Ako zničiť osie hniezdo

Ako sa navždy zbaviť osieho hniezda v krajine

Dnes sú dospelí a deti čoraz častejšie alergickí na osie uštipnutie. Ak máte vo vidieckom dome alebo byte osie hniezdo, naučte sa, ako sa ho zbaviť. Okrem strachu z uhryznutia budete neustále počuť bzučanie tohto hmyzu, pretože poletí z domu do záhrady. Hubenie hmyzu sa môže vykonávať niekoľkými spôsobmi, ktoré sú medzi skúsenými letnými obyvateľmi obľúbené..

Čo robiť, ak sa objaví sršňové hniezdo

Je lepšie bojovať proti hmyzu večer, pretože ráno odletia, a vaše akcie budú neúčinné. Predtým, ako sa zbavíte osieho hniezda v krajine, musíte skontrolovať, či ste alergický na uhryznutie hmyzom. Na tento účel je vhodné konzultovať s alergológom. Nezabudnite, že uhryznutie môže byť dokonca smrteľné..

Pri boji s osami je dôležité nosiť oblečenie, ktoré úplne zakrýva viditeľné časti tela. Odporúča sa, aby boli veci šité z hustého materiálu. Vezmite si rebrík, potom bude ľahké dosiahnuť hniezdo. Vopred pripravte sprejovú fľašu s repelentom na osy alebo roztokom ropných produktov. Hniezdo sa môžete zbaviť aj vriacou vodou..

Pri boji s osami je dôležité nosiť oblečenie, ktoré úplne zakrýva viditeľné časti tela. Odporúča sa, aby boli veci šité z hustého materiálu. Vezmite si rebrík, potom bude ľahké dosiahnuť hniezdo

Prečítajte si tiež: Ako sa zbaviť mravcov vo vašej záhrade

Potom, čo spracujete hniezdo, musí byť strhnuté, vložené do vrecka, odvezené z domu a spálené. Niektorí letní obyvatelia používajú dichlorvos na spracovanie osieho príbytku. Vaším cieľom je zničiť väčšinu osikovej rodiny, potom zvyšok jej členov neodvolateľne odletí.

Potom, čo spracujete hniezdo, musí byť strhnuté, vložené do vrecka, odvezené z domu a spálené

Ak dávate prednosť humánnejším metódam, ako sa v krajine zbaviť osí, potom skúste zavesiť červenú feferónku vedľa hniezda. Po chvíli by osy mali odletieť.

Ako sa zbaviť osí na 100%

Dnes na trhu nájdete špeciálne jedy proti osám, ktoré sa kladú ako návnada, kým osy konečne neodletia z hniezda. Obľúbené sú roztoky cypermethrin a Actellic. Musia sa zriediť vodou v pomere uvedenom výrobcom a potom sa jednoducho nastriekať na hniezdo. Po 20-30 minútach je možné hniezdo vybrať a spáliť.

  Kedy zasadiť tulipány, aby kvitli 8. marca

Dnes na trhu nájdete špeciálne jedy proti osám, ktoré sa kladú ako návnada, kým osy konečne neodletia z hniezda. Obľúbené sú roztoky cypermethrin a Actellic.

Majte na pamäti, že drogy môžu na osy pôsobiť odlišne. Ak sa napríklad zbavíte osieho hniezda v gete, nemali by ste sa ponáhľať s vytiahnutím hniezda. Počkajte do nasledujúceho dňa, inak sa zvýši šanca na bodnutie vosou.

Majte na pamäti, že drogy môžu na osy pôsobiť odlišne. Ak sa napríklad v gete zbavíte osieho hniezda,

Ak sršňové hniezdo visí, skúste ho utopiť vo vode. Za týmto účelom vezmite nádobu s vodou a ponorte do nej osí dom. Počkajte asi 5 minút a potom vyberte zásuvku.

Ak sršňové hniezdo visí, skúste ho utopiť vo vode. Za týmto účelom vezmite nádobu s vodou a ponorte do nej osí dom.

Niekedy sa v krajine objavia včely. Majte na pamäti, že tento hmyz bez zjavného dôvodu neútočí na človeka, ich okolie však môže byť nepríjemné. Včiel sa môžete zbaviť tým, že ich zabijete alebo sa ich pokúsite premiestniť na iné miesto. Jedným z najúčinnejších spôsobov premiestnenia včiel je fumigácia dymom. Akonáhle sa hmyz stane letargickým, môže byť vložený do vrecka a prepravovaný.

Niekedy sa v krajine objavia včely. Majte na pamäti, že tento hmyz bez zjavného dôvodu neútočí na človeka, ich okolie však môže byť nepríjemné. Včiel sa môžete zbaviť tým, že ich zabijete alebo sa ich pokúsite premiestniť na iné miesto. Jedným z najúčinnejších spôsobov premiestnenia včiel je fumigácia dymom.

Ak sa rozhodnete zbaviť sa osieho hniezda v krajine, vyberte najoptimálnejší spôsob. Nezabudnite si urobiť test na alergiu a noste ťažké oblečenie a iné osobné ochranné prostriedky. Vlastnými rukami môžete dokonca premiestniť včely a zbaviť sa akéhokoľvek hmyzu v krajine aj bez zapojenia špecialistov.