Formovanie voňavej záhrady vlastnými rukami

Kvety a rastliny do voňavej záhrady, záhony. Fotografie a názvy

Pri navrhovaní krajiny letnej chaty je neobvyklou možnosťou vytvoriť záhradu z rôznych porastov, voňavých svojimi vôňami. Celým cieľom je ozdobiť niekoľko voňavých kvetináčov alebo záhonov na webe.

Pozitívnou stránkou tohto typu záhrady je:

  • schopnosť vytvoriť rekreačnú oblasť oživujúcu náladu alebo naopak vytvoriť miesto, kde si môžete úplne oddýchnuť;
  • dizajn letnej rezidencie v neobvyklom štýle;
  • schopnosť rastlinných aróm zvyšovať vnútornú náladu a dokonca liečiť niektoré choroby;
  • robí predmestskú oblasť neobvyklou a atraktívnou.

Formovanie voňavej záhrady vlastnými rukami

Existuje však niekoľko negatívnych aspektov vytvárania voňavej záhrady:

  • Najprv by ste mali prediskutovať body týkajúce sa druhov kvetov, ktoré plánujete zasadiť na záhony, pretože nie všetky domácnosti majú rady určité vône rastlín; mužom radíme sadiť borovicu, smrek, mätu a pre ženy najpríjemnejšie budú arómy ruží a ľalií.
  • Aby sa zabránilo koncentrácii aróm, neodporúča sa vytvárať voňavú záhradu v uzavretom priestore. To má negatívny vplyv na celkový stav ľudí. Záhrada by mala byť dobre vetraná.

Voňavé kríky a kvety do záhrady, fotografie a mená

Pozrime sa, ktoré kvety sú najvhodnejšie na zdobenie voňavej záhrady a kvetinových záhonov na ich letnej chate.

Lilac Bush pre vidiecku záhradu

Lilac Bush

Lilac je krík s mimoriadne krásnymi kvetmi a jedinečnou vôňou. O takúto rastlinu nie je potrebné sa zvlášť starať, v krajine sa dokáže bez problémov zakoreniť, jej kvety dlho tešia krásou a voňajú. Rastliny orgovánov umiestnite blízko plotu pri vchode do nehnuteľnosti alebo na dvore.

Jalovec a tuje na ozdobu záhonu

Jalovec, smrek, borovica a tuje

Tieto ihličnany sú vždyzelené a majú sviežu vôňu. Na svojej letnej chate budú vo veľkej harmónii so všetkými farbami..

voňavé ružové kríky

Kríky ruží

Ružová záhrada dodá vašej letnej chate jedinečný a jedinečný vzhľad. Vôňa na vašom webe bude bezkonkurenčná! Charakteristickou črtou takýchto rastlín je, že územie bude vyzerať ako záhradný pozemok v anglickom štýle. Majte však na pamäti, že ruže sú náladové kvety a je náročné sa o ne starať..

  Prostriedky na spracovanie ríbezlí na jar pred chorobami a škodcami

Chubushnik: kríky pre kvetinové záhony fotografie a mená

Chubushnik

Táto rastlina má skrytú pachovú vlastnosť, ale krík zase vyzerá celkom krásne a vydáva príjemnú arómu. Môže byť vysadený na okraji plotu aj v rekreačnej oblasti. Chubushnik raz kvitne a stráca svoju príťažlivosť, preto to majte na pamäti.

Pivoňka je bežná záhradná rastlina. Nevyžaduje špeciálnu starostlivosť

Pion

Pivoňka je bežná záhradná rastlina. Nevyžaduje veľkú údržbu. Jeho púčiky kvitnú začiatkom leta. Odporúčame vám, aby ste tieto kvety zasadili na záhony mimo rekreačnej oblasti alebo blízko plotu, pretože pivonky napriek svojej príťažlivosti nemusia obzvlášť vydávať zápach a mať nepríjemnú arómu..

Clematis: voňavé rastliny pre záhradné trvalé fotografie

Clematis

Clematis je druh popínavej plantáže. Odporúča sa zdobiť oblúky, ploty, fasády domov. Clematis vyzerá krásne v kombinácii s inými kvetmi alebo kríkmi. Je nenáročný na údržbu.

Daylily, voňavé kvety pre záhradnú fotografiu

Denná ľalia

Daylily rastie na začiatku leta. Táto rastlina má citrónovožltý tón a počas sezóny niekoľkokrát kvitne. Ideálne na zdobenie letnej chaty.

Zimolez kučeravý do záhonov

Zimolez

Zimolez sa odporúča vysádzať v rekreačnej oblasti. Tento ker celkom krásne kvitne, je nenáročný a vydáva príjemnú arómu..

Buddleya David Tento ker kvitne na začiatku jesene. Má názov „Butterfly Bush“

Budleyho z Dávida

Tento ker kvitne začiatkom jesene. Má názov „Butterfly Bush“, pretože na ňom radi sedia motýle. Buddley of David sa dodáva v rôznych odtieňoch od ružovej po purpurovú. Vedľa môžete vysadiť šalviu, mätu, bazalku a oregano..

Nízko rastúce kvety na záhon, fotografie a mená

Narcis, fotografia kvetov

Narcis

Narcis patrí do kategórie cibuľovitých rastlín. Je to krásne voňavý kvet, ktorý nevyžaduje veľkú údržbu. Narcisy sa spravidla vysádzajú na záhony alebo sa z nich tvorí alpská šmýkačka..

Iris, kvety sú poddimenzované

Iris

Iris má pretrvávajúcu vôňu podobnú exotickému ovociu. Dodáva sa v rôznych odtieňoch svetlo modrej a fialovej. Kvetinový záhon s kosatcami bude vyzerať neobvykle atraktívne, dodá záhrade jedinečný charakter.

Konvalinka je niekoľkých typov, má nenápadnú sladkastú vôňu

Konvalinky

Tento kvet je zaradený do Červenej knihy. Konvalinka je niekoľkých typov, má nenápadnú sladkastú vôňu. Kvety je možné umiestniť na záhon a umiestniť ich pred dom. Stojí za zmienku, že po opadaní kvetov nebude vonkajšia časť kvetinového záhonu vyzerať atraktívne, takže do konvaliniek by mali byť pridané ďalšie kvety, napríklad pôdopokryvná vrstva.

  Aplikácia prášku kyseliny boritej

Ako sa starať o voňavú záhradu?

Starostlivosť o vonnú záhradu je ako starostlivosť o jednoduchú záhradu. Rastliny by mali byť včas orezané, nakŕmené a napojené.

Pred výsadbou výsadby vyčistite krajinu od buriny, vykopte plochu na výsadbu a pridajte hnojivo.

Pozrite si video na tému: Voňavé kvety letnej záhrady: čo sú to??

Aby vaša záhrada kvitla celú sezónu, vyberajte rastliny, ktoré majú rôzne časy kvitnutia. Na začiatku sezóny vysaďte konvalinky a narcisