Dekoratívny dizajn záhrady a zeleninovej záhrady

DIY dekoratívny dizajn záhrady a zeleninovej záhrady

Dojem letnej chaty nevytvára len druh a počet rastlín, ale aj to, ako veľmi krásne zdobené záhony a záhony. DIY remeslá pre záhradu a zeleninovú záhradu tiež zohrávajú dôležitú úlohu v dizajne..

Chceme sa podeliť o malé tajomstvo: kvety a zeleninu nie je potrebné vysádzať oddelene, všetky rastliny je možné kombinovať, ak kreatívne pristúpite k dizajnu záhonov. V tomto článku vám povieme, ako vytvoriť kompaktný a pohodlný vertikálny záhon s vlastnými rukami, a tiež ponúkneme niekoľko originálnych nápadov na vytváranie dekoratívnych postelí..

Vertikálne lôžko škvárových blokov

Rastlinné lôžko môže byť vyrobené zo širokej škály materiálov, ako sú plastové fľaše, pneumatiky pre automobily alebo rúrky. Dnes chceme navrhnúť použitie škvárových blokov, vo vnútri ktorých sú špeciálne dutiny. Výhodou vertikálneho dizajnu pre záhon je, že nezaberá veľa miesta, harmonicky sa hodí k fasáde domu a dodáva dvoru originálny vzhľad..

Vertikálny záhon hlavnej triedy do záhradyVertikálny záhon hlavnej triedy do záhrady

Materiály:

– pevné a polovičné stavebné bloky;

– tekuté nechty;

– železné plechy;

– pôda a rastliny.

Vertikálny záhon hlavnej triedy do záhrady

1. Ak sú bloky priechodné, potom na jednej zo strán je potrebné prilepiť železné platne vhodnej veľkosti. To sa dá ľahko dosiahnuť pomocou tekutého stavebného lepidla. V doske môžete urobiť otvory tak, aby voda vytekala, alebo ju lepiť tak, aby medzi blokom a kovom boli medzery.

Vertikálne lôžko škvárových blokov

2. Počkajte, kým lepidlo zaschne. Blok môžete otočiť tak, aby tlačil na železnú platňu.

3. Vymyslite dizajn svojho záhonu, pričom vezmite do úvahy plochu lokality, kde bude umiestnený. Dosky musia prilepiť všetky dutiny blokov, do ktorých plánujete zasadiť rastliny.

4. Naneste lepidlo na povrch jedného bloku a druhý nainštalujte na vrch. Bloky umiestnite tak, aby sa navzájom vyvážili a kvetinový záhon sa nerozpadol pod hmotnosťou zeme s rastlinami.

  Cotoneaster: výsadba a starostlivosť, foto

5. Do otvorov škvárových blokov nasypte zeminu a vysaďte rastliny. Kučeravé kvety budú v takom kvetinovom záhonu vyzerať originálne..

Bloky umiestnite tak, aby sa navzájom vyvažovali.

Môžete urobiť niekoľko z týchto vertikálnych postelí a usporiadať ich symetricky na celom mieste alebo na mieste pri vchode do domu. Nie je potrebné opakovať rovnaký dizajn, prísť s novou kombináciou blokov, potom bude záhon vyzerať úplne inak.

Pozri tiež: Remeslá do záhrady z plastových fliaš

Ako zariadiť dekoratívnu záhradu?

Tu je niekoľko nápadov a tipov na fotografie:

Ako zariadiť dekoratívnu záhradu?

Okrasné záhrady dnes sú medzi letnými obyvateľmi stále obľúbenejšie. Teraz v krajine môžete nielen pestovať plodiny, ale aj získať estetické potešenie. V takejto okrasnej záhrade sú vysadené kvety, cibuľa, kapusta, bylinky, ovocné stromy, zdravá zeleň, repa, mrkva. V tomto prípade môžete nezávisle prísť s kombináciami všetkých rastlín..

DIY dekoratívny dizajn záhrady a zeleninovej záhradyDIY dekoratívny dizajn záhrady a zeleninovej záhrady

Odporúčame:

1. vezmite do úvahy fotofilnosť niektorých druhov rastlín, aby vyzerali esteticky atraktívne a neumierali predčasne.

Ako zariadiť záhradu a zeleninovú záhradu vlastnými rukami

2. Skombinujte farby rastlín, napríklad bazalka purpurová bude vyzerať harmonicky so zeleňou.

3. Berte do úvahy tvar kvetov a plodov rastlín.

Dojem letnej chaty vytvára množstvo rastlín a krásne zdobené záhony a záhony

4. Kombinujte vždyzelené rastliny s krátkodobými rastlinami, potom nebudete mať v záhrade medzery.

Skombinujte evergreeny s krátkodobými

5. Cesty k posteliam sú vyrobené z rovnakého materiálu ako hlavná cesta do záhrady.

Vytvorte cesty k posteliam z rovnakého materiálu ako hlavná cesta do záhrady

Dekoratívna záhrada bude vyzerať dobre v pravidelnom štýle, to znamená, keď sú rastliny vysadené vo forme geometrických tvarov. Zo zeleniny môžete ľahko vytvárať hranice okolo stromov, dobrý dizajnový efekt dosiahnete, ak budete striedať rastliny rôznych výšok.

Pozrite si užitočné video: Okrasná zeleninová záhrada

V európskych krajinách sa zeleninové záhrady už dlho vyznačujú svojou úhľadnosťou, krásou a štýlovým dizajnom. Robte rôzne remeslá a kvetinové záhony vlastnými rukami a tiež starostlivo naplánujte dizajn postelí, potom sa váš osobný pozemok stane nielen skladom vitamínov, ale aj skutočnou ozdobou exteriéru.

  Výsev semien na sadenice vo februári a marci