Choroby paradajok, boj proti nim

Fotografia chorôb paradajok a ich liečba

Chcete pestovať paradajky vo vlastnej dači? Potom je dôležité nielen vedieť, kedy zasadiť sadenice, ale aj choroby paradajok, fotografie a ich liečba, a tiež z toho, čo sa listy zvinú. Aj keď mnohí tvrdia, že paradajky sú nenáročnou plodinou, v poslednej dobe sú náchylné na rôzne druhy chorôb..

Známky choroby paradajok

 1. Krútenie listov. K tomu často dochádza v horúcom počasí, pretože pri vysokých teplotách dochádza k rozpadu živín rýchlejšie, ako k ich absorpcii. Ak pestujete paradajky v skleníku, nezabúdajte na vetranie..krútenie listov. K tomu často dochádza v horúcom počasí, pretože pri vysokých teplotách dochádza k rozpadu živín
 2. Rolovanie listov a zmena farby do hneda. Toto sú príznaky bakteriálnej rakoviny. Ak chcete zistiť, či táto choroba skutočne zasiahla vaše paradajky, odrežte stonku, bude mať hnedú farbu..Rolovanie listov a zmena farby do hneda. Toto sú príznaky bakteriálnej rakoviny. Ak chcete zistiť, či táto choroba skutočne zasiahla vaše paradajky, odrežte stonku, bude mať hnedú farbu.
 3. Odfarbenie listov v hornej časti rastliny. Toto je znak hladu fosforu..

  Odfarbenie listov v hornej časti rastliny. Toto je znak hladu fosforu.Kladosporium

 4. Ak paradajky prinášajú ovocie a ich listy sú ohnuté, je to príznak nadmerného množstva zinku. Listy sa stávajú malými, stáčajú sa nahor, čo znamená, že nie je dostatok draslíka.

Ako liečiť paradajky

Milovníci prírodných domácich potravín uprednostňujú tradičné metódy spracovania paradajok. Takéto metódy sú dostatočne bezpečné a účinné. Môžete si vybrať najvhodnejší spôsob pre vás.

Milovníci prírodných domácich potravín uprednostňujú tradičné metódy spracovania paradajok. Takéto metódy sú dostatočne bezpečné a účinné. Môžete si vybrať spôsob, ktorý vám najviac vyhovuje.Phytophthora na paradajkách

 1. Infúzia cesnaku. Ak postreknete takouto infúziou, potom môžete zničiť spóry huby. Na 10 litrov vody vezmite 1,5 šálky nasekaného cesnaku, môžete spolu so stonkami. Najprv sa roztok infúzi a potom sa k nemu pridajú 2 g manganistanu draselného. Nastriekajte pred objavením sa vaječníka a potom znova po 2 týždňoch.

  Infúzia cesnaku. Ak postreknete takouto infúziou, potom môžete zničiť spóry huby. Na 10 litrov vody vezmite 1,5 šálky nasekaného cesnaku, môžete spolu so stonkami. Po prvé, trvá na riešeníSeptoriáza

 2. Ash. Popol zrieďte vodou v pomere 1 ku 2, nechajte 3 dni lúhovať. Potom zrieďte na 30 litrov, pridajte mydlo na pranie. Výsledný roztok nastriekajte trikrát za sezónu..
 3. Mlieko s medom je jednou z najobľúbenejších rajčiakových kúr. Do vedra s vodou sa pridá liter mlieka a 25 kvapiek jódu. Výsledným roztokom postriekajte paradajky.

Populárne choroby paradajok

Neskorá plesňa – Jedná sa o najbežnejší druh choroby paradajok, ktorá každoročne zničí väčšinu úrody. Je dôležité pravidelne vykonávať preventívnu údržbu na ochranu rastlín pred spórami húb. Skúste sadenice paradajok vysadiť vonku v oblastiach, kde minulý rok neboli zemiaky ani paradajky. Ak sú vaše paradajky poškodené neskorou plesňou, ošetrite ich tekutinou Bordeaux. To sa bude musieť vykonať, kým príznaky ochorenia úplne nezmiznú..

Neskorá pleseň je najčastejším typom ochorenia paradajok, ktoré každoročne zničí väčšinu úrody. Je dôležité pravidelne vykonávať preventívnu údržbu na ochranu rastlín pred spórami húb.Neskorá plesňa

Sivobiela hniloba veľmi rýchlo infikuje rastliny, čo vedie k rýchlemu zhoršeniu trhaných plodov. Biele škvrny spôsobujú, že listy vysychajú a odumierajú. Množstvo úrody na poškodených rastlinách je výrazne znížené. Ak užijete tekutinu Bordeaux a oxychlorid medi, potom sa táto choroba dá rýchlo prekonať.

Biele škvrny spôsobujú, že listy vysychajú a odumierajú. Zbierajte množstvo na poškodených rastlináchMúčnatka

Čierna bodka Je to ďalšia choroba, ktorá postihuje listy a stonky paradajok. Ak nepodniknete včasné opatrenia, vaše paradajky umrú..

Čierna škvrna je ďalšou chorobou, ktorá postihuje listy a stonky paradajok. Ak nepodniknete včasné opatrenia, vaše paradajky umrú.

Prečítajte si tiež: Ako pestovať kapustu v krajine

Horná hniloba, hniloba stoniek, suché špinenie, mozaika – všetky tieto choroby sú na mieste náchylné na paradajky. Zároveň majte na pamäti, že praskanie ovocia nie je vírusové ochorenie, ale je indikátorom prebytočnej vlhkosti počas zavlažovania alebo sezónnych dažďov. Existujú choroby nielen z ovocia, ale aj zo sadeníc, preto si ho pri nákupe alebo pestovaní starostlivo prezrite.

Horná hniloba, hniloba stoniek, suché špinenie, mozaika - všetky tieto choroby sú na mieste náchylné na paradajky. Zároveň majte na pamäti, že praskanie ovocia nie je vírusové ochorenie, ale je to indikátorČierna noha

Teraz poznáte choroby paradajok, fotografie a liečbu, ktoré môžete vykonávať doma vlastnými rukami.