Dôležité vlastnosti výsadby trávnika

návod, ako vytvoriť trávnik vlastnými rukami

Trávnik v našej dobe sa stal neoddeliteľnou súčasťou výzdoby letného sídla. Sú ozdobené trávnikmi, detskými ihriskami a miestami na odpočinok v záhrade. Trávnik plní aj funkciu čistenia atmosféry a udržiavania vlhkého vzduchu v teple. Málokto si zároveň myslí, že na pestovaní trávnatého porastu nie je nič ťažké. Každý ju môže pestovať. Pomôžeme vám s tým. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli, ako vytvoriť rovný trávnik..

Vedeli ste, že existuje niekoľko odrôd trávnika. Medzi nimi sú hlavnými rozdielmi farba semena, rozmarná alebo nie náladová starostlivosť. Je veľmi ľahké sa v nich stratiť. Aby ste im porozumeli, musíte sa obrátiť na konzultantov týchto obchodov alebo požiadať o radu skúsených letných obyvateľov, ak máte známych..

ako urobiť krásny trávnik

Druhy trávnatého porastu

Tipy v tomto článku vám umožnia vytvoriť plochý trávnik v krajine. Ale všetky detaily je potrebné pochopiť podrobnejšie. Všetky trávniky sú klasifikované podľa účelu, bylinnej zmesi a starostlivosti. Pozrime sa na tie najbežnejšie:

Angličtina. Hovorí sa mu aj parter. Výsevný materiál patrí k elitným odrodám a používa sa na dekoratívne účely. Vyplňujú priestor medzi kvetinovými záhonmi a kríkmi. Slnkomilný a rozmarný na odchode.

Obyčajný. Z najbežnejších typov trávnikov je vhodný na dovolenkové miesto s rodinou, nie je rozmarný v starostlivosti, nemá sklony k šliapaniu, znáša zimné mrazy.

Mauritánsky.  Obsahuje zmes kvetov a byliniek. Náročné na zalievanie a sada farieb zahrnutých v semennej zložke poskytne hraničné kvety počas celého leta. Vhodné umiestnenie pre danú zelenú pokrývku brehu jazera alebo rybníka a trávnik v blízkosti domu.

Roll. Tento trávnik vyžaduje iba prípravu miesta, vyrovnanie povrchu a položenie pripravené pomocou silného koreňového systému s rovnomernou vrstvou trávnika a trávnika odolného voči záhradným chorobám..

Pokyny na výrobu trávnika

Aby ste vedeli, ako si vyrobiť trávnik vlastnými rukami, budete potrebovať pokyny. Ak sa budete držať, všetko by malo fungovať. Ak premýšľate o tvare trávnika, nezabudnite, že to závisí od reliéfu, myšlienky, ktorú chcete stelesniť, a veľkosti osobného pozemku (rovný, pruhy, klenutý).

  Pestovanie lobelie zo semien doma

Na pestovanie trávnika potrebujeme:

  • Lopata,
  • Hrable,
  • Dosky (alebo klzisko),
  • Zmes semien,
  • Sejačka,
  • Zavlažovacia hadica.

Ak máte všetky nástroje na sklade, potom môžete bezpečne začať siať zelený kryt..

urobiť v krajine rovný trávnik

Fáza 1.

Najprv si musíte vopred vybrať miesto pre budúcu výsadbu trávnika. Je žiaduce, aby bolo slnečné a mierne zatienené, ak tomu tak nie je a lokalita je silne zarastená stromami a kríkmi, potom je potrebné v obchode vyzdvihnúť zmes trávy typickú pre takéto miesto..

Pôda samotná musí byť voľná a piesočnatá, inak bude potrebné vykonať drenáž. Burinu je potrebné z pripravenej plochy na výsev trávnatého porastu odstrániť pomocou herbicídu (ak sa po 10 dňoch objaví prerastanie z koreňov trávy, potom sa musí ošetrenie herbicídom opakovať, kým sa burina úplne neodstráni). Zem je tiež potrebné vykopať odstránením všetkých trosiek a zvyškov vegetácie. Potom skomprimujte s podbíjaním zeme. Vo vybranej oblasti bude potrebné zarovnať pôdu hrabľami, inak sa miesto ukáže s úľavou (svahy, kopce, dutiny). Potom musíte urobiť špeciálnu nástrahu a potom zhutniť zem podbíjaním valčekom (vyrezaným z rúry) alebo kusom dosky..

Fáza 2.

Pred sejbou sa povrch pôdy prehrabne a začne sadiť. Trávnik je vysiaty v brázdach. Vyrábajú sa hrable horizontálne a potom vertikálne. Potom, čo sú semená rozdelené na 2 časti, zmiešané s pieskom a zasiate do hĺbky nie viac ako jeden centimeter. Pri sledovaní rýchlosti očkovania môžete získať priateľské výhonky.

ako vytvoriť hladký trávnik

Fáza 3.

Teraz skúste zmes premiešať s pôdou pomocou hrable. Semená musia byť tiež podbíjané valčekom, ktorý sa môže stať potrubným segmentom. To poskytne dobré podmienky na rýchle klovanie semien. Potom všetko opatrne nalejte. Keď sa objavia prvé výhonky, budúci trávnik by mal byť napojený, v závislosti od druhu trávy, ktorú ste pestovali. Kosenie trávnika by malo začať od okamihu, keď výška zelenej vegetácie dosiahne 7-9 centimetrov. Potom sa odporúča tento postup vykonávať pravidelne..

  Jesenné remeslá, výber fotografií

A čo je to valcovaný trávnik

Teraz sa môžete naučiť, ako vytvoriť krásny trávnik. Pre lenivých je k dispozícii samostatný typ trávnika – zvitkový typ. Vyznačuje sa úsporou času a úsilia. Tento trávnatý porast vyzerá ako špeciálna sieťovina s hrúbkou trávnika až 5 centimetrov zvinutá do rolky, čo uľahčuje prenášanie a prepravu na miesto, kde bude položený.

Pred založením tohto trávnika sa vopred vybraná oblasť očistí od buriny herbicídom, potom sa použije hnojivo a plocha sa vyrovná, aby sa predišlo vzduchovým dutinám medzi pôdou a trávou..

Teraz môžete začať opatrne zakladať trávnik, pričom ho opatrne valcujte špeciálnym valčekom a dobre zalievajte. Ak bolo všetko vykonané správne, po chvíli získate rovný trávnik pevnej zelenej farby..

Roll trávnik má niektoré nevýhody. Medzi nevýhody patrí: rýchly rast trávnej zmesi. To vedie k veľmi častému koseniu trávnika. Tento typ sa používa na rýchlo rastúce krytiny v krátkom čase. Napríklad štadión, park, námestie, krajinný dizajn.

ako urobiť krásny trávnik

Ako ozdobiť povlak

Trávnik je ústredným prvkom terénnych úprav. V dnešnej dobe to začali kombinovať s malým drveným kameňom, farebnými kamienkami, žulovými balvanmi. Začali ju dopĺňať aj záhradnými figúrkami z rozprávok. Na trávniku môžu byť umiestnené aj obyčajné kvety na záhonoch. Vo všeobecnosti všetko závisí od vášho vynálezu a predstavy o tom, čo v sebe chcete stelesniť na dekoráciu na webe.