Ako vyrobiť skleník z polypropylénových rúrok

Vyrobte si svojpomocný skleník z polykarbonátových a plastových rúrok. Video

Skleník je nepostrádateľnou stavbou každej letnej chaty, najmä ak chcete pestovať dobrú úrodu, napriek nepriaznivým klimatickým podmienkam. Kúpiť vysokokvalitný hotový skleník je dosť drahé, ale existuje dobrá alternatíva-vyrobiť skleník vlastnými rukami z polykarbonátových a plastových rúrok. Takýto skleník bude slúžiť od jari do neskorej jesene a jeho výroba bude trvať veľmi málo materiálu a času..

Prečítajte si tiež: Ako a ktorý si vybrať skleník

Podrobný návod na výrobu skleníka z polykarbonátu a rúr

Na výrobu skleníkového rámu budete potrebovať PVC rúrky s vonkajším priemerom 2,5 cm. Spojovacie prvky musia byť dostatočne pevné, preto dávajte prednosť častiam s hrúbkou steny asi 3 mm. Na zostavenie skleníka z polykarbonátu a rúr nie sú potrebné žiadne špeciálne nástroje, pretože rúrky dobre zapadajú do konektorov a vytvárajú silný rám.

Na výrobu skleníkového rámu budete potrebovať PVC rúrky s vonkajším priemerom 2,5 cm. Spojovacie prvky musia byť dostatočne pevné, preto dávajte prednosť častiam s hrúbkou steny asi 3 mm. H

Pred montážou skleníka musíte vybrať správne miesto, aby bolo slnečné a pohodlne sa prispôsobilo štruktúre bez ohľadu na poveternostné podmienky. Vezmite kovové kolíky a zatlčte ich po obvode skleníkového priestoru. Dĺžka čapov by mala byť asi 50 cm, aby bola časť v zemi a 35 cm čapu vyčnieval nad zemou.

Vezmite kovové kolíky a zatlčte ich po obvode skleníkového priestoru. Dĺžka čapov by mala byť asi 50 cm, aby bola časť v zemi a 35 cm čapu trčalo nad zemou.

Aby bola polykarbonátová skleníková štruktúra pevná, urobte drevený rám a pripevnite rúry zvnútra. Zabezpečte každé spojenie pomocou drôtových kotiev..

Aby bola polykarbonátová skleníková štruktúra pevná, urobte drevený rám a pripevnite rúry zvnútra.

Ak sa polykarbonátový skleník bude používať nielen od jari do jesene, potom je potrebné urobiť základ. Tvar dizajnu závisí od vašich preferencií a zručností. Nezabudnite, že pre skleník z obdĺžnikového PVC musia byť rúrky vyrobené vo vnútri podpery, inak sa centrálna rúra prehne. Klenutý skleník vyrobený z PVC rúr je najbežnejším dizajnom.

Výber materiálu na opláštenie skleníka

Najjednoduchším spôsobom je opláštiť skleník z PVC rúrok plastovým obalom. Jedinou nevýhodou tohto materiálu je, že nie je vhodný na celoročné pokrytie, takže ho budete musieť na zimný čas vyzliecť a na jar znova obliecť. Za kvalitnejšie materiály sa považuje polykarbonát. Na jeho skrutkovanie potrebujete samorezné skrutky. Na stavbu polykarbonátového skleníka sa najčastejšie používajú listy 2,1 / 6 m, pričom polomer oblúka je asi 2 metre a šírka je asi 4 metre.

  Fotografické nápady na remeslá zo šrotu

Najjednoduchším spôsobom je opláštiť skleník z PVC rúrok plastovým obalom. Jedinou nevýhodou tohto materiálu je, že nie je vhodný na celoročné pokrytie, takže ho budete musieť na zimu odstrániť a na jar stiahnuť.

Ak sa rozhodnete postaviť skleník z rúrok a polykarbonátu, vypočítajte rozmery konštrukcie na základe rozmerov plechov krycieho materiálu. Na štandardný skleník budete potrebovať tri listy polykarbonátu, veľkosť budovy si však môžete prispôsobiť sami a pridať ešte niekoľko listov. Optimálna veľkosť skleníka so šírkou najmenej 2,5 metra, potom budete môcť nielen vytvoriť plnohodnotné postele, ale aj priechod medzi nimi.

Potom, čo ste skleník pokryli z PVC rúr polykarbonátom, môžete ho začať vysádzať sadenicami alebo semenami. Udržujte štruktúru tesnú a zároveň nezabudnite myslieť na vetranie.Skleník vyrobený z plastovej fólie a potrubí

Potom, čo ste skleník pokryli z PVC rúr polykarbonátom, môžete ho začať vysádzať sadenicami alebo semenami. Zaistite tesnosť konštrukcie a zároveň nezabúdajte na vetranie.

Pozrite si video: Ako vyrobiť skleník z politického uhličitanu vlastnými rukami

DIY skleník vyrobený z polykarbonátových a plastových rúrok – jedna z najjednoduchších a rozpočtových možností, ako si v krajine vytvoriť vlastný skleník. Experimentujte, potom sami môžete letnú chatu vylepšiť najlepším spôsobom.