Ďalší skvelý nápad na používanie plastových fliaš

ako urobiť plot z plastových fliaš

Vynaliezavé mysle dnes vyrábajú rôzne veci z plastových fliaš. Sú nielen užitočné v domácnosti, ale aj krásne. Fľašu je vidieť všade. Dnes tento predmet nie je vyhradený výlučne pre priemysel. Šikovné ruky môžu z tohto produktu urobiť rôzne remeslá, ktorými môžu byť: kvetináče, záhradné chodníky. Okrem toho je možné vyrobiť zo záhrad hranice a ploty pre záhradu. Táto rozsiahla publikácia vám povie, ako si môžete vyrobiť plot z plastových fliaš pre záhradu alebo letnú chatu..

Všeobecné informácie

Plastové fľaše sú v Rusku veľmi obľúbené. Prečo sa to deje? Áno, to všetko preto, že tento produkt má niekoľko funkcií..

 1. Plastová fľaša je považovaná za bezplatný materiál, ktorý ľudia nepotrebujú po vypití nápojov, ktoré sa tam nalejú..
 2. Fľaša je odolná voči vode. Tento materiál sa navyše nebojí účinkov studených a horúcich teplôt..
 3. Plastová fľaša vyniká jednoduchým používaním. Má nízku hmotnosť a elasticitu. Preto skutočnosť, že je veľmi ľahké rezať.
 4. Plastová fľaša je odolná. Nestratí svoje špeciálne vlastnosti po dobu 180 rokov..

Tento materiál má okrem svojich výhod aj jednu nevýhodu. Ak použijete mechanickú silu, tento materiál sa ľahko zlomí. Preto môže byť taký plot iba dekoratívny. Nebude to dobrý bezpečnostný plot..

Na poznámku! Plastové fľaše sú ľahké materiály. Na váženie sa preto používa zemina alebo piesok, ktorý sa naleje dovnútra..

Aké môžu byť ploty z fliaš

Pomocou týchto informácií teda bude možné vyrobiť spoľahlivý plot z plastových fliaš do záhrady. V našej krajine na prímestských a záhradných pozemkoch môžete vidieť nasledujúce možnosti plotov, ktoré sú vyrobené z plastových fliaš. To môže byť:

 • Kapitálové ploty,
 • Rámové ploty,
 • Nízke ozdobné ploty.

Vytvorenie plotu môže samozrejme vyžadovať určitú zručnosť. Preto by ste sa mali vyzbrojiť potrebnými informáciami..

Ďalší skvelý nápad na používanie plastových fliaš

Možnosti vytvorenia plotu

Existuje veľa možností na vytváranie plotov z plastových fliaš. V puzdre je možné použiť akúkoľvek časť fľaše. Môžu to byť: dná, viečka a hlavná časť fľaše. Môžete si nezávisle vybrať časť fľaše, z ktorej bude v budúcnosti vytvorený váš plot. V tomto prípade stojí za to pamätať iba na to, že týmto spôsobom bude možné vyriešiť dva problémy naraz:

 1. Vytvoríte krásny plot.
 2. Vyriešte problém s recykláciou fliaš.
  Jabloň Melba: popis, fotografia, letná odroda

Plastové fľaše sú vhodné na výrobu:

 • Pri chate kvetinových záhonov,
 • Zónová alebo kvetinová záhradná dekorácia,
 • Dekorácia záhradnej cesty.

V každom prípade na každý koncipovaný projekt budete potrebovať obrovský počet fliaš. Preto budete musieť prejsť okolo susedov a požiadať o tie fľaše, ktoré nepotrebujú. V čase vytvárania dizajnu budete potrebovať nielen samotné fľaše, ale aj spotrebný materiál:

 • Sieťovina, ktorá je potrebná na zaistenie plastu.
 • podpora.
 • Spojivový roztok.
 • Nízke ploty.

ako urobiť plot z plastových fliaš

Nízky plot vyrobený z plastových fliaš, ako na fotografii, sa ukazuje byť vyrobený zo spodnej časti fľaše. Táto časť položky vyzerá ako kvet. A všetko bude vyzerať ešte krajšie, ak bude táto časť namaľovaná farbami. Takúto konštrukciu môžete použiť na oplotenie záhonu..

Na poznámku! Aby ste zabránili vyblednutiu farby, musíte fľaše natrieť zvnútra, nie zvonku..

Postaviť nízky plot na fľašu je jednoduché. Plastová fľaša je najskôr narezaná a namaľovaná zvnútra. Potom sa prvky vykopú do hĺbky pôdy. V tomto prípade musí byť výška prvkov rovnaká. Tiež stojí za to vopred nakresliť značkovacie čiary, pozdĺž ktorých budú fľaše vykopané..

Ďalší skvelý nápad na používanie plastových fliaš

Rámové ploty.

