Altánok vyrobený z dreva

Ako vyrobiť altánok z dreva vlastnými rukami

Ako vyrobiť drevené altány vlastnými rukami

Takáto atraktívna budova, ako je drevený altánok, je nevyhnutnosťou pre každého majiteľa letnej chaty. Čo môže byť príjemnejšie ako schovať sa pred páliacim slnkom v tieni tejto nádhernej budovy po namáhavých prácach v záhrade? Môžete si tu tiež objednať raňajky a večere na čerstvom vzduchu. Pri šálke horúceho čaju si prečítajte najnovšie noviny alebo zaujímavú knihu. Môžete hrať šach so svojim susedom alebo si zahrať karty. Môžete si nainštalovať gril a potešiť seba a svojich priateľov lahodným grilom vyrobeným v prírode.

Pri altánku si môžete vymyslieť mnoho ďalších zaujímavých využití. Zostáva už len postaviť ho! Ale o tom neskôr. Medzitým si povieme, čo sú altánky na rozdávanie. Existuje veľa typov altánkov! Altánky môžu vizuálne pôsobiť ľahko a vzdušne, napríklad sa zvyčajne objavujú vyrezávané altánky. Alebo masívne a úctyhodné, vyrobené z guľatiny alebo kameňa. Rafinované – z kovaných kovových štruktúr. Ale ak chcete urobiť všetku prácu sami, potom neexistuje lepšia možnosť ako strom. Tento materiál je pomerne ľahko rezateľný. Dá sa upevniť samoreznými skrutkami alebo obyčajnými klincami. Je to relatívne lacné. A môžete si ho bez problémov kúpiť.

Urob si sám drevený altánok

Postavený altánok z dreva sa môže stať najatraktívnejším a najzaujímavejším miestom na vašom webe. A samozrejme, taká budova, vyrobená s dušou, bude jej dokonalou ozdobou. Ak sa pustíte do podnikania sami. A ak budete postupovať podľa všetkých pokynov, vaša budova vás a vašu rodinu bude tešiť mnoho rokov. A ak ukážete aj svoje tvorivé schopnosti, budete schopní vytvoriť altánok, ktorý je svojim vzhľadom jedinečný a nenapodobiteľný! Takúto štruktúru nebudú mať ani susedia, ani známi.!

Druhy tŕňov z dreva

Drevené altány môžu byť dvoch typov: otvorené a zatvorené. Otvorené altány sú stavby, ktoré majú strechu, základ, symbolické steny a podlahu. V niektorých modeloch takýchto štruktúr však môžu chýbať steny, podlaha a dokonca aj základy. Napríklad altánok v tvare húb ich nemá. Charakteristickou črtou týchto budov je, že si v nich môžete vychutnať čerstvý vzduch. A bude tu pocit, že ste na ulici. Tieto altány vás ochránia pred zrážkami a slnečným žiarením. V zime však nebudú dostatočne teplé a pohodlné. Zatvorené altánky musia mať steny, podlahy, stropy, strechy a základy. Tieto štruktúry sú vyrobené tak, aby ste v nich mohli relaxovať za dobrého aj zlého počasia. Sú zasklené. Mať dvere. A tak sa zmenia na malý dom. Ak zateplíte tento dom, prinesiete kúrenie alebo nainštalujete ohnisko, potom vám ani zimné mrazy nezabránia tráviť tam voľný čas. Teraz prejdeme priamo k stavbe altánku.

  Hrniec pneumatík vyrábame vlastnými rukami

Základ pre altánok

V prvej fáze práce položíme základ pre altánok. Naša konštrukcia nie je vôbec ľahká. Preto musí byť inštalovaný na pevnom základe. Navyše, ak strom položíte priamo na zem, po niekoľkých sezónach bude drevo pod ním jednoducho hniť. Najlepšou možnosťou pre základ tejto budovy je stĺpcový.

Najprv musíte vyrovnať priestor pod dreveným altánkom. Potom by sa mala odstrániť horná vrstva pôdy. Tým sa zníži tvorba vlhkosti pod budovou. Ďalšou časťou práce je označenie miesta po obvode budúceho altánku. Hĺbka, do ktorej budú stĺpy vykopané, je stanovená v závislosti od typu pôdy a hĺbky jej zamrznutia. Ak je pôda voľná a piesčitá, otvory pod stĺpmi sú vykopané 30-60 cm, ak je pôda lesná, mali by byť stĺpiky vykopané hlbšie. Nie menej ako 60-80 cm.Stĺpy je vhodné vyrobiť z azbestocementových rúr. Majú vysoké pevnostné vlastnosti a sú veľmi trvanlivé..

