DIY alpská šmykľavka, pokyny krok za krokom, foto

DIY alpská snímka krok za krokom foto, schémy

Skalničky sú relatívne novým princípom transformácie vášho webu. Je to luxusná zóna vyrobená z kameňov a rastlín. Alpský tobogán sa na prvý pohľad zdá byť komplexným prvkom dekorácie dacha, v skutočnosti je technológia jeho vytvorenia k dispozícii každému nováčikovskému návrhárovi. Pozývame vás, aby ste to zistili, ako urobiť alpský tobogán urobte to sami pomocou fotografií a diagramov krok za krokom.

Skalka v krajinnom dizajne

Alpský tobogán vyzerá ako miniskala, čo znamená, že kamene a zakrpatené rastliny budú tvoriť základ budúcej kompozície.

Alpský tobogán vyzerá ako miniskala, čo znamená, že kamene a zakrpatené rastliny budú tvoriť základ budúcej kompozície.Schéma alpských sklzov

Existuje niekoľko typov skalničiek:

 • Cliff
 • Údolie
 • Sklon
 • Roklina.

Existuje aj samostatná verzia skalky skalky – to je záhrada kameňov, ktoré nie sú len pozadím, ale stávajú sa hlavnými hereckými postavami.

Podrobný návod: ako vytvoriť alpskú šmýkačku vlastnými rukami

Najprv musíte vytvoriť náčrt diagramu budúcej skalnej záhrady – mal by zobraziť jej proporcie, tvar a základné prvky. Bude tiež potrebné vypracovať odhad výstavby skalky – to môže posúdiť vaše finančné možnosti za vás.

Najprv musíte vytvoriť náčrt diagramu budúcej skalnej záhrady - mal by zobraziť jej proporcie, tvar a základné prvky.Fotka skalky urob si sám

Keď sa dohodne projekt a odhad skalky, ďalším krokom je začať prenos projektu priamo na miesto vlastnými rukami. Značenie je možné vykonať čapmi a lanom alebo zasypať pieskom.

Keď sa dohodne projekt a odhad skalky, ďalším krokom je začať prenos projektu priamo na miesto vlastnými rukami. Značenie je možné vykonať čapmi a lanom alebo zasypať pieskom.

Keď sú značenia aplikované, je dôležité pripraviť plochu na kladenie kameňov. Ak pôda, na ktorej sa bude nachádzať budúca skalka, pozostáva z ílu alebo čiernej pôdy, bude potrebné odvodniť a potom zhutniť. Na odvodnenie musíte vybrať časť pôdy a do nej dať trochu stredného až hrubého kameniva. Na utesnenie pomôže obyčajná voda.

budúca skalka bude umiestnená, pozostáva z hliny alebo čiernej pôdy - bude potrebné odvodniť a následné zhutnenie. Na odvodnenie musíte vybrať časť pôdy a dať trochu média aleboSkalka v krajinnom dizajne

Pozdĺž okrajov pripraveného miesta je podľa podrobných pokynov potrebné umiestniť najväčší z kameňov. Aby bola vaša kompozícia prirodzenejšia, môžu byť kamene zakopané v zemi. Voľný priestor je vyplnený novou pôdou a v budúcnosti sa budú stavať nové poschodia. Okrem toho do nej zasadíme rastliny..

  Ako klíčiť zemiaky pred výsadbou

Pozdĺž okrajov pripraveného miesta je podľa podrobných pokynov potrebné umiestniť najväčší z kameňov.

Kamene musia byť rozložené v radoch v rôznych výškach a rôznych vzdialenostiach od seba, ako je uvedené v dohodnutom projekte. Nezabudnite však, že najskôr musíte spodnú vrstvu úplne usporiadať vlastnými rukami podľa schémy a až potom prejsť na ďalší krok – horné rady. Až keď dokončíme zdobenie všetkých úrovní snímky, začneme zdobiť vrchnú časť. Toto je konečná fáza vytvárania alpského tobogánu.

Kamene musia byť rozložené v radoch v rôznych výškach a rôznych vzdialenostiach od seba, ako je uvedené v dohodnutom projekte. Nezabudnite však, že najskôr musíte spodnú vrstvu úplne usporiadať vlastnými rukami podľa schémy,

Rada: je najlepšie začať pracovať na úprave skalky na konci leta – začiatkom jesene, potom na jar si bude môcť sadnúť všetok novo položený pozemok a môžete vykonať určité úpravy celkového dizajnu..

Aby bol alpský tobogán bezchybný, podelíme sa o niekoľko užitočných odporúčaní, ktoré sú účinné podľa recenzií skúsených záhradníkov:

alpský tobogán

 1. Vyberte si kamene, ktoré sú si navzájom podobné – takto bude budúca skalka vyzerať prirodzene. Veľkosť vybraných kameňov musí zodpovedať veľkosti lokality. Ak je malý, nemali by ste inštalovať obrovské dlažobné kocky a naopak, na veľkú plochu by ste nemali dávať iba malé kamene – stratíte vo farebnom dekore.
 2. Zbierajte rastliny s rôznymi otváracími hodinami. Kvitnúca krása alpského toboganu na vašom webe vás preto bude tešiť po celý rok.
 3. Dobrým riešením pre vysokohorskú šmýkačku by bol nákup niekoľkých nízko rastúcich smrekov. Je tiež lepšie zvoliť kvitnúce rastliny s nízkym rastom a malými kvetmi. Môžete ich zasadiť medzi kamene. Zelené vianočné stromčeky budú vyzerať skvele v každom ročnom období a potešia vás svojou zelenou farbou.
 4. Rastliny, ktoré skúsení dizajnéri odporúčajú použiť pri vytváraní alpskej snímky:

rastliny pre alpský tobogán

 • jalovec;
 • trpasličí smrek;
 • skalník a cyprus;
 • Iberis;
 • klinček s krátkymi stonkami a pod..

návrh skalnej záhrady v dome

Teraz viete, ako vytvoriť alpskú šmýkačku podľa schém a fotografií vlastnými rukami. Používajte podrobné pokyny a zušľachťujte svoje terénne úpravy najlepším spôsobom.

  Ako správne pestovať albionové jahody