Tieto štruktúry tiež vyzerajú veľmi zaujímavo. Aby ste však mohli vytvoriť také štruktúry, musíte vytvoriť rám z drôtu a tiež nainštalovať podpery. Pre tento prípad je vhodná sieťovina. Potom sa valce jednoducho prispôsobia veľkosti bunky. Potom musíte fľaše rovnomerne vložiť do mriežky podľa farby. To je potrebné na vytvorenie obrázku alebo ornamentu. Stojí za zmienku, že táto štruktúra vyzerá veľmi jasne. Preto bude každá stránka ešte zaujímavejšia.

ako urobiť plot z plastových fliaš

ozdobný plot vyrobený z plastových fliaš

Merací plot z plastových fliaš

Tu hovoríme o tom, ako vyrobiť plot z plastových fliaš. Z týchto prvkov je možné s určitou usilovnosťou získať rozsiahle štruktúry. Pred výrobou tohto plotu však budete musieť zozbierať potrebné množstvo surovín. Jeden plotový plot bude vyžadovať 5 kusov fliaš. Fľaše musia byť čisté a bez štítkov..

  Jarná starostlivosť o jahody. Dôležité pravidlá

Ďalší skvelý nápad na používanie plastových fliaš

Ak sa na plotový plot použije 5 fliaš, dno štyroch fliaš sa odreže. Potom musíte dať všetky 4 narezané fľaše na celú plastovú fľašu..

Ďalej je v strede zhora nadol vytvorený otvor. V tomto prípade sa priemer otvoru musí zhodovať s priemerom drôtu, ktorý tam bude vložený..

plastový plot na fľašu do záhrady

Všetky rozpätia pre váš plot v požadovanom množstve sú zhromaždené na drôtenom ráme. Ďalej sa pomocou zvárania rozpätia zvaria s podperami, ktoré boli nainštalované. Ak nedochádza k zváraniu, je možné rozpätia zaskrutkovať drôtom.

Rám môže byť vyrobený z dreva. Ďalej sa k nim pomocou skrutiek naskrutkujú uzávery a potom sa do týchto uzáverov zaskrutkujú plastové fľaše.

plastový plot na fľašu do záhrady

Na vizuálne zónovanie stránok používame fľaše

Nízke obrubníky sa používajú na zónovanie územia vidieckeho domu. Ak sa na tento účel použijú plastové fľaše, potom sú napoly zakopané v zemi. V tomto prípade by mala spodná časť zostať na povrchu. Predtým, ako fľaše vhodíte, sú však pokryté pieskom..

ako urobiť plot z plastových fliaš

Na poznámku! Aby bol váš obrubník výnimočný, musíte použiť nielen piesok ako plnivo, ale aj krásne kamene alebo rozbité sklo..

Stojan na plot

Je neuveriteľne krásne mať v krajine ozdobný plot vyrobený z plastových fliaš. A vyššie sme vám ponúkli niekoľko prevedení. Ďalej stojí za zváženie spoľahlivejší dizajn. Regálový plot je práve taká konštrukcia. Pred inštaláciou fliaš na neho musíte urobiť podpery s priečnymi stojanmi-stojanmi. Samotné fľaše musia byť naplnené pieskom na váženie. A lamely sú pred inštaláciou fliaš namazané stavebným lepidlom..

Na poznámku! Namiesto stavebného lepidla je možné fľaše na koľajnice priskrutkovať pomocou samorezných skrutiek. Musíte naskrutkovať hornú a dolnú časť. V tomto prípade nie sú fľaše úplne naplnené. Musíte to urobiť na polovicu..

Ďalší skvelý nápad na používanie plastových fliaš

Plot vyrobený z plastového plátna

Po prečítaní nášho článku ste mohli zistiť, ako by mal byť plot pre záhon vyrobený z plastových fliaš. Tiež stojí za to predstaviť iný spôsob výroby plotu. Málo sa používa. A to všetko preto, že v tomto prípade je mimoriadne ťažké vykonať prácu. Aby ste získali plátno potrebné pre prácu, budete musieť odrezať zvislú strednú časť z dvojlitrových fliaš. Plátna, ktoré sa ukázali byť spolu, sú spojené zošívačkou. Toto plátno je vhodné na výrobu nielen plotu, ale aj letného altánku.

  Izbové kvety: starostlivosť o chlorofyt

ozdobný plot vyrobený z plastových fliaš

Plot z vrchnákov

Odpadové plastové fľaše sa v mnohých rodinách hromadia vo veľkom. Môžu byť samozrejme vyhodené. Ale ak je to škoda, potom sa môžete pokúsiť vytvoriť vynikajúci plot z tohto materiálu. Tieto výrobky sú vhodné aj na vytváranie detských remesiel a iných výrobkov. Pri pohľade na fotografiu môžete urobiť farebný plot. V tomto prípade je možné tvar a vzor plotu zvoliť nezávisle..

ako urobiť plot z plastových fliaš

Zhrnutie

Takže po prečítaní tohto článku môžete pochopiť, že je veľmi ľahké vyrobiť plot pre letnú chatu alebo záhradu z plastových fliaš. Tento materiál nevyhadzujte. Nezabudnite, že to môže byť užitočné pri vytváraní najrozmanitejších produktov..

ozdobný plot vyrobený z plastových fliaš

plot na záhon vyrobený z plastových fliaš

foto plot z plastových fliaš

foto plot z plastových fliaš

foto plot z plastových fliaš

foto plot z plastových fliaš

plastový plot na fľašu do záhrady