Drôtený plot

urob si svojpomocný plot z fotonávodu z retiazky

Aby ste vytvorili dodatočné pohodlie v prímestskom bývaní a jasne definovali hranice svojho územia, musíte postaviť plot. Prirodzene sa všetci snažíme dosiahnuť vynikajúci výsledok za najnižšie náklady a výstavba plotov, ako viete, je dosť drahá záležitosť. Existuje však aj možnosť šetrenia peňazí. Dávame vám do pozornosti vytvorenie plotu vo forme kovu drôtený plot. Môže byť použitý ako v súkromnom sektore, pri oplotení od susedov, tak aj na pozemku letnej chaty. Jeho hlavnými výhodami sú rýchlosť stavby a ekonomická ziskovosť..

Drôtený plotUrob si sám plot z pletiva z retiazky

Ak potrebujete chrániť letnú chatu vlastnými rukami, nemali by ste ani hľadať lepšiu možnosť. Sieťovina dokonale prenáša slnečné lúče a neposkytuje tieň rastlinám; navyše môže byť ozdobená rastlinami, ktoré tkajú. Napríklad, ak vysadíte plamienok pozdĺž celého plotu, potom budúcu sezónu budete mať na svojom pozemku nádherný zelený plot a okrem toho budete mať aj rastliny zdobené kvetmi, ktoré kvitnú počas celej jarnej a jesennej sezóny..

Čo je retiazková sieťkaČo je retiazková sieťka

Čo je retiazková sieťka

Stavebný materiál, kovový typ. Docela odolný a relatívne lacný materiál vo vzťahu k svojim blízkym príbuzným, ako je drevo alebo vlnitá lepenka. Za zmienku stojí aj jeho dostupnosť, pretože sieťovinu si môžete kúpiť v každom špecializovanom obchode so stavebnými materiálmi. Forma pletiva je valcovaná. Z tohto dôvodu nebude jeho dodanie na stránku ťažké. Perfektne sa zmestí do kufra aj toho najmenšieho auta a ak máte príves, je celkovo vynikajúci..

Na stavbu takého plotu sa nemusíte uchýliť k službám stavebných posádok. Dokonca aj teenager sa s touto záležitosťou dokáže vyrovnať. Podľa metódy konštrukcie plotov z tohto materiálu možno rozlíšiť dva typy:

  1. Sekčná erekcia.
  2. A erekcia metódou napätia.

Vzhľadom na to, že nás zaujíma najekonomickejšia možnosť vytvorenia plotu, predstavíme vám druhú metódu – napätie.

Prierezová montáž plotu z pletiva jarabinyPrierezová montáž plotu z pletiva jarabiny

Potrebný materiál na plot

Na výrobu plotu budete potrebovať nasledujúce stavebné materiály:

  1. Hlavný materiál – sieťovina.
  2. Upevňovacie stĺpiky – môžu byť drevené, kovové alebo betónové.
  3. Upínací materiál – tvarovky, svorky alebo kábel.
  4. Zvárací stroj – ak ho máte, veľa problémov sa rýchlo vyrieši.

Schéma konštrukcie plotu z jarabiny

S tým, aké materiály sú potrebné, je všetko jasné. Teraz musíte určiť, za koľko sa majú kúpiť. Spočiatku určujeme obvod, pozdĺž ktorého bude plot umiestnený. Aby ste to urobili, musíte v závislosti od počtu rohov vziať niekoľko kolíkov a zatlačiť ich do prechodových bodov. Potom z kolíka na kolík potiahnite silný závit alebo drôt a zmerajte pozdĺž neho dĺžku.

  Popis paradajok Biela náplň

Ďalším krokom je rozhodnúť sa, koľko pilierov potrebujete. Ich približná poloha od seba bude vo vzdialenosti maximálne dva a pol metra, ale nie menej ako dva metre. Ako zistiť počet príspevkov? Je to veľmi jednoduché, musíte vziať dĺžku budúceho plotu, ktorý je nám už známy, a sebavedomo ho rozdeliť vzdialenosťou medzi stĺpikmi, v dôsledku čoho zistíte ich presný počet..

Zostáva určiť, koľko mriežky je potrebné.

Zostáva určiť, koľko mriežky je potrebné. Preto sme potrebovali natiahnutú šnúru. Po zmeraní šnúry dostaneme dĺžku siete v bežných metroch.

