Cibuľa zožltne, metódy riešenia tohto problému

Prečo cibuľa v záhrade zožltne, čo robiť. Fotky, tipy

Je nepravdepodobné, že dnes nájdete letného obyvateľa, ktorý nepestuje cibuľu na vlastnom pozemku. Napriek pravidelnému odstraňovaniu buriny a zalievaniu začne cibuľové perie meniť farbu. Vzhľadom na to vyvstáva otázka, prečo cibuľa v záhrade zožltne a čo robiť? Ponúkame vám, aby ste pochopili dôvody žltnutia cibuľových listov a ako ich odstrániť.

Čo spôsobuje, že cibuľa zožltne

Pred prijatím akýchkoľvek opatrení majte na pamäti, že cibuľa v záhrade žltne nielen kvôli chorobám. Napríklad od augusta do septembra dochádza k prirodzenému žltnutiu, ktoré naznačuje, že plodina je zrelá a pripravená na zber. Iná vec je, keď sa žltosť objaví v nesprávnom ročnom období. Potom by ste mali hľadať jeden z nasledujúcich dôvodov:

  • Poškodenie hmyzom
  • Rôzne choroby
  • Negatívne poveternostné podmienky
  • Nesprávne choroby
  • Zloženie pôdy

Jednou z najčastejších príčin je poškodenie cibule škodcami. Po útoku cibuľovej muchy perie rastliny získa žltkastú farbu a stratí svoju pružnosť. Identifikácia škodcov je pomerne jednoduchá, pretože nechávajú larvy v perí cibule. Tieto larvy spôsobujú vädnutie listov rastliny a žiarovka začne hniť zvnútra. Larvy sú malé a hladké. Biele červy nájdete ako pri cibuli, tak aj v cibuli samotnej..

Tieto larvy spôsobujú vädnutie listov rastliny a žiarovka začne hniť zvnútra. Larvy sú malé a hladké. Biele červy nájdete ako pri cibuli, tak aj v cibuli samotnej.Cibuľová muška

Cibuľa cibuľová je ďalším známym škodcom, ktorý žerie listy rastliny. Zožiera dužinu pozdĺž priekopy, čo vedie k žltnutiu listov..

Cibuľa cibuľová je ďalším známym škodcom, ktorý žerie listy rastliny. Zožiera dužinu pozdĺž priekopy,Cibuľa Lurker

Cibuľový hlíst je vláknitý červ, ktorý sa živí rastlinnou šťavou. Ich hlavným nebezpečenstvom je, že dlho neopúšťajú pôdu, takže je dosť ťažké ich odstrániť..

Cibuľový hlíst je vláknitý červ, ktorý sa živí rastlinnou šťavou. Ich hlavným nebezpečenstvom jeCibuľový hlíst

Odporúčame prečítať: Základné metódy zaobchádzania s osami

Cibuľa je ďalším škodcom, ktorý prispieva k žltnutiu cibuľového peria. Hmyz spôsobuje v horúcom počasí veľkú ujmu. V dôsledku toho začnú listy cibule zhora žltnúť a vyschnúť..

Cibuľa je ďalším škodcom, ktorý prispieva k žltnutiu cibuľového peria. Hmyz spôsobuje v horúcom počasí veľkú ujmu.Cibuľový mol

Nesprávna starostlivosť o cibuľu môže tiež spôsobiť jej zožltnutie. Začínajúci záhradníci nevedia, že cibuľu treba polievať pri koreni. Je dôležité zabezpečiť, aby žiarovka nebola počas zavlažovania odkrytá. Nezabudnite, že cibuľa, ako všetky ostatné rastliny, potrebuje neustále kŕmenie minerálmi..

Ako chrániť úrodu cibule pred žltnutím

Aby ste zabránili poškodeniu cibule muchou, pokúste sa zasadiť rastlinu skôr ako obvykle, aby mala čas na posilnenie, kým sa škodca neobjaví. Cibulová muška neznesie pach mrkvy, preto ju vysaďte nablízku na záhradné záhony. Na larvy múch môžete použiť špeciálne repelenty alebo si kúpiť lieky.

Na larvy múch môžete použiť špeciálne repelenty alebo si kúpiť lieky.Zdravá cibuľa

Ak sa chcete zbaviť cibuľových háďatiek, nesaďte cibuľu na rovnaké záhony. Nematoda sa v pôde usadila už dlho, takže je lepšie vybrať si iné miesto. Medzi rady cibule môžete zasadiť nechtík alebo nechtík. Vykonajte preventívne opatrenia na spracovanie sadivového materiálu. Na tento účel sú sady cibule ponorené do horúcej vody (nie viac ako 45 stupňov) na 5-7 minút, môžete použiť fyziologický roztok.

Vykonajte preventívne opatrenia na spracovanie sadivového materiálu. Za týmto účelom sú sady cibule ponorené do horúcej vody (nie viac ako 45 stupňov) na 5-7 minút, môžete použiť fyziologický roztok.Zažltnutá cibuľa

Užitočný článok: Ako tkať mašličky. Video

Teraz už viete, prečo sa to objavilo žltosť na cibuli a čo robiť. Vlastnými rukami môžete dosiahnuť dobré výsledky vo svojej vlastnej dači a chrániť svoju úrodu pred škodcami.