Clematis: odrody s fotografiami a popismi

Clematis: fotografie a mená. Ako sa starať o vinič plamienkov

Clematis je skutočne krásny a očarujúci vinič, ktorý sa stane skutočnou ozdobou vášho webu. V súčasnej dobe existuje niekoľko odrôd plamienku, z ktorých každý má svoje vlastné výhody. Pozývame vás, aby ste to zistili, aký plamienok s fotografiami a menami vhodné na pestovanie vo vašej oblasti.

Fotografie s názvami plamienkov

Tieto liany dostali dodatočné meno „Lomonosy“ a patria do rodiny masliakov. Charakteristickým rysom kvetu je, že majú spárované listy a nažky sa zbierajú do spárovaných hláv. Koreňový systém môže byť vláknitý alebo kľúčový, preto to zvážte pri výsadbe v oblastiach so silným vetrom a nepriaznivými poveternostnými podmienkami..

Prečítajte si tiež: Odrody plamienkov s fotografiami a popismi

Druhy plamienkov:

  • Terry (Tancujúca kráľovná, Alba Plena, Francesca Maria)
  • Veľkokvetý. Môžu byť rozdelené podľa farby a použité na ozdobu oblastí..

Medzi veľkokveté plamienky purpurové patria druhy s nasledujúcimi názvami: Vivian Pennel, Fantasy. Popularita čFotografie rôznych typov plamienkov

Medzi veľkokveté plamienky purpurové patria druhy s nasledujúcimi názvami: Vivian Pennel, Fantasy. Modré názvy plamienkov sú obľúbené: suveníry, biryuzinky, hviezdice. Obľúbené na pozemkoch sú biely plamienok Polaris a Čajka, páčiť sa vám môžu aj ružové mená Ridiculous a červené s názvom Cardinal a Dawn..

Pozrite sa na fotografiu plamienku s názvom:

Alpská plamienka Albina PlenaAlpská plamienka Albina PlenaClematis JacquemanNa fotografii Clematis Jacquemanaclematis diana princeznáNázov modrého plamienka na fotografii je princezná Dianaplamienok lianaFotografia klematisu s názvom Tangut

Ako sa správne starať o plamienok

Starostlivosť o plamienok zahŕňa prerezávanie, kŕmenie a včasné zalievanie. Do výsadbovej jamy, ktorá pozostáva z trusu, hnoja a hnilých listov, je potrebné aplikovať hnojivá. Môžete tiež použiť hotové zmesi. Na výsadbu vyberte miesto, ktoré je na priamom slnečnom svetle len niekoľko hodín, aby bol plamienok krásny a rozkvitnutý..

Starostlivosť o plamienok zahŕňa prerezávanie, kŕmenie a včasné zalievanie. Do výsadbovej jamy, ktorá pozostáva z trusu, hnoja a hnilých listov, je potrebné aplikovať hnojivá. Môžete tiež použiť hotové zmesi. Na pristátie vyberte miesto, ktoré je na priamom slnku len niekoľko hodín

Mladý plamienok, bez ohľadu na odrodu a názov, je potrebné zalievať v suchu. Dospelú rastlinu by ste mali mulčovať správne a včas. Vedľa viniča musí existovať nejaký druh podpory, preto klematis vysaďte v blízkosti altánku, plotu alebo fasády domu. Metóda šľachtenia plamienkov závisí od ich odrody, napríklad konkrétne odrody sa môžu množiť semenami, ale odrodové a hybridné odrody sa môžu množiť vzduchovými vrstvami..

  Zachovanie bazéna na zimu, návod

Mladý plamienok, bez ohľadu na odrodu a názov, treba zalievať v suchu. Dospelú rastlinu by ste mali mulčovať správne a včas. Vedľa viniča musí byť nejaký druh opory, preto sadteFotografia klematisu v krajinnom dizajne

Napriek tomu, že plamienok je dosť mrazuvzdorný, v niektorých oblastiach je najlepšie ho na zimu zakryť. Pred týmito procesmi musíte odstrániť vinič z podpery a zakryť špeciálnym materiálom.

Užitočný článok: Reprodukcia plamienku semenami

Dúfame, že fotografie s názvami klematis vám budú užitočné pri navrhovaní kvetinového záhonu v krajine a budete schopní zariadiť krásny dizajn krajiny vlastnými rukami..