Aplikácia prášku kyseliny boritej

Kyselina boritá pre rastliny, používaná ako hnojivo

Bez hnojív nebude žiadna rastlina aktívne rásť a rozvíjať sa. Dnes je výber organických a minerálnych kompozícií pre uhorky, paradajky a stromy v záhrade taký veľký, že niekedy zabúdate na najjednoduchšie hnojivá, ktoré si môžete urobiť sami doma. Kyselina boritá je jednoducho nevyhnutné pre rastliny, preto našla široké uplatnenie medzi skúsenými letnými obyvateľmi.

Čo je kyselina boritá

Bór hrá kľúčovú úlohu vo vývoji kvetov, stromov a kríkov, podporuje normálnu fotosyntézu, zlepšuje metabolizmus a syntézu látok. Kyselina boritá je jednou z najlacnejších zlúčenín bóru, ktorá sa široko používa pri výrobe hnojív. Naoko je táto kyselina prášok bez zápachu s výraznou farbou. Môže byť použitý v záhrade ako účinné minerálne hnojivo pre svieže kvitnutie ovocných plodín, klíčenie semien, ochranu pred škodcami vrátane mravcov..

Kyselina boritá je jednou z najlacnejších zlúčenín bóru, ktorá sa široko používa pri výrobe hnojív.

Kyselina boritá na postrek rastlín

Na lesné pôdy sa musia používať zlúčeniny bóru. Takáto výživa je obzvlášť dôležitá v bažinatých oblastiach s vysokým obsahom uhličitanov alebo na okyslených pôdach. Kyselina sa používa aj v oblastiach s čiernou pôdou.

Na lesné pôdy sa musia používať zlúčeniny bóru. Takáto výživa je obzvlášť dôležitá v bažinatých oblastiach.

S nedostatkom bóru začnú paradajky v krajine hniť, takže je potrebné včasné postrek. Je dôležité, aby ste to nepreháňali, inak dosiahnete ešte horší výsledok. Na prípravu roztoku na postrek paradajok musíte vziať jeden balíček kyseliny boritej a zriediť ho v litri vody. Najprv sa zriedi v horúcej vode a potom sa roztok doplní na jeden liter. To stačí na postrek rastlín rastúcich na 10 metroch štvorcových..

Je dôležité, aby ste to nepreháňali, inak dosiahnete ešte horší výsledok. Na prípravu roztoku na postrek paradajok,Postrek paradajok kyselinou boritou

Postrek rastlín kyselinou boritou sa odporúča trikrát za sezónu. Prvýkrát počas vzniku pukov, druhý – počas kvitnutia, tretí – v čase objavenia sa prvých plodov.

Ako správne aplikovať prášok kyseliny boritej

Kyselina boritá má široké spektrum použití v poľnohospodárstve, je však potrebné poznať presné proporcie, aby nepoškodila semená alebo rastliny. Ak chcete stimulovať klíčenie semien, vezmite jeden liter vody a zriedte v nej 0,2 g prášku. Skúsení letní obyvatelia namočia semená mrkvy, cibule, repy a paradajok na 24 hodín do takéhoto roztoku. Semená uhoriek, kapusty a cukety môžete namočiť už na pol dňa. Ak je semien veľa, zmiešajú sa s práškom mastenca a kyseliny boritej..

  Ako postaviť skleník vlastnými rukami

Kyselina boritá má široké spektrum použití v poľnohospodárstve, je však potrebné poznať presné proporcie, aby nepoškodila semená alebo rastliny. Ak chcete stimulovať klíčenie semien, vezmite si jeden literUrobte druhý sprej s kyselinou boritou

Pôda sa pred vysadením sadeníc na mieste ošetrí roztokom kyseliny boritej. V tomto prípade je pôda napojená roztokom, ktorý pozostáva z jedného litra vody a vrecka prášku. Aby ste predišli nedostatku zlúčenín bóru v pôde, zalejte riadky pred výsadbou jedným vedrom na 10 metrov štvorcových.

Kyselina boritá sa používa ako koreňové hnojivo. Je to potrebné v prípade silného nedostatku bóru v zemi, ktorý spôsobuje hladovanie rastlín.Kyselina boritá zvyšuje bujnosť kvetu

Kyselina boritá sa používa ako koreňové hnojivo. Je to potrebné v prípade silného nedostatku bóru v zemi, ktorý spôsobuje hladovanie rastlín. Na správne použitie kyseliny sa až 0,2 g prášku zriedi v litri vody. Majte na pamäti, že prášok musí byť zriedený v horúcej vode a potom už môže byť zriedený studenou.

Známky nedostatku bóru v rastlinách

V jahodách môžete určiť nedostatok bóru zmenou tvaru listov a odumretím okrajov. Listy jablone zahusťujú, dokonca môžu predčasne opadať. Pri silnom nedostatku bóru v stromoch odumierajú horné vetvy, kvety rýchlo schnú a plody majú chyby.

V jahodách môžete určiť nedostatok bóru zmenou tvaru listov a odumretím okrajov. Listy jablone zahusťujú,Postrek kyselinou boritou

Hrozno tiež veľmi trpí nedostatkom bóru. Na listoch sa objavujú chlorotické škvrny, vaječníky prakticky chýbajú, preto je výnos malý. V prípade nedostatku bóru v zemi mladý strom do niekoľkých rokov zomrie. Preto je obliekanie koreňov a postrek dôležité..

Prečítajte si tiež: Bežné choroby papriky

Na paradajkách sú zreteľne viditeľné známky nedostatku bóru v zemi. Ak vidíte veľa nových výhonkov z koreňa, stonky sú veľmi slabé a plody majú hnedé škvrny, musíte pôdu nakŕmiť bórom a ešte lepšie semená namočiť do kyslého roztoku..

Na paradajkách sú zreteľne viditeľné známky nedostatku bóru v zemi. Ak vidíte veľa nových výhonkov z koreňa, stonky sú veľmi slabé,Zdravá zelenina po hnojení bórovým práškom

Kyselina boritá našla veľmi široké uplatnenie pre rastliny, takže si ju môžete kúpiť na prípravu roztoku a zvýšenie výnosov. Lahodnú a ekologickú zeleninu a ovocie môžete pestovať vlastnými rukami, ak sa o ne správne staráte.