Bezproblémová zeleninová záhrada pre starších ľudí

Bezproblémová zeleninová záhrada pre starších ľudí. Videá a fotografie, užitočné rady pre rast

Mnoho starších ľudí má radosť z starostlivosti o svoje výsadby na letnej chate celé leto, aby si na jeseň mohli vychutnať pestované ovocie. Je pekné zaobchádzať s priateľmi a príbuznými s domácou tekvicou, jablkami alebo cuketou, otvoriť si na Vianoce pohár domácich uhoriek alebo paradajok. A najbežnejšia domáca zelenina taktiež lahodí oku i duši. Ak chcete vybaviť zeleninovú záhradu bez problémov pre starších ľudí doma alebo na vidieku, tipy z tohto článku budú veľmi užitočné. Vlastnými rukami môžete pestovať zeleninu a zeleninu aj v zime s minimálnym úsilím..

Ako urobiť záhradu bez starostí pre starších ľudí

Sme zvyknutí jesť v zime to, čo v lete narástlo a dozrelo na jeseň, ale je tu príležitosť predĺžiť si letnú sezónu chaty a cítiť radosť zo záhradných starostí po celý rok. Zeleninová záhrada na parapete je obľúbená ako u tých, ktorí nemajú letnú chatu, ale chcú mať vlastnú úrodu, tak u tých, ktorí majú letnú chalupu a túžbu niečo pestovať po celý rok. Navyše, taká záhrada bez problémov je skutočným východiskom pre starších ľudí, ktorí málokedy chodia von..

Sme zvyknutí jesť v zime to, čo v lete narástlo a dozrelo na jeseň, ale je tu príležitosť predĺžiť si letnú sezónu chaty a cítiť radosť zo záhradných starostí po celý rok. Kuchynská záhrada na parapete je obľúbená aFotografia rastúcej zelene na parapete

Môže vyvstať otázka: prečo mrhať časom a energiou na pestovanie zeleniny a byliniek, keď si môžete všetko kúpiť v najbližšom supermarkete? Domáca záhrada pre seniorov má množstvo výhod, ktoré supermarkety s ich výrobkami nemajú..

Môže vyvstať otázka: prečo mrhať časom a energiou na pestovanie zeleniny a byliniek, keď si môžete všetko kúpiť v najbližšom supermarkete? Domáca záhrada pre seniorov má množstvo výhod, ktoré supermarkety s ich výrobkami nemajú.

  1. Pri pestovaní domácich výrobkov sa nepoužívajú žiadne chemické hnojivá.
  2. Pestovaná plodina sa zdá byť chutnejšia, pretože do nej bola investovaná energia, čas a duša (inak by ste to nemali robiť)
  3. Starší ľudia, ktorí si doma pestujú potraviny, majú možnosť sledovať celý proces od výsadby semien až po dozrievanie ovocia, ktoré prináša radosť, pretože je vždy pekné vidieť výsledok vašej práce.
  4. Ak zrazu potrebujete zeleň, môžete ju kedykoľvek vytrhnúť zo záhrady bez toho, aby ste utekali do obchodu.
  5. Bezproblémová domáca záhrada pre starších ľudí vám umožní ušetriť na jedle, pretože semená sú oveľa lacnejšie ako hotové ovocie.
  6. Starší rodičia budú mať nové povolanie a budú môcť užitočne tráviť voľný čas, napriek obmedzeným možnostiam..

    Bezproblémová domáca záhrada pre starších ľudí šetrí jedlom, pretože semená sú oveľa lacnejšie ako hotové ovocie. Starší rodičia budú mať nové povolanie a budú môcť užitočne tráviť voľný čas, napriek obmedzeným možnostiam.Foto Galina Kizima

  Kedy zasadiť tulipány, aby kvitli 8. marca

Čo je možné pestovať doma na parapete?

Zeleninu je možné predovšetkým pestovať doma. Pri príprave jedla a podávaní hotových jedál na stole je vždy vhodné. Okrem zelene je možné pestovať aj niektoré druhy zeleniny, ako sú paradajky, uhorky a paprika. Citróny, mandarínky, kivi atď. Môžu rásť doma. Niektorí amatéri si na parapety vysádzajú divoké rastliny, t.j. rastliny, ktoré zvyčajne rastú vo voľnej prírode, ale majú prospešné vlastnosti, pre ktoré sú chované v byte. Môže to byť mäta, medovka a mnoho ďalších byliniek..

Zeleninu je možné predovšetkým pestovať doma. Pri príprave jedla a podávaní hotových jedál na stole je vždy vhodné. Okrem zelene je možné pestovať aj niektoré druhy zeleniny, ako sú paradajky, uhorky a paprika.

Odporúčame prečítať: ako pestovať jahody v zime na parapete

Ak neviete, čo pestovať v krajine alebo na parapete, prečítajte si knihu alebo si pozrite celý video kurz „Záhrada bez starostí pre starších“ od Galina Kizima. Užitočné tipy vás určite inšpirujú!

Ak neviete, čo pestovať vo vašom vidieckom dome alebo na parapete, prečítajte si knihu alebo si pozrite celý video kurz „Záhrada bez starostí pre starších“ od Galiny Kizimy. Užitočné tipy vás určite inšpirujú!

Ako vybaviť domácu záhradu bez problémov?

Najprv sa musíte rozhodnúť, ktoré rastliny budú vysadené v záhrade. Na základe toho je potrebné nájsť pre tieto rastliny vhodný pozemok a miesto v miestnosti. Pozemku je možné pomôcť vybrať si v kvetinárstve, ale osvetlenie je náročnejšie. Existujú rastliny, ktoré potrebujú jasné osvetlenie, existujú také, ktoré neznesú priame slnečné svetlo, a to všetko je potrebné vziať do úvahy pri vytváraní zeleninovej záhrady v dome. Je dobré, ak je to možné, urobiť zeleninovú záhradu na policiach s umelým osvetlením.

Najprv sa musíte rozhodnúť, ktoré rastliny budú vysadené v záhrade. Na základe toho je potrebné nájsť pre tieto rastliny vhodný pozemok a miesto v miestnosti. Pozemku je možné pomôcť vybrať si v kvetinárstve

Potom, čo je určené miesto záhrady v dome, je potrebné začať s jej úpravou. Čo bude použité ako postele? Niektoré rastliny potrebujú pre koreňový systém veľa miesta, niektoré nie. Niektoré rastliny je možné vysadiť vedľa seba a niektoré kvôli tomu uhynú. Okrem toho je vhodné urobiť pod lôžkami palety, kde by po zavlažovaní mohla odtekať prebytočná voda. Rovnako dôležité je pamätať na drenáž, je potrebné, aby voda v pôde nestagnovala..

  Lopata urobená vlastnými rukami na dačo na čistenie snehu

Pozrite si video: Záhrada bez starostí

Keď sú všetky potrebné požiadavky na vytvorenie domáca záhrada bez starostí pre starších ľudí pozorované, môžete začať zdobiť. Toto je voliteľné, ale dáva priestor kreativite a sebavyjadreniu a robí zo záhrady tiež vrchol domu, ktorý nie je hanbou ukazovať hosťom. Postarajte sa o starších ľudí a pomôžte im vytvoriť v byte jedinečnú zeleninovú záhradu, o ktorú sa bude ľahko starať doma.