Ako vyrobiť snehovú frézu vlastnými rukami na pojazdnom traktore

Ako vyrobiť snehovú frézu z pojazdného traktora

Ponúkame každému, kto chce vlastnými rukami vyrobiť snehovú frézu pre pojazdný traktor, aby sa raz a navždy zbavili závislosti na snehových závejoch a plánoch v krajine a ponechali prístupové cesty k domu v r. vyníkajúci stav..

Áno, môžete jednoducho ísť do špeciálneho obchodu a kúpiť si priemyselnú snehovú frézu, ale táto voľba bude mať za následok značné náklady, keď snehová fréza vyrobená vlastnými rukami pomôže nielen odpratávať sneh na vašom webe, ale tiež vás ušetrí od „nepotrebných odpadkov“ „To sa stane súčasťou snehovej frézy! Prečo „svinstvo“? Áno, pretože v domácnosti pre mužov na webe nájdete veľa „potrebných“, ale ešte nepoužitých vecí! A tieto veci na celej hromade niekedy čakajú v krídlach …

Čo sú snehové frézy

 • Typ vetrania – snehové hmoty s veľkou silou sú z jednej strany nasávané a na druhej strane vyhodené podľa princípu vysávača;
 • Šnek – šnek zachytáva snehové masy a postupuje po celej dĺžke a vrhá ho iným smerom;
 • Buldozér – pred jednotkou je nainštalovaný radlica, ktorá zachytáva a odstraňuje sneh z vozovky;
 • Lopatka ventilátora – pri zasiahnutí lopatiek ventilátora sneh stúpa do špeciálnej šikmej rúrky a je cez ňu odhodený nabok.

https://youtube.com/watch?v=IErWFLdgb0s

DIY snehová fréza pre pojazdný traktor, kresby

Aby bolo zariadenie všetkých týchto typov snehových fréz zrozumiteľnejšie, pozrime sa s vami bližšie na výkresy týchto mechanizmov:

Rotačné snehové frézy

DIY snehová fréza pre pojazdný traktor, kresby

ako vyrobiť snehovú frézu vlastnými rukami na pojazdnom traktore

Ak sme vás presvedčili o potrebe vyrobiť snehovú frézu pre pojazdný traktor vlastnými rukami, pripravte si všetky potrebné nástroje:

Ak sme vás presvedčili o potrebe vyrobiť snehovú frézu pre pojazdný traktor vlastnými rukami, pripravte si všetky potrebné nástroje:

 • Všetky druhy kľúčov;
 • Pevné skrutky a matice;
 • Vŕtačka;
 • Brúska;
 • Skrutkovače všetkých veľkostí;
 • Pilník a kladivo;
 • Zverák a kliešte;
 • Elektro-jastrab;
 • Reťaze;
 • Zvárací stroj – ako bez neho;
 • Plech a tvarovaná rúrka.

Aby ste mohli snehovú frézu pre pojazdný traktor vyrobiť vlastnými rukami, musíte pochopiť princíp jej fungovania, teraz vám o tom povieme a môžeme sa pustiť do práce..

  Kombinované ploty

Rotačná snehová fréza, princíp činnosti

Princíp činnosti rotačnej snehovej frézy

Najpopulárnejšie sú rotačné snehové frézy, pretože sú to tie, ktoré sú schopné odhádzať sneh do najväčšej vzdialenosti od pojazdného traktora, niekedy môže dosah „snehu“ lietať až 12 m.

Rotačná snehová fréza je konvenčné kovové teleso, v ktorom je upevnený otočný hriadeľ šneku. Masy snehu sú zachytávané šnekom a pohybujú sa k obežnému kolesu, kde sú zachytené jeho lopatkami a privádzané najskôr do dutiny mechanizmu a potom do výfukového potrubia.

Vďaka spoľahlivému a výkonnému systému adaptérov a pásov je tento vrh snehu dosť silný..

Aby snehová fréza fungovala, musíte vytvoriť správne spojenie pomocou remeňového pohonu dvoch hriadeľov: jedného – pojazdného traktora a druhého – snehovej frézy.

Ako vyrobiť snehovú frézu pre pojazdný traktor vlastnými rukami

Na začiatok sa vrátime k kresbám a priblížime sa k sústruhu, ktorý, samozrejme, „náhodou“ stojí vo vašej dielni. A teraz, pracujeme striktne podľa výkresov, vytvarujeme všetky prílohy budúcej jednotky na odstraňovanie snehu. Ak nie je sústruh – nebuďte smutní, obráťte sa o pomoc na obracače, radi a za rozumný poplatok vám obrúsia všetky potrebné súčiastky..

Teraz musíte urobiť najdôležitejšiu časť snehovej frézy – hriadeľ šneku! Budete potrebovať kovovú rúrku s dvoma čapmi na koncoch a 8 kusov polovičných kotúčov vyrobených z ocele s hrúbkou 2 mm. Z tejto všetkej dobroty urobíte skrutky a potom ich zvaríte s potrubím, ako je znázornené na obrázku..

Ako vyrobiť snehovú frézu pre pojazdný traktor vlastnými rukami

Mali by ste mať dvojitú špirálu..

Potom, čo je vaša tvrdá práca korunovaná úspechom – začneme montovať.

Hriadeľ so závitovkami sme nasadili na guľkové ložiská č. 203, hliník AMg3 alebo AMgb, je ideálny pre sklenené telo. Všetko je priskrutkované k bokom jednotky. Sneh zachytávajú šneky a privádzajú ho do rotora. Na správnu výrobu bubna, v ktorom sa rotor otáča, stačí zaobstarať hliníkový 20 l kotol. Tento kotol pripevnite k telu snehovej frézy pomocou nitov 4 mm. Vďaka takémuto zariadeniu a špeciálnym nožom sa sneh vstupujúci do bubna vydá na „diaľkový let vo vzdialenosti 3 – 8 m od snehovej frézy.!

  Čerpadlá na vykurovanie súkromných domov, ako si vybrať

A teraz sa dostaneme k spojeniu dvoch jednotiek, pojazdného traktora a snehovej frézy! Nezabudnite na krútiaci moment, ktorý je možné znova vytvoriť v snehovej fréze pomocou špeciálneho pásu A-100 s kladkou správnej veľkosti. Náš pohon klinovým remeňom prenáša krútiaci moment najskôr z motora na hriadeľ pojazdného traktora a potom na hriadeľ snehovej frézy-všetko fungovalo!

Všetky hriadele a šneky, prevody, musíme umiestniť do spoľahlivého kovového puzdra, ideálna je oceľ s hrúbkou 2 mm. Vezmite listy a zvarte ich tak, aby rohy boli 20×20 mm. Na upevnenie spojov pomôžu nity s priemerom 4 mm a špeciálne skrutky M4. Položte jednotku na domáce lyže.

Motoblok s radlicou, schéma:

Tí, ktorí chcú vyrobiť iný typ snehovej frézy, sa môžu zoznámiť s typickou schémou:

Tí, ktorí chcú vyrobiť iný typ snehovej frézy, sa môžu zoznámiť s typickou schémou:

Ako vyrobiť snehovú frézu s radlicou pre pojazdný traktor, video:

Videli sme diagram a teraz si pozrieme videoinštrukciu a pustíme sa do práce čo najskôr!