Fajciar pre kutilov na mäso zo suda

Udiareň pre udiareň na mäso zo suda a tehly, údenie za studena a za tepla

Dnes môžete svoju vlastnú udiareň vidieť takmer v každom dači. Milovníci údeného mäsa môžu oceniť domáce údené produkty v ich skutočnej hodnote. Továrenské udiarne sa dajú ľahko kúpiť v špecializovaných predajniach, ale zberom môžete urobiť rozpočtovejšiu možnosť udiareň na mäso pre domácich majstrov. Je celkom možné ho vyrobiť z nepotrebných materiálov, napríklad: z tehly, vedra, železného suda alebo akéhokoľvek iného kovového kontajnera..

Ako si vyrobiť domácu udiareň vlastnými rukami

Udiarne údené za tepla a za studena sa líšia vzhľadom. Pred ich výrobou sa musíte rozhodnúť, akým spôsobom ich vyrobíte. Na použitie počas niekoľkých sezón je celkom vhodný sud, krabica, vedro. Na dlhodobé používanie zariadenia sa stavia murovaná udiareň. Fajčenie mäsa je možné vykonať dvoma spôsobmi: teplým alebo studeným..

Udiarne údené za tepla a za studena sa líšia vzhľadom. Pred ich výrobou sa musíte rozhodnúť, akým spôsobom ich vyrobíte.

Pri údení za studena sa výrobky podrobujú úprave dymu z tlejúcich triesok, pilín niekoľko dní. Teplota fajčenia sa môže pohybovať od 20 do 60 stupňov. Teplé údenie mäsa zahŕňa niekoľkohodinové spracovanie dymom pri teplotách do 120 stupňov. Pred inštaláciou udiarne je potrebné urobiť diagram alebo výkres označujúci všetky veľkosti.

Svojpomocná murovaná udiareň na mäso

Fajčiarske tehly údené za studena je možné vyrábať niekoľkými spôsobmi. Najčastejšie používanou možnosťou je, keď sú ohnisko a udiareň, stojace oddelene, kombinované komínom. Ohnisko sa potom umiestni do špeciálnej jamy.

Všetko pozostáva z:

  • tehlová pec;
  • komínové rúry;
  • murivo;
  • mreže (sitá);
  • sudy,
  • bezodný box;
  • vetvička;
  • háčiky;
  • tyč;
  • pytlovina alebo viečka.

Fajčiar tehál sa reprodukuje položením na okraj z ohňovzdorných hlinených tehál. Dno udiarne je vyrobené z plechu alebo palety. Výška komory by mala byť 1,5 metra. Pred pokládkou sa naleje základ alebo sa nainštaluje betónová doska. Pre budúci základ je vykopaná jama na mieru. V spodnej časti sa naleje pieskový vankúš z drveného kameňa. Všetko je napchaté. Položí sa kovová sieť a všetko sa naleje betónovým roztokom. Čím väčšia je udiareň, tým pevnejší je základ a tým vyššie je debnenie.

Fajčiar tehál sa reprodukuje položením na okraj z ohňovzdorných hlinených tehál. Dno udiarne je vyrobené z plechu

V niektorých prípadoch je udiareň spojená s grilom. Prvý rad sa robí bez malty. Roztok sa vyrába s prídavkom vápna. Pokladanie začína od rohov. Na vystuženie je drôt položený v radoch. Drevené dvere sú inštalované vo veľkej udiarni na mäso, potiahnutej hlinkou kvôli požiarnej odolnosti.

V niektorých prípadoch je udiareň spojená s grilom. Prvý rad sa robí bez malty. Roztok sa vyrába s prídavkom vápna. Pokladanie začína od rohov. Na vystuženie je drôt položený v radoch.

Fajčič kutil na mäso zo suda

Sudová udiareň sa považuje za jednoduchšiu možnosť. Odoberie sa čistý železný sud. Veko je odrezané zo suda. Na boku je vyrezaný komínový otvor. Veko sa ďalej používa ako podnos na zber tuku generovaného počas fajčenia. K hornej časti je pripevnená mriežka na distribúciu produktov. K mriežke sú pripevnené háčiky. Ak je to žiaduce, je nainštalovaných niekoľko mriežok naraz. Vzdialenosť medzi nimi je asi 20 centimetrov..

