Druhy kapusty, fotografie, mená

Aké druhy kapusty sú fotografie a mená

V našich končinách sa šaláty a iné jedlá najčastejšie vyrábajú z obyčajnej bielej kapusty, preto vám chcem povedať, aké druhy kapusty existujú. Fotografie a mená vám pomôžu vizuálne si predstaviť, ako kapusta vyzerá, a potom ju ľahko nájdete na trhu alebo v obchode. Vlastnými rukami môžete v krajine ľahko pestovať rôzne druhy kapusty, ak použijete rady skúsených letných obyvateľov o pestovaní zeleniny.

Druhy kapusty s fotografiami

Pohľad 1. Červená kapusta

Červená kapusta alebo purpurová kapusta majú tvar bielej kapusty, líšia sa však iba farbou. Na fotografii môžete vidieť, ako druh červenej kapusty vyzerá. Táto kapusta obsahuje veľké množstvo vitamínu C, ako aj jódu a ďalších užitočných minerálov, ktoré sa v bežnej bielej kapuste nenachádzajú..

Červená kapusta alebo purpurová kapusta majú tvar bielej kapusty, líšia sa však iba farbou.

Pohľad 2. Karfiol

V poslednej dobe záhradníci v krajine stále častejšie pestujú karfiol, ktorý sa považuje za diétny výrobok. Ak chcete zasadiť túto kapustu a súčasne zachovať snehobiele hlavy ako na fotografii, budete musieť vyzdvihnúť úrodnú pôdu a včas zakryť hlavu pred slnkom. Karfiol obsahuje nielen vitamín C, ale aj užitočné vitamíny B a PP.

V poslednej dobe záhradníci v krajine stále častejšie pestujú karfiol, ktorý sa považuje za diétny výrobok.

Typ 3. Savojská kapusta

S najväčšou pravdepodobnosťou ste videli fotografiu alebo ste sa stretli s názvom tejto kapusty, ktorá sa vyznačuje kučeravými listami s neobvyklými vydutinami. Kapusta Savoy je nielen dostatočne krásna, ale má aj bohaté zloženie živín. Je vhodný na výrobu šalátov a dokonca aj plnených kapustových kotúčov. Letní obyvatelia si tento druh kapusty zamilovali pre jeho nenáročnosť a odolnosť voči škodcom..

S najväčšou pravdepodobnosťou ste videli fotografiu alebo ste sa stretli s názvom tejto kapusty, ktorá sa vyznačuje kučeravými listami s neobvyklými vydutinami. Kapusta Savoy je nielen dostatočne krásna, ale má aj bohaté zloženie živín.

Typ 4. Brokolica

Na fotografii si všimnite, že táto kapusta pozostáva zo zelených hláv-kvetenstva. Brokolica je trochu podobná karfiolu, líši sa však v zložení živín. Táto kapusta obsahuje aminokyseliny a špeciálne látky, ktoré zabraňujú starnutiu tela. Tento druh kapusty je považovaný za jeden z najzdravších a z brokolice môžete uvariť mnoho rôznych jedál. Pri pestovaní brokolice v krajine nebudete mať žiadne problémy, pretože táto kapusta je odolná aj voči mrazu.

  Ako postaviť skleník vlastnými rukami

Na fotografii si všimnite, že táto kapusta pozostáva zo zelených hláv-kvetenstva. Brokolica je do istej miery podobná karfiolu, líši sa však v zložení živín. Táto kapusta obsahuje aminokyseliny a špeciálne látky,

Pohľad 5. Kohlrabi

Jedná sa o jeden z najneobvyklejších druhov kapusty, ktorý obsahuje veľa užitočných látok. Kaleráb sa odporúča diabetikom, pretože obsahuje fruktózu. Kaleráb navyše obsahuje veľa vápnika, draslíka a vitamínu C..

Jedná sa o jeden z najneobvyklejších druhov kapusty, ktorý obsahuje veľa užitočných látok. Kaleráb sa odporúča pre diabetikov,

Typ 6. Pekingská kapusta

Táto kapusta sa vyznačuje predĺženým tvarom a voľnými hlávkami kapusty. Môžete ju jesť čerstvú aj do šalátov. Pri pestovaní v krajine je dôležité zabezpečiť, aby kapustové hlavy neprežili, inak vydávajú šípku.

Táto kapusta sa vyznačuje predĺženým tvarom a voľnými hlávkami kapusty. Môžete ju jesť čerstvú aj do šalátov.

Zobraziť 7. Ružičkový kel

Táto kapusta pozostáva z malých hlávok kapusty s priemerom až 5 cm a v zeleninových záhradách je pomerne vzácna. Ružičkový kel je veľmi zdravý, pretože je oveľa výživnejší ako biela kapusta. Táto kapusta má vysoký obsah fosforu a horčičné oleje, ktoré vysvetľujú jej chutnú chuť..

Táto kapusta pozostáva z malých hlávok kapusty s priemerom až 5 cm a v zeleninových záhradách je pomerne vzácna. Ružičkový kel

Pohľad 8. Čínska kapusta

Na rozdiel od iných druhov kapusty nemá tento druh výraznú kapustovú hlavu. Čínska kapusta sa svojím zložením blíži bielej kapuste a zároveň obsahuje lyzín, ktorý čistí telo a zvyšuje imunitu.

čínska kapusta

Pohľad 9. Calais

Kale je jednou z najvzácnejších odrôd kapusty v obchodoch, aj keď je celkom krásna, zdravá a chutná. Ak uvidíte túto odrodu, určite vyskúšajte.

Kale je jednou z najvzácnejších odrôd kapusty v obchodoch, aj keď je celkom krásna, zdravá a chutná.

Prečítajte si tiež: Ako pestovať kapustu vonku

Vedieť, aké druhy kapusty existujú podľa fotografie a mena, budete môcť rozšíriť svoj jedálniček a vyskúšať nové jedlá. Experimentujte s pestovaním nových odrôd kapusty v krajine a prekvapte svoju rodinu a priateľov novou zeleninou.