Základ pre stavbu altánku vlastnými rukami

Tehlu je možné použiť ako materiál na stĺpy. Ak murivo nie je vyrobené z nových tehál, ale z tých, ktoré sa už používali, bude to veľmi ekonomické. A trvanlivosť štruktúr nebude ovplyvnená. Použiť sa dajú aj drevené stĺpiky. Ich životnosť bude kratšia. Ale celkom dobre vydržia 10-15 rokov. Zvlášť ak správne vykonávate všetku prácu, aby ste ich chránili pred vlhkosťou a rozpadom. Drevené stĺpiky musia byť do určitej výšky potiahnuté bitúmenom. Táto výška by mala byť o niečo väčšia ako výška, do ktorej budú vykopané do zeme. A materiál určite ošetrite antiseptikmi, najlepšie na báze oleja.

Pri inštalácii základových pilierov musíte použiť úroveň budovy. Základ musí byť vyrobený čo najrovnomernejšie. V opačnom prípade altánok čoskoro zažmurká a budete ho musieť opraviť a znova nainštalovať. Aby bola podlaha pre altánok stabilná a neohýbala sa pod hmotnosťou nábytku a ľudí, sú medzi základové piliere po obvode nainštalované podpery. Budú umiestnené priamo pod budovou a dodajú jej stabilitu. Nadácia je pripravená. Zostáva iba položiť hydroizoláciu z listu strešného materiálu.

  Bežné choroby papriky

Podlaha pre drevený altánok

Ďalším krokom je inštalácia podlahy altánku. Podľa vášho výberu existujú rôzne možnosti konštrukcie: steny môžu ležať na podlahe alebo priamo na základni altánu. Potom sa zdá, že podlaha visí na zvislých podperách. Táto možnosť inštalácie na podlahu bude vhodnejšia. Pretože v prípade potreby bude jednoduchšie ho rozobrať bez ovplyvnenia stien. Úlohu základne zvyčajne vykonávajú dlhé lúče s prierezom 100 x 100 mm.

Pozri tiež: DIY polykarbonátové altány

Štruktúra lúčov musí byť starostlivo ošetrená síranom meďnatým v niekoľkých vrstvách alebo silným roztokom dvojchrómanu draselného, ​​aby bola chránená pred hmyzom a rozpadom. Pamätajte, že síran meďnatý je jedovatý. A dichroman draselný je silné oxidačné činidlo. Môžete s nimi pracovať iba v rukaviciach. Potom sa na trámy z trámov priklincujú podlahové dosky, tiež ošetrené antiseptikom. Stojany na altány by mali byť vyrobené z tenších nosníkov. Najjednoduchším spôsobom je nainštalovať ich do poháňaných kovových podpier. Pri inštalácii je vhodné vyplniť otvory pre podpery betónom. Tým sa minimalizuje ich prípadná odchýlka od vertikály. Je veľmi výhodné nainštalovať tri stojany naraz a spojiť ich s plochou doskou. Potom budú stojany určite v rovnakej rovine..

Vyrábame strechu dreveného altánku vlastnými rukami

Zostáva nainštalovať strechu. Varianty viacstupňových striech vyzerajú veľmi pekne. Ale pre jednoduchosť môžete nainštalovať jeden svah. Strecha je zostavená na zemi a potom stúpa do požadovanej výšky a je upevnená v regáloch. Najvhodnejšie je opláštiť strechu šindľom. Nebude to problém a bude to vyzerať veľmi atraktívne. Nezabudnite ho pripevniť vonkajšou stranou, inak bude z vnútornej strany altánku viditeľná príjemná strana podšívky..

Vyrábame strechu dreveného altánku vlastnými rukami

Altánok vyrobený z dreva bez stien vyzerá veľmi neobvykle. Ak vám táto možnosť nevyhovuje, môžete ľahko vytvoriť pevné aj priehradové steny. Drevené tyče namiesto stien vyzerajú pekne. Ale je tu aj mínus – keď prší so silným vetrom, nepomôžu vám úkryt pred nepriaznivým počasím. Môžu byť použité, keď sú po obvode altánku vysadené husté kríky. Alebo ak plánujete byť v altánku iba za dobrého počasia. Ak bol tento článok pre vás užitočný, nezabudnite si prečítať ďalšie.

  Aké ľudové prostriedky použiť na kŕmenie sadeníc papriky a paradajok

Video altánok urobte si sami v benátskom štýle:

Drevený altánok s vlastnými rukami sa stane jedinečnou architektonickou stavbou na letnej chate a pomôže vám naplno si oddýchnuť po pracovnom dni alebo ruchu mesta..

Viac informácií nájdete na tomto webe besedka5.ru