Veko sa ďalej používa ako podnos na zber tuku generovaného počas fajčenia. K hornej časti je pripevnená mriežka na distribúciu produktov. K mriežke sú pripevnené háčiky. OJednoduchá udiareň zo suda s mäsom

V spodnej časti suda sú zvarené pásy výstuže, kde bude pomocou závesov umiestnený plech na pečenie pre ľahké vybratie. Hore je drevené (s medzerami) veko alebo pytlovina. Hlaveň je namontovaná na tehlovej plošine, je pripojený komín. Je vyrobený z trubice alebo tiež z tehly. Spodok, steny, sú rozložené žiaruvzdornými tehlami na hline. Zhora je komín opláštený železom a všetko je pokryté zeminou.

V spodnej časti suda sú zvarené pásy výstuže, kde bude pomocou pántov umiestnený plech na pečenie pre ľahké vybratie.Technológia výroby udiarne pre letné chaty

Najlepšou možnosťou pre horúcu údenú udiareň na mäso je sud. V spodnej časti suda sú vytvorené otvory pre popol. V spodnej časti nádrže je vytvorený otvor pre dvere s rozmermi 20 x 30 centimetrov. Kamera je umiestnená v hornej časti hlavne. Od ohniska je oddelený pevným plechom. Komínová rúra je privarená k udiarni. V hornej časti nádrže je upevnený rošt, paleta a veko. Piliny, štiepky sú umiestnené do liatinovej nádoby s objemom 5 litrov.

Od ohniska je oddelený pevným plechom. Komínová rúra je privarená k udiarni. V hornej časti nádrže je upevnený rošt, paleta a veko. Piliny, štiepky sú umiestnené do liatinovej nádoby s objemom 5 litrov. Vo veľkom sude je ohnisko umiestnené pod udiarňou na mäsoSchéma a rozmery udiarne na mäso

Vo veľkom sude je ohnisko umiestnené pod udiarňou. Komora pece je z tehál. V murive je vytvorený otvor na piliny a prívod vzduchu. Nádrž je umiestnená na murive. Na zriedkavé fajčenie môžete použiť vedro. Čipy sa nalejú do vedra, na vrch sa položí rošt. Všetko je zakryté vekom so špeciálnym otvorom na odvod dymu. Vedro je umiestnené na nízke teplo. Fajčenie trvá od 20 minút do 2-3 hodín. Pri použití kovovej skrinky je možné ju nainštalovať na uhlie v ohnisku.

Vo veľkom sude je ohnisko umiestnené pod udiarňou. Komora pece je z tehál. V murive je vytvorený otvor na piliny a prívod vzduchu. Nádrž je umiestnená na murive.Udiareň z oceľového suda na mäso

Majte na pamäti, že pri fajčení v akejkoľvek udiarni môže proces narušiť častá kontrola produktu. Aby ste dosiahli dobré chuťové vlastnosti, vopred si preštudujte recept na údenie mäsa, rýb alebo zeleniny. Dnes existuje veľa receptov, ktoré vám umožňujú v udiarni variť nielen chutné, ale aj zdravé jedlá..

Majte na pamäti, že pri fajčení v akejkoľvek udiarni môže proces narušiť častá kontrola produktu. Aby ste dosiahli dobré chuťové vlastnosti, vopred si preštudujte recept na údenie mäsa, rýb alebo zeleniny. Je ich veľaDymové rúry na mäso a ryby

Prečítajte si tiež, ako sa vyrábajú jednoduché mini udiarne pre domácich majstrov.

Správne zostavená udiareň doma vás môže potešiť aromatickými a chutnými výrobkami, ktoré sú priaznivo porovnateľné s náprotivkami v obchode. Teraz viete, ako vyrobiť udiareň zo suda a z tehly vlastnými rukami. Vytvorte si vo svojej dachi fajčiarsky kútik a strávte chutné víkendy s priateľmi a rodinou. Pamätajte si, že udiareň vyrobená vlastnou výrobou je kvalitnejšia ako kúpená..