Ako vytvoriť skalku v krajine vlastnými rukami

Ako si vyrobiť alpskú šmýkačku vlastnými rukami. Podrobný návod, foto

Alpská šmykľavka je veľkým prvkom krajinného dizajnu, keď sa pri jej vytváraní zohľadňovali určité pravidlá. V opačnom prípade hrozí, že dostanete len hromadu kameňov, čo majiteľovi neprináša žiadnu estetickú radosť. Pozývame vás, aby ste to zistili, ako vyrobiť alpskú šmýkačku vlastnými rukami. Podrobné pokyny k fotografiám a videám vám pomôžu usporiadať stránku tým najlepším spôsobom.

Prečítajte si tiež: Ako zariadiť alpskú šmýkačku

Ako si vyrobiť skalku vlastnými rukami

Najprv určte miesto pre budúci alpský tobogán. Ideálna je prevýšenie alebo nerovnosť, všetko závisí od vašej predstavy o dizajne. Rok po zariadení alpský tobogán porastie trávami a plodinami, ktoré budú vysiate. Ak použijete schémy a správne vypočítate umiestnenie rastlín, potom skalka poteší oko po celý rok..

v prvom rade určte miesto pre budúci alpský tobogán. Ideálna je prevýšenie alebo nerovnosť, všetko závisí od vašej predstavy o dizajne. Rok po zariadení alpský tobogán porastie trávami a plodinami, ktoré budú vysiate. Ak použijete schémy a správne vypočítate umiestnenie pretekovFotografia alpského tobogánu

Jednoducho hromadu kameňov, z ktorých vyrastajú kvety, možno len ťažko nazvať skalkou, takže musíte tvrdo pracovať a všetko premyslieť do najmenších detailov. Najdôležitejšou výhodou alpského sklíčka je, že sa dá vyrobiť na akejkoľvek pôde s minimálnym hnojením, pretože sa musia aplikovať bodovo..

Miesto musí spĺňať určité podmienky:

  1. Izolácia od budov.
  2. Proporcionalita vzhľadom na stránku.
  3. Dostatočná vzdialenosť od ostatných záhonov.
  4. Dobré osvetlenie a zásobovanie vodou.
  5. Priblížte sa k realistickým horským scenériám.

Alpská šmykľavka by nemala byť cudzím predmetom v už existujúcom prevedení, mala by čo najbližšie zapadnúť do prostredia. Súčasne nie je potrebné na jeho návrh prideľovať veľkú plochu.Schéma skalky

Alpská šmykľavka by nemala byť cudzím predmetom v už existujúcom prevedení, mala by čo najbližšie zapadnúť do prostredia. Súčasne nie je potrebné vyberať veľkú plochu na jeho registráciu..

Podrobný návod na vytvorenie skalky

Budete potrebovať: kamene, piesok, zeminu, trávnik alebo rašelinu, humus a samotné rastliny, ktoré budú umiestnené na šmýkačke. Po výbere miesta pre budúcu skalku je potrebné vyčistiť oblasť od trosiek, odstrániť hornú vrstvu pôdy a tiež vyčistiť oblasť od buriny..

Budete potrebovať: kamene, piesok, zeminu, trávnik alebo rašelinu, humus a samotné rastliny, ktoré budú umiestnené na kopciFotografia skalky

Ďalším krokom je vybudovanie štrkového podložia. Do vybrania vytvoreného vo vrstve 10 – 12 centimetrov sa naleje štrk alebo drvený kameň. To zachráni rastliny pred prebytočnou vlhkosťou a zabráni stagnácii podzemnej vody, čo môže viesť k zamokreniu kvetinovej záhrady. Potom musíte naliať päťcentimetrovú vrstvu piesku.

Ďalším krokom je zmiešanie pôdy. Čo presne premiešať, závisí od toho, ktoré rastliny budú umiestnené na sklíčko. Povrch šmýkačky je pokrytý zmesou, v prípade potreby upravujúcou podobu budúcej šmýkačky reliéfu hôrFotografia alpského toboganu v krajinnom dizajne

Ďalším krokom je zmiešanie pôdy. Čo presne premiešať, závisí od toho, ktoré rastliny budú umiestnené na sklíčko. Povrch šmýkačky je pokrytý zmesou, ktorá v prípade potreby upravuje dizajn budúcej šmýkačky podľa reliéfu hôr. Na krytom kopci môžete začať klásť kamene. Pod kamene je potrebné naliať piesok, aby sa zabránilo skutočnosti, že kameň “pláva” z vody.

Ďalším krokom je zmiešanie pôdy. Čo presne premiešať, závisí od toho, ktoré rastliny budú umiestnené na sklíčko. Povrch šmýkačky je pokrytý zmesou, ktorá v prípade potreby upravuje dizajn budúcej šmýkačky podľa reliéfu hôr. Na krytom kopci môžete začať klásť kamene. Pod kamene je potrebné nasypať piesok, aby

Pri kladení kameňov by sa mal človek snažiť vyhnúť symetrii, pretože v prírode je málokedy vidieť geometricky správne „budovy“. Bolo by lepšie pozorovať určitú náhodnosť. Kamene s ťažkou hmotnosťou potrebujú niekoľko týždňov ležať, aby sa „usadili“ v pôde.

Pozrite si video: Vytvárame alpskú šmýkačku vlastnými rukami

Pri výbere rastlín na vysokohorskú šmýkačku je potrebné dodržať niekoľko pravidiel:

  1. Plodiny, ktoré majú silný koreňový systém, by mali byť umiestnené na svahoch. Tým sa zabráni tomu, aby voda z taveniny sklíčko rozmazala..
  2. Je potrebné zasadiť kvety tak, aby sa navzájom nerušili. Stromy alebo kríky, ktoré budú umiestnené na šmykľavke, by mali byť najskôr vysadené a zaberať najväčšie plochy skalky.

Vytvorenie alpskej šmýkačky vlastnými rukami, dokonca aj podľa podrobných pokynov s fotografiami a videami, je namáhavou lekciou.

Vytvorenie alpskej šmýkačky vlastnými rukami, dokonca aj podľa podrobných pokynov s fotografiami a videami, je namáhavá úloha, ktorá trvá viac ako jeden mesiac. Stojí to však za to! Budete môcť výrazne transformovať dizajn krajiny vlastnými rukami a ozdobiť web s minimálnymi nákladmi.