí, že na zber semien musíte špeciálne vypestovať niekoľko uhoriek. Existuje však ďalší názor: plody by mali prežiť prvé mrazy. Verí sa, že takto prechádzajú statizáciou, takže budúci rok budete môcť zbierať bohatú úrodu. V tejto technike je logika, pretože uhorky sú v lete vystavené vysokým teplotám a na jeseň nízkym. Výsledkom je, že semená sú vytvrdené..

Vhodný na zber semienVhodný na zber semiensemená uhorkyNie je vhodné pre semená

Aby sa zozbierali semená, pripravená uhorka sa pozdĺžne rozreže. Potom lyžicou vyberte semená a vložte ich do plastového pohára. Nádobu naplňte do 2/3 vodou a nechajte pár dní na teplom mieste. Po niekoľkých dňoch budete musieť semená umyť, vypustiť starú kvapalinu a naplniť nádobu novou. Tieto kroky opakujte, kým v pohári nezostanú čisté semená. Je dôležité, aby sa pri všetkých týchto postupoch odlupoval semenný plášť, inak bude v zime ťažké a v lete nemôžete čakať na sadenice.

  Tomato Grandee: recenzie, fotografie, výnos

Prečítajte si tiež: Starostlivosť a pestovanie karfiolu

Teraz viete, ako správne zbierať semená uhorky doma vlastnými rukami. Použite osvedčené rady, potom sa nemusíte poučiť zo svojich chýb..