DIY alpská šmykľavka, fotografia krok za krokom

Jednoduchá alpská šmýkačka vlastnými rukami. Fotografia krok za krokom, majstrovská trieda

Alpský tobogán je jedinečnou kombináciou rastlín a kameňov. Chcete dať svojmu krajinnému dizajnu punc originality? Skúste si vyrobiť vlastnú alpskú šmýkačku vlastnými rukami. V prírode sa skalné záhrady objavujú na mieste skalných zlomov. Výsledkom je kopec, na ktorom rastliny rastú. Existuje mnoho typov skalničiek, takže všetko závisí od vašej predstavivosti..

Kde začať stavať alpskú šmýkačku

Stavba alpského tobogánu začína výberom miesta a prípravou miesta na stavbu. Stavba alpského toboganu nie je len hromada kameňov, ale vytvorenie prírodnej krajiny. Na výstavbu je zvolený otvorený pozemok s dostatočne dobrým osvetlením, najlepšie na južnej strane pozemku. Tvorba by mala byť jasne viditeľná zo všetkých strán záhrady..

Na výstavbu je zvolený otvorený pozemok s dostatočne dobrým osvetlením, najlepšie na južnej strane pozemku. Tvorba by mala byť jasne viditeľná zo všetkých strán záhrady.

Prečítajte si tiež: Skalka v krajinnom dizajne

Najprv musíte vykopať jamu, aby ste vytvorili drenáž alpského tobogánu. Jeho hĺbka by mala byť najmenej 80 cm Pre spodnú vrstvu vezmite sutinu, trosku alebo štrk a na vrch sa položí vrstva piesku. Po zalievaní by mala každá vrstva dobre vyschnúť. Potom sa na drenážnu vrstvu naleje hlinená zmes a vytvorí sa kopec určitej výšky. Zemitá zmes pozostáva z rašeliny alebo humusu, piesku a pôdy bez burín. To všetko sa zmieša v rovnakých množstvách.

Najprv musíte vykopať jamu, aby ste vytvorili drenáž alpského tobogánu. Jeho hĺbka by mala byť najmenej 80 cm. Pre spodnú vrstvu vezmite drvený kameň, trosku alebo štrk, na vrch sa položí vrstva piesku

Jeden alebo viac veľkých kameňov je symbolom alpského tobogánu. Na skalku sa spravidla používajú kamene takých hornín, ako je žula, vápenec, čadič. Tieto horniny neabsorbujú príliš veľa vlhkosti a sú odolnejšie ako tuf a škrupina. Aby bola konštrukcia pevná, sú na okrajoch rozložené veľké kamene, ktoré ich kvôli spoľahlivejšej stabilite zakopávajú čo najhlbšie do zeme. Menšie kamene sú rozložené v náhodnom poradí podľa princípu pyramídy, v úrovniach. Najmenšie kamene sú umiestnené na samom vrchu snímky. Aby nekĺzali a štruktúra bola pevná, je na dno každej vrstvy položený veľký kameň.

  Samovýroba debničky na zeleninu na balkóne

Jeden alebo viac veľkých kameňov je symbolom alpského tobogánu. Na skalku sa spravidla používajú kamene takých hornín, ako je žula, vápenec, čadič. Tieto horniny neabsorbujú príliš veľa vlhkosti a sú odolnejšie ako tuf a škrupina. Aby bola konštrukcia pevná, sú na okrajoch rozložené veľké kamene, ktoré ich kvôli spoľahlivejšej stabilite zakopávajú čo najhlbšie do zeme.Vytvorenie drenážnej vrstvy

Nie je potrebné nechávať veľkú vzdialenosť medzi kameňmi, šmýkačka bude pôsobiť bez života a matne, aj keď je na nej vysadených veľa rastlín. Pre skalky sú zvolené spravidla nízko rastúce, viacročné rastliny. Sú nenáročné na starostlivosť a dekoratívne..

Pre skalky sú zvolené spravidla nízko rastúce, viacročné rastliny. Sú nenáročné na starostlivosť a dekoratívne.Umiestnenie kameňov

Pri výrobe skalky môžete použiť:

– rozetové rastliny (levizia, omladené, orostachis atď.);

– koberec alebo zemný kryt (sedmokráska, ľubovník bodkovaný, húževnatý, tymián, rebríček);

– cibuľovité rastliny (galanthus, krokusy, scilla, hyacinty a tulipány).

Najčastejšie používanými rastlinami pri navrhovaní skalničiek sú rozchodník, lomikameň, zmladený, plesnivec, lumbago. Trpasličí papradie, plazivé floxy, klinčeky, muscari, narcisy budú vyzerať veľmi dobre.Trvalky do skalky

Najčastejšie používanými rastlinami pri navrhovaní skalničiek sú rozchodník, lomikameň, zmladený, plesnivec, lumbago. Trpasličí papradie, plazivé floxy, klinčeky, muscari, narcisy budú vyzerať veľmi dobre. Sklíčko bude vyzerať originálne, ak majú vysadené druhy viacročných rastlín rôzne obdobia kvitnutia. Alpská šmýkačka vedľa malého rybníka alebo fontány bude vyzerať veľmi pekne.

Sklíčko bude vyzerať originálne, ak majú vysadené druhy viacročných rastlín rôzne obdobia kvitnutia. Alpská šmýkačka vedľa malého rybníka alebo fontány bude vyzerať veľmi pekne.

Užitočný článok: Kvetinová záhrada na nádvorí súkromného domu

Ako si sa ubezpečil?, urobte alpskú šmýkačku vlastnými rukami dosť jednoduché. Hlavnou vecou je riadiť sa krok za krokom, pozrieť sa na fotografie a implementovať svoje vlastné nápady na dizajn. Ak chcete, aby vás skalka prekvapila príjemným kvitnutím po celú sezónu, vysaďte kvitnúce trvalky. Krajinný dizajn lokality by mal úplne zodpovedať vášmu vkusu a byť v súlade s celkovou krajinou okolo vidieckeho domu.