Bežné choroby papriky

Choroby sladkej papriky a boj proti nim. Foto

Paprika je jedným z najobľúbenejších druhov zeleniny, ktoré chce každý letný obyvateľ pestovať na svojom mieste. Bohužiaľ, nie každému sa podarí získať dobrú úrodu, preto je potrebné poznať choroby korenia a ako sa s nimi vysporiadať. Fotografie a popisy z tohto článku pomôžu začínajúcim letným obyvateľom zistiť, ako sa správne starať o papriku.

Ako predchádzať chorobám korenia

Aby sa dosiahla dobrá úroda sladkej papriky, musí sa predchádzať rôznym chorobám nielen vtedy, keď rastlina rastie, ale aj pri príprave sadeníc a pôdy. Aj keď ste si kúpili hotové semená korenia, je lepšie ich namočiť do slabého roztoku manganistanu draselného.

Aby sa dosiahla dobrá úroda sladkej papriky, musí sa predchádzať rôznym chorobám nielen vtedy, keď rastlina vyrástla,Fotografia zdravej sladkej papriky

Pripravte si kvetináče a pôdu na pestovanie sadeníc. Je lepšie predbežne upraviť pôdu špeciálnymi zlúčeninami, napríklad “Fitosporin”. Okrem toho nalejte zem roztokom manganistanu draselného. Po výsadbe semien počkajte, kým sa objavia prvé výhonky. Keď sadenice vyrastú, urobte ponor ponorením rastlín do rôznych kvetináčov. V tomto mieste stojí za to postrek sadeníc z chorôb sladkej papriky. Preventívna liečba by sa mala vykonávať v priemere raz za dva týždne. Podľa recenzií záhradníkov je “bariéra” považovaná za ideálny prípravok na korenie, ktorý chráni nezrelú rastlinu pred výskytom chorôb a poškodením škodcami..

V tomto mieste stojí za to postrek sadeníc z chorôb sladkej papriky. Preventívna liečba by sa mala vykonávať v priemere raz za dva týždne. Podľa záhradníkov sa zvažuje ideálna príprava na korenieFotografia bakteriálnej škvrny korenia

Dospelá rastlina sa tiež postrieka „Fitosporinom“ a roztokom manganistanu draselného. Aj keď na prevenciu použijete iba to druhé, môžete dosiahnuť dobrý výsledok..

Fotografie a popis chorôb papriky

Predtým, ako začnete bojovať proti chorobám sladkej papriky, musíte zistiť, čo sú, a pozrieť sa na fotografiu.

Podmienečne sú choroby korenia rozdelené na:

  • Vírusová
  • Bakteriálne
  • Hubová

Najhoršími bakteriálnymi chorobami papriky sú bakteriálna rakovina a bakteriálna hniloba.. Na obrázku navrhujeme zistiť, ako bakteriálna rakovina ovplyvňuje korenie.

bakteriálna rakovina ovplyvňuje korenieFotografia bakteriálnej rakoviny korenia

Vyskytuje sa, keď je vonku horúco a zeleninu výdatne polievate. V dôsledku toho listy zhnednú a odpadnú pri najmenšom dotyku kríka. Na profylaxiu ošetrujte samotnú rastlinu a jej korene počas výsadby sadeníc „Fitoflaivny-300“.

Fotografia bakteriálnej hniloby ukazuje, že na listoch postihnutej rastliny sa objavujú kvapkavé škvrny. Na boj proti tejto chorobe použite Fitosporin-M.

Fotografia bakteriálnej hniloby ukazuje, že na listoch postihnutej rastliny sa objavujú kvapkavé škvrny.Fotografia bakteriálnej hniloby sladkej papriky

K vírusovým chorobám patrí mozaika, ktorá spôsobuje škvrnitosť listov a veľmi ťažko sa v nej bojuje.. Pozrite si fotografiu mozaiky na korení.

Pozrite si fotografiu mozaiky na korení.Foto mozaiky z korenia

Podľa záhradníkov ošetrenie semien rastlín hydroxidom sodným pomáha, inak bude musieť byť korenie z miesta úplne zničené, akonáhle začnú prejavy chorôb.

Prečítajte si tiež: Ako sa vysporiadať s mravcami na letnej chate

Medzi hubové choroby patrí biela a sivá hniloba, neskorá pleseň, múčnatka. Na liečbu väčšiny z nich sú vhodné kvapaliny Bordeaux, Mitronidazol, Oxhom, Kuproksat..

Boj s chorobami papriky

Teraz z fotografie viete, aké sú choroby sladkej papriky, zostáva zistiť bežné metódy ich riešenia. Najúčinnejšou metódou je podľa záhradníkov zničenie všetkých zvyškov rastlín z letnej chaty na konci jesene. V takom prípade zabránite vzniku hubových chorôb vrátane verticilózy..

Teraz z fotografie viete, aké sú choroby sladkej papriky, zostáva zistiť bežné metódy ich riešenia.Fotografia papriky sivej hniloby

Ak chcete získať 100% dobrý výnos papriky, vyberte si odrody, ktoré sú odolné voči bežným chorobám zeleniny a škodcom vo vašej oblasti. Dnes chovatelia ponúkajú veľké množstvo druhov papriky, ktoré sú vhodné na zaváranie a prípravu šalátov..

Ak chcete získať 100% dobrý výnos papriky, vyberajte odrody, ktoré sú odolné voči bežným chorobám a škodcom zeleniny.

K hlavným škodcom sladkej papriky patria: vošky, slimáky, roztoče, zemiakové chrobáky Colorado. Na boj proti nim pomáhajú insekticídy, vápno, roztoky cesnaku a mydlá. Môžete si tiež kúpiť hotové formuláre na ochranu proti škodcom z papriky. Nezabudnite urobiť profylaxiu pre inú zeleninu, pretože plesňové a vírusové ochorenia sa rýchlo prenášajú.

Zistite, ako zničiť osie hniezdo

Teraz už viete ktoré choroby sladkej papriky a boj proti nim. Foto vám pomôže rýchlo identifikovať chorobu a podniknúť kroky, aby huba nepoškodila okolité rastliny. Dodržujte rady skúsených záhradníkov a pestujte zeleninu a ovocie na mieste vlastnými rukami.