Výber materiálov

Ďalším prípravným krokom bude výber požadovaných materiálov. Po prvé, stĺpiky – môžu byť drevené alebo kovové. Tu výber závisí len od vás. Ak sú stĺpiky vyrobené z dreva, ich životnosť sa vo vzťahu k kovovým stĺpikom výrazne zníži, ale náklady na materiál budú nižšie.

Napínacia konštrukcia plotu z reťaze

Neponáhľajte sa ísť do obchodu pre materiál na stĺpy, možno ste nedávno mali stavbu a niekde boli kusy kovu alebo dreva, ktoré je možné použiť na tieto účely. Alebo alternatívne môžete nakupovať u susedov, zrazu im zostane niečo nepotrebné. Mimochodom, pamätajte, že hlavným materiálom je sieťovina, je pomerne ľahká, čo znamená, že by ste nemali vytvárať príliš silné stĺpiky..

Drevené tyče:

Ak sú vaše stĺpiky vyrobené z dreva, je nevyhnutné ho odizolovať a odstrániť zvyšky kôry, dĺžka stĺpikov by mala byť stanovená v súlade s výškou plotu a šírkou hlavného materiálu..

Aby sme vám uľahčili navigáciu, môžete určiť požadovanú výšku stĺpika pomocou nasledujúceho vzorca: šírka základného materiálu + 10 centimetrov pre voľnú vzdialenosť medzi zemou a plotom +1 meter pre časť, ktorá je pod zemou . V dôsledku toho budete mať požadovanú výšku stĺpca.

Stĺpy, ktoré sú umiestnené v rohoch, je najlepšie vyrobiť o niečo dlhšie ako stredné. Asi 25 centimetrov je to nevyhnutné na to, aby sa rohové stĺpiky kopali hlbšie, hrajú úlohu hlavných držiakov.

Časť stĺpikov, ktorá sa nachádza v zemi, musí byť ošetrená roztokom, ktorý chráni strom pred hnilobou a zničením. Hlavná časť by mala byť natretá v požadovanej farbe, aby bola zaistená väčšia ochrana pred vonkajšími vplyvmi.

Kovové stĺpiky:

Kov je prirodzene silnejší a odolnejší ako drevo. V prípade stĺpikov si môžete vziať rúrky, okrúhle aj hranaté. Ak pôjdete do obchodu po materiál, môžu sa vám ponúknuť stĺpiky, ktoré sú už pripravené na inštaláciu. Budú namaľované a budú mať aj špeciálne háčiky.

  DIY nápady altánu

Sieťovaný plot urobte si sami

Realizáciou takejto akvizície síce miniete o niečo viac, čo sa týka financií, ale výrazne ušetríte svoj čas a námahu. Vynikajúcim nápadom môže byť nákup stožiarov v kovovom prijímacom mieste, kde sú ich náklady niekoľkonásobne nižšie a materiál môže prísť úplne nový, ale niekomu to nesedí z hľadiska technických charakteristík.

Výber mriežky:

Nezáleží na tom, aký tvar budú mať bunky mriežky, či sú štvorcové alebo vo forme kosoštvorca, ich veľkosť je dôležitá. Výber rozmerov bunky závisí aj od vašich priorít, možno sa v dacha zaoberáte chovom hydiny, v takom prípade by mali byť rozmery malé, pretože kura sa môže ľahko vplaziť do veľkej diery alebo sa do nej zamotať a zomrieť.

Materiál, z ktorého je pletivo vyrobené, je drôt, môže byť čierny alebo pozinkovaný. Niektorí výrobcovia sa o svoj výrobok starali a vykonávali antikoróznu úpravu, ale stáva sa, že sa bez neho zaobídu. Túto skutočnosť je potrebné vziať do úvahy a objasniť s predávajúcim. Pre trvanlivejšiu prevádzku vášho plotu je lepšie vziať pletivo, ktoré je pozinkované a natreté. Ak je pletivo vysokej kvality, bude vám verne slúžiť viac ako 20 rokov a okrem toho bude mať estetickejší vzhľad..

Proces inštalácie stĺpika

Stĺpy sú vykopané do zeme, a preto je potrebné urobiť dieru. Môžete ich kopať vŕtačkou aj lopatou. Dno jamy je potrebné posilniť, na to je vhodný piesok a drvený kameň, ak neexistuje drvený kameň, alternatívou môžu byť kúsky kameňa. To všetko musí byť dobre stlačené..

Ďalej umiestnime stĺpik do jamy a posypeme ho zeminou, pričom ho neustále podbíjame. Na zmrštenie a väčšiu hustotu musí byť diera pokrytá zeminou naplnená vodou. Ak bolo zmrštenie silné, potom je potrebné naplniť zeminu, kým nebude jama vyrovnaná so zemou..

Ako nainštalovať pletivový plot v krajine s vlastným

Ak sú vaše stĺpiky vyrobené z kovu, potom budú musieť byť betónované. To poskytne stĺpikom stabilitu a budú dlho stáť bez náznaku vychýlenia alebo uvoľnenia. Je potrebné urobiť najbežnejšie betónové riešenie a naliať ho do pripraveného otvoru. Musíte začať s rohovými stĺpikmi a potom medziľahlými podperami. Uistite sa, že výška stĺpikov je všade rovnaká. Ak je somár hlbšie, mierne ho zdvihnite. A preto, ak je niektorý stĺp vyšší, musí byť sklopený nadol. Tiež skontrolujte inštaláciu stĺpikov, aby neboli zdeformované..

  Sádrové záhradné figúrky: hríb

Napínanie hlavného sieťového materiálu

Potom, čo boli nainštalované všetky podpery, zarovnané s káblom a betón vysušený, môžete začať rozťahovať hlavný materiál – sieťovinu. Sieť v rolke bez rozvinutia musí byť umiestnená v blízkosti jedného z rohových stĺpikov a bezpečne pripevnená. Ak ste si vybrali sieťovinu, ktorá nebola pokrytá koróznymi roztokmi, mala by byť vytiahnutá v nízkej výške od zeme. 10 centimetrov bude stačiť. V opačnom prípade bude váš materiál do jedného roka nepoužiteľný..

Sieťka je pripevnená k kovovým stĺpikom pomocou háčikov, ktoré sú na ne vopred privarené.Sieťka je pripevnená k kovovým stĺpikom pomocou háčikov, ktoré sú na ne vopred privarené.

V prípade použitia drevených podperiek je potrebné sieťku upevniť klincami alebo sponkami. Sieťka je pripevnená k kovovým stĺpikom pomocou háčikov, ktoré sú na ne vopred privarené..

Vo všeobecnosti existuje niekoľko spôsobov pripevnenia pletiva: môžete si vziať svorku alebo dokonca použiť najbežnejší drôt a priviazať pletivo k stĺpiku. V závislosti od metódy však môže utrpieť aj kvalita upevnenia a hlavný materiál musí byť bezpečne pripevnený, takže je najlepšie použiť osvedčené spojovacie prvky. Keď je sieť upevnená na prvom nosiči, rozvinieme kotúč a presunieme sa k druhému stĺpiku. Robíme tam rovnaké manipulácie..

Vo všeobecnosti existuje niekoľko spôsobov pripevnenia sieťoviny: môžete použiť svorku alebo dokonca použiť najbežnejší drôt a priviazať sieťku k stĺpiku

Aby sa zabránilo prepadnutiu materiálu, je potrebné sieťovinu pripevniť a natiahnuť s určitým napätím, aby bola sieť dobre natiahnutá, môžete použiť oceľový kábel alebo výstuž prevlečenú cez bunky pletiva. Môže sa vykonávať zhora aj zdola, alebo ihneď sem a tam.

Plot si urobte sami z videa zo sieťovej siete

Dokovacie kotúče:

Skôr alebo neskôr, ale všetko dobré sa raz skončí, takže rolka materiálu sa môže skončiť a vy budete musieť ukotviť koniec jedného a začiatok druhého. Za týmto účelom sú kotúče vybavené spojovacími prvkami. Všetko je elementárne, stačí zaskrutkovať koniec jednej rolky na začiatok druhej.

Pokračujte v celom procese, kým nebude celý plot pokrytý pletivom. Ako vidíte, všetko je veľmi jednoduché a nie drahé..

Pozrite sa aj na náš nadpis na webe: tipy na stavbu