Ako vyrobiť rozdeľovač ozubených kolies

Štípačka na pastorky pre domácich majstrov, výkresy, fotografické návody

Mnoho ľudí stále vykuruje svoje vidiecke domy a letné chaty krbom a palivovým drevom, ale je dosť ťažké ich nakrájať a drahé kúpiť. Ale v súčasnej dobe je proces štiepania dreva oveľa jednoduchší, napríklad sa na to často používa hrebeňový a pastorkový rozdeľovač. Navyše nie je potrebné ho kupovať, môžete si ho vyrobiť sami a zároveň minúť málo peňazí.

Princíp činnosti je veľmi jednoduchý a je podobný práci na píle, stačí položiť drevo na žľab, cez ktorý spadne na rezný nástroj..

Ako vyrobiť štiepačku ozubeného kolesa pre domácich majstrov

Štiepačky dreva, ktoré tlačia guľatinu na nôž, sú rozdelené na ozubnicové a pastorkové a hydraulické. Je potrebné poznamenať, že je oveľa jednoduchšie vyrábať ozubené kolesá..

V prvom rade musíte urobiť výkres budúceho štiepača dreva, mimochodom, nemusíte to robiť sami, v súčasnosti nájdete na internete veľa kresieb. Potom vypočítajte požadované množstvo materiálov a zakúpte ich.

Začnete montovať rám rozdeľovača dreva, na to je najlepšie kúpiť lúč I, pomerne hrubý roh, kovový kanál, profilovú rúrku. Ďalej to všetko spojíte vlastnými rukami a spoliehate sa na výkres. A potom pokračujte v inštalácii piestu, ktorý zabezpečí najľahší možný pohyb stromu k fréze, na ktorú je lepšie použiť oceľový rezací kotúč.

Čo je rozdeľovač ozubených kolies

Je tiež dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia, inak môžete prístroj nielen poškodiť, ale poškodiť aj seba. Aby ste sa vyhli nepríjemným situáciám, zaistite, aby bola rýchlosť pohybu guľatiny k rezaciemu prvku pre vás čo najpohodlnejšia, a aby bolo vaše zariadenie čo najbezpečnejšie pred poškodením elektrickým prúdom a tiež ho nepreťažujte..