Ako vyrobiť vtáčiu búdku vlastnými rukami zo šrotu

Nápady pre vtáčie domy. Ako vyrobiť vtáčiu búdku

Vtáčie búdky sú špeciálne domy pre vtáky, ktoré dospelí a deti vyrábajú vlastnými rukami. Predtým si vtáky nezávisle našli miesto na život, ale dnes mnoho letných obyvateľov a milovníkov sveta zvierat vyrába kŕmidlá a vtáčie búdky zo šrotu. Ak chcete, aby sa vtáky usadili vo vašej letnej chate, skúste to urobiť sami kreatívne domy a pripevnite ich k stromom. Vtáčie búdky sú pre mestské vtáky skutočnou spásou, pretože vo veľkých mestách prakticky nezostali žiadne duté stromy.

Ako vyrobiť vtáčiu búdku

Vtáčia búdka by mala byť vhodná pre určitý druh vtáka, mala by byť pohodlná a šetrná k životnému prostrediu. Ak sa rozhodnete postaviť vtáčiu búdku na svojom vlastnom webe, zvážte dizajn krajiny. Ako materiál sa najčastejšie používa drevo, pretože materiály ako drevovláknitá doska, drevotrieska alebo hrubá lepenka netolerujú vlhkosť a účinky zrážok. Dajú sa však použiť na výrobu sezónnych domov. Také domy je možné inštalovať aj v rohoch chránených pred vetrom a dažďom..

Vtáčí dom by mal byť vhodný pre určitý druh vtákov, byť pohodlný a šetrný k životnému prostrediu. Ak sa rozhodnete postaviť vtáčiu búdku na svojom vlastnom webe, zvážte dizajn krajiny. Ako materiál sa najčastejšie používa drevo,

Ak sa rozhodnete vyrobiť kvalitnú vtáčiu búdku, použite prírodné tvrdé drevo. Ihličnany sa neodporúčajú, pretože uvoľňujú lepkavú živicu a vtáčia búdka sa zmení z útulného hniezdiska na smrteľné miesto pre vtáky..

Používajte prírodné tvrdé drevo. Ihličnany sa neodporúčajú, pretože uvoľňujú lepkavú živicu a vtáčia búdka sa môže zmeniť z útulného hniezdiska na smrteľné miesto pre vtáky.Vtáčia búdka vyrobená zo šrotových materiálov

Tradičný dizajn vtáčej búdky je obdĺžnikový, ale môžete vyrobiť domy aj iných tvarov a prevedení. Štandardné rozmery vtáčej búdky sú nasledujúce: výška 0,4 m, dno je štvorcové alebo obdĺžnikové vo veľkosti 15 cm. Vstup by mal byť taký, aby sa do neho zmestili vtáky a zároveň dravci nemohli preniknúť dierou do vnútra vtáčej búdky.

Ak nemáte drevené dosky, skúste si vyrobiť hniezdo z kúska kmeňa stromu. Takýto dom bude pripomínať prirodzené osídlenie vtákov.

Ak nemáte drevené dosky, skúste si vyrobiť hniezdo z kúska kmeňa stromu. Takýto dom bude pripomínať prirodzené osídlenie vtákov..

Ako vyrobiť drevenú búdku pre vtáky. Plány

Najprv si pripravte všetky potrebné materiály a kresby, podľa ktorých si vyrobíte vtáčiu búdku. Ak sú dosky hladké, mali by byť na nich urobené malé zárezy. To preto, aby sa vyliahnuté mláďatá mohli zachytiť o steny a samy sa dostať z obydlia..

  Pestovanie tulipánov v skleníku

Najprv si pripravte všetky potrebné materiály a kresby, podľa ktorých si vyrobíte vtáčiu búdku. Ak sú dosky hladké, mali by byť na nich urobené malé zárezy. To preto, aby sa vyliahnuté mláďatá mohli prichytiť o steny a samy sa dostať z obydlia.

Budete potrebovať materiály ako klince, dláto, lepidlo na drevo, vŕtačku, farbu, kladivo a ozdobné predmety. Podľa výkresu vystrihnite diely vhodnej veľkosti a potom pokračujte v montáži vášho vtáčieho domu.

Užitočný článok: Kutilská búdka zo šrotu

Budete potrebovať materiály ako klince, dláto, lepidlo na drevo, vŕtačku, farbu, kladivo a ozdobné predmety. Vystrihnite diely vhodnej veľkosti podľa výkresu a potom pokračujte v montáži vášho vtáčieho domu.Kresba vtáčej búdky

Podobným spôsobom je vtáčia búdka vyrobená z preglejky. Najprv sa rozhodnite pre kresbu a rozmery vtáčej búdky. Označte všetky diely na materiáli. Všetky diely musia mať takú veľkosť, aby dno bolo najväčšie. Nezabudnite nechať pozmeňujúce a doplňujúce návrhy. Všetky časti sú brúsené a potom sú diely prilepené a pripevnené samoreznými skrutkami. Naskrutkujte spodnú časť samoreznými skrutkami a strechu tak, aby bola odnímateľná. V budúcnosti bude potrebné vykonať všeobecné čistenie vo vtáčej búdke..

Kreatívna kartónová búdka

Napriek tomu, že kartón je krátkodobý materiál, stále z neho môžete urobiť jednoduchý a krásny vtáčik. Na to nepotrebujete schopnosti stolára alebo tesára. Kartónovú vtáčiu búdku si môžu vyrobiť aj deti.

Napriek tomu, že kartón je krátkodobý materiál, stále z neho môžete urobiť jednoduchý a krásny vtáčik. Na to nepotrebujete schopnosti stolára alebo tesára. Kartónovú búdku si môžu vyrobiť aj deti.

Začnite stavať vtáčiu búdku skicovaním. Opatrne vystrihnite všetky detaily a spojte lepidlom na drevo. Vtáčiu búdku môžete chrániť pred vlhkosťou tak, že ju natriete lakom. Aby bol dom originálny, vymaľujte ho s deťmi akrylátom. Takáto vtáčia búdka určite vydrží sezónu a osloví malé vtáčiky..

Vtáčiu búdku môžete chrániť pred vlhkosťou tak, že ju natriete lakom. Aby bol dom originálny, vymaľujte ho s deťmi akrylátom. Takáto vtáčia búdka určite vydrží sezónu a osloví malé vtáčiky.

Ešte jednoduchšie je vyrobiť škatuľu z kartónu pre vtáky. Nájdite vhodnú kartónovú škatuľu, urobte do nej dieru a zistite, ako opraviť strechu. Pretože je lepenka ľahká, zvážte pred lepením dielov montáž na stromový dom. Zostáva len ozdobiť a vtáčia búdka je pripravená.

Vtáčie búdky z plastových fliaš

Dnes sa takmer všetka voda, mliečne výrobky a čistiace prostriedky predávajú v plastových fľašiach. Neponáhľajte sa vyhodiť použitú nádobu, pretože sa vám bude hodiť pri výrobe vtáčej búdky alebo kŕmidla pre vtáky.

Dnes sa takmer všetka voda, mliečne výrobky a čistiace prostriedky predávajú v plastových fľašiach. Neponáhľajte sa vyhodiť použitú nádobu, pretože sa vám bude hodiť pri výrobe vtáčej búdky alebo kŕmidla pre vtáky.

Vezmite plastovú fľašu s objemom 1,5 litra alebo viac a urobte do nej dieru. Ak je to žiaduce, fľašu je možné trochu skrátiť a potom ozdobiť. Aby okraje otvoru nezranili vtáky, zabaľte ich lepiacou páskou.

  Vytrvalé vidiecke kvety do záhrady a zeleninovej záhrady. Katalóg s popisom

Vezmite plastovú fľašu s objemom 1,5 litra alebo viac a urobte do nej dieru. Ak je to žiaduce, fľašu je možné trochu skrátiť a potom ozdobiť. Aby ste sa vyhli poraneniu vtákov na okrajoch otvoru, omotajte ich páskou.

Vonkajšiu stranu fľaše je možné omotať špagátom. Vnútri je potrebné dom zatepliť a poskytnúť mu ďalšie pohodlie priadzou alebo sisalom. Ak chcete byť kreatívni, skúste ozdobiť remeslo akrylom. Zostáva vymyslieť zariadenia, ako zavesiť vtáčiu búdku z fľaše, aby sa veľmi nekývala od vetra.

Návrhy vtáčej chaty zo šrotu

Hobbyisti a dizajnéri dnes na výrobu vtáčích búdok používajú rôzne materiály. Ak radi tkáte z novinových trubíc, môžete si vyskúšať výrobu vtáčieho domu. Vinohradnícke domy pôsobia originálne.

Hobbyisti a dizajnéri dnes na výrobu vtáčích búdok používajú rôzne materiály. Ak radi tkáte z novinových trubíc, môžete si vyskúšať výrobu vtáčieho domu. Vinohradnícke domy pôsobia originálne.

Víno na víno je ekologický a trvanlivý materiál. Neponáhľajte sa vyhodiť zátky, možno sa vám budú hodiť pri vyšívaní. Zostaviť vtáčiu búdu z dopravných zápch nie je jednoduché, ale výsledok bude dlho príjemný pre oči.

Víno na víno je ekologický a trvanlivý materiál. Neponáhľajte sa vyhodiť zátky, možno sa vám budú hodiť pri vyšívaní. Zostaviť vtáčiu búdku z dopravných zápch nie je jednoduché, ale výsledok bude dlho lahodiť oku.

Aj zo starých topánok môžete vymyslieť útulné hniezdo pre vtáky. Všetko závisí od vašej predstavivosti.

Aj zo starých topánok môžete vymyslieť útulné hniezdo pre vtáky. Všetko závisí od vašej predstavivosti.

Jeseň je tekvicovým obdobím, a tak si z budúcej vtáčej búdky môžete urobiť krásny polotovar. K tomu použite špeciálny druh tekvice, z ktorej sa dužina úplne odstráni, a potom sa suší.

Jeseň je tekvicovým obdobím, a tak si z budúcej vtáčej búdky môžete urobiť krásny polotovar. Na tento účel sa používa špeciálny druh tekvice, z ktorej sa buničina úplne odstráni a potom sa vysuší.

Potom, čo je vaša vtáčia búdka zo šrotu pripravená, je načase zistiť, ako ju pripevniť na strom. Na ľahké zavesenie vtáčej búdky je na jej zadnej strane pripevnená špeciálna tyč..

vtáčia búdka vyrobená z dreva a preglejky

Môžete visieť pomocou drôtu, ale snažte sa visieť buď rovno, alebo s miernym predklonom.

Na ľahké zavesenie vtáčej búdky je na jej zadnej strane pripevnená špeciálna tyč. Môžete visieť pomocou drôtu, ale snažte sa visieť buď rovno, alebo s miernym predklonom.Kreatívna vtáčia búdka

Vlastnými rukami môžete spolu s deťmi vyrábať rôzne vtáčie búdky a tešiť sa na osídlenie vtákov vo vašej záhrade.