Čerpacie stanice vody pre súkromný dom

Výber čerpacích staníc pre vodu. Tipy, inštalácia

Pri stavbe súkromného domu je dôležité myslieť na to, ako bude voda prúdiť do miestnosti. Na rozdiel od bytových domov, ktoré sú napojené na centrálny vodovod, v súkromných domoch taká výhoda nie je. Preto môže tento problém vyriešiť získaním čerpacia stanica pre domácnosť. S jeho pomocou je voda dodávaná z útrob Zeme do vodovodného systému domu a potom je jej následná filtrácia.

Ako si vybrať čerpaciu stanicu

Čerpacia stanica je jednotka, ktorá bez ľudského zásahu udržiava požadovaný tlak vo všeobecnom vodovodnom systéme domu. Základom takéhoto zariadenia je čerpadlo. Ďalšími komponentmi sú: akumulátor a snímače tlaku.

K výberu tak komplexnej a potrebnej jednotky je potrebné pristupovať so všetkou zodpovednosťou. Hlavným kritériom výberu je výkon zariadenia. Zostávajúce množstvo vody musí byť také, aby plne zodpovedalo všetkým životným potrebám ľudí žijúcich v dome. Aby ste pochopili, s akým veľkým objemom sa dá počítať, musíte poznať hlavné technické vlastnosti studne. Patria sem: veľkosť potrubia, hĺbka studne, hladina podzemnej vody.

Aby ste pochopili, s akým veľkým objemom sa dá počítať, musíte poznať hlavné technické vlastnosti studne. Patria sem: veľkosť potrubia, hĺbka studne, hladina podzemnej vody.

Prečítajte si tiež: Septiky pre letné chaty: ktorý je lepší?

V závislosti od toho, ako vysoko potrebujete zdvihnúť vodu z útrob zeme, sa rozlišujú stanice prvého, druhého a tretieho vzostupu. Prvý poskytuje tlak z hĺbky do nádrže na prívod vody, druhý zvyšuje vodu do vodovodného systému domu, tretí výťah zaisťuje tlak vody nad tretím poschodím domu..

Prvý poskytuje tlak z hĺbky do nádrže na prívod vody, druhý zvyšuje vodu do vodovodného systému domu, tretí výťah zaisťuje tlak vody nad tretím poschodím domu.

Na zaistenie normálneho života priemernej rodiny, ktorá žije v súkromnom dome, je kapacita malej čerpacej stanice s 20-litrovým akumulátorom dostačujúca. Takáto jednotka poskytuje tlak vody 50 metrov a dodáva asi 4 m3 za hodinu. Na aké materiály na výrobu čerpacích staníc je lepšie dbať pri nákupe? Je prakticky dokázané, že najpraktickejšie a najtichšie v prevádzke sú liatinové alebo nerezové jednotky..

  Cherry Shokoladnitsa, ako rásť

Zariadenie čerpacej stanice pre súkromný dom

Čo je súčasťou balenia čerpacej stanice? Priamo – samotné čerpacie zariadenie, tlaková nádrž, relé, snímač tlaku. Existujú možnosti pre čerpacie stanice, ktoré obsahujú skladovaciu nádrž.

Prítomnosť tlakovej nádrže vedie k tomu, že čerpacia stanica má niekoľko nevýhod:

– hladina tlaku vody sa odstráni;

– inštalácia tlakovej stanice sa stáva komplikovanejšou;

– veľkosť jednotky sa zvyšuje;

– je možnosť zatopenia domu.

Ak má čerpacia stanica tlakový spínač, výrazne to zlepšuje kvalitu prevádzky jednotky. Relé vykonáva jasné ovládanie hornej časti

Ak má čerpacia stanica tlakový spínač, výrazne to zlepšuje kvalitu prevádzky jednotky. Relé poskytuje presné ovládanie horných a dolných úrovní tlaku vzduchu. Ak snímač zistí odchýlky od nastavených parametrov, čerpadlo zastaví svoju prácu..

Aké sú typy čerpacích staníc?

Čerpacie stanice s ejektorom sa používajú hlavne na čerpanie vody z nádrží, ktorých hĺbka dosahuje 45 m. Sú vhodné pre ekonomické činnosti v zeleninovej záhrade alebo záhrade. Nevýhody takéhoto zariadenia sú – skôr nízka účinnosť a vysoká citlivosť na prítomnosť nečistôt vo vode.

Zaujímavý článok: Inštalácia plotov z dekoratívnych blokov

Čerpacia stanica bez ejektora je veľmi ekonomická a funguje prakticky bez hluku. Proces zásobovania vodou prebieha pomocou viacstupňovej hydraulickej konštrukcie.

Jednotky s čerpadlami odstredivého typu. Vyznačujú sa pomerne nízkou produktivitou, ale s ich pomocou je voda dodávaná do systému s veľmi vysokým tlakom. Ich hlavným účelom je zvýšiť tlak vody v dome..

Inštalačný a prevádzkový poriadok čerpacej stanice

Aby vám čerpacia stanica mohla slúžiť dlho, pri jej inštalácii je potrebné dodržať všetky základné pravidlá. Mal by byť k dispozícii spätný ventil. Zabraňuje vtekaniu vody späť do nádrže, keď je čerpadlo v prevádzke. Aby sa zabránilo zamrznutiu vody v potrubí pri veľmi nízkych teplotách, je potrebné počas inštalácie správne vypočítať hĺbku inštalácie.

Zabraňuje vtekaniu vody späť do nádrže, keď je čerpadlo v prevádzke. Aby sa zabránilo zamrznutiu vody v potrubí pri veľmi nízkych teplotách, je potrebné počas inštalácie správne vypočítať hĺbku inštalácie.

Chyby pri inštalácii a prevádzke čerpacej stanice. Aby vám jednotka slúžila mnoho rokov bez prerušenia, je potrebné vziať do úvahy určité body:

  DIY vtáčia búdka zo šrotu

– Čerpacia stanica netoleruje výpadky prúdu. Neustále prepätie v sieti veľmi rýchlo vyradí vodovodný systém z prevádzky. Zaistite neprerušované napájanie inštaláciou stabilizátora napätia.

– Ovládajte správne pripojenie stanice odborníkmi, inak jednotka pracujúca v zosilnenom rytme, ktorá ju veľmi rýchlo vyvedie z práce.

– Zvážte objem vody, ktorý môže čerpacia stanica poskytnúť. Nadmerná spotreba vody môže viesť k zníženiu tlaku v systéme.

Užitočný článok: Snehová fréza na motorovú pílu

Čerpacie stanice môžete nainštalovať vlastnými rukami, aby ste v systéme neustále udržiavali požadovaný tlak. Teraz môžete poskytnúť vodu do chaty, letnej chaty alebo vidieckeho domu čistou vodou zo studní alebo studní. Ak budú dodržané všetky pravidlá inštalácie a prevádzky uvedené výrobcom, môžete počítať s nepretržitým zásobovaním vodou po dobu 5-6 rokov. Dnes je na trhu široká škála modelov čerpacích staníc od rôznych výrobcov, ktoré majú rôzne ceny. Keď poznáte vlastnosti jednotiek, môžete si vybrať najvhodnejší systém pre seba.