Chlorophytum: konce listov suché, čo robiť

Chlorophytum zožltne a schne. Čo robiť? Príčiny

Ak chlorofyt začal žltnúť a schnúť, existuje na to niekoľko vysvetlení. Aby vaša izbová rastlina úplne nezomrela, musíte zistiť, čo má na ňu negatívny vplyv. Vlastnými rukami môžete nielen pestovať krásnu izbovú rastlinu, ale tiež sa naučiť, ako sa o ňu správne starať doma.

Prečo suché končeky listov v chlorofyte?

Zvážte bežné situácie, prečo listy chlorofytu menia farbu.

1. Situácia: po prvé, farba listov bledne – listy bledozelené. Potom naberú svetlo žltý odtieň.

Dôvody môžu byť dva:

a) Kvet nemá dostatok svetla, to platí najmä pre zimné obdobie s krátkymi dennými hodinami;

b) Rastlina je zarastená a chýba jej správne množstvo živín.

Cesta von: v prvom prípade musíte pri okne položiť kvetináč s rastlinou alebo zariadiť ďalšie umelé osvetlenie. V druhom je potrebná naliehavá transplantácia chlorofytu do väčšej nádoby zodpovedajúcej objemu koreňovej hmoty..

b) Rastlina je zarastená a chýba jej potrebné množstvo živín. Cesta von: v prvom prípade musíte pri okne položiť kvetináč s rastlinou alebo zariadiť ďalšie umelé osvetlenie. V druhom je potrebná naliehavá transplantácia chlorofytu do väčšej nádoby zodpovedajúcej objemu koreňovej hmoty.

2. Situácia: spodné listy žltnú po celej dĺžke, získavajú jasne žltý odtieň.

Dôvod: nadmerné podmáčanie pôdy viedlo k rozpadu koreňového systému.

Cesta von: transplantujte kvetinu do obnovenej pôdy po odrezaní čiernych koreňov. Monitorujte režim zavlažovania, vyhýbajte sa stojatej vode.

Užitočný článok: Dieffenbachia: domáca starostlivosť. Foto

3. Situácia: hroty mnohých listov vyschnú.

Dôvod: nedostatočné zalievanie, nájdenie rastliny v miestnosti s veľmi suchým vzduchom.

Cesta von: zvýšte zálievku, zabráňte vysychaniu pôdy, často postrekujte kvet. Pomáha aj teplá sprcha..

3. Situácia: hroty mnohých listov vyschnú. Dôvod: nedostatočné zalievanie, nájdenie rastliny v miestnosti s veľmi suchým vzduchom. Cesta von: zvýšte zálievku, zabráňte vysychaniu pôdy, často postrekujte kvet. Pomáha aj teplá sprcha.

Na záver by som rád poznamenal, že pre chlorofyt je postupná strata spodných listov prirodzeným javom obnovy zelenej hmoty. V tomto prípade to z rád začína proces vädnutia. Na začiatku jari sa chlorofyt omladí, potom sa odstráni stará časť kríka. Vďaka tomu rastlina aktívne začína rásť..

Na začiatku jari sa chlorofyt omladí, potom sa odstráni stará časť kríka. Vďaka tomu rastlina aktívne začína rásť.

Prečítajte si tiež: Thuja: výsadba a starostlivosť na otvorenom poli

Pri správnej starostlivosti o chlorofyt doma sa v kvete objavia nové listy, rastlina sa stane sviežou a zelenou. Chlorophytum je pomerne vyberavý kvet, ktorý môže pestovať každá žena v domácnosti. Často sa používa aj na vytváranie zelene v materských školách, školách a nemocniciach. Keď poznáte vlastnosti tejto rastliny, môžete ju zachrániť počas sušenia alebo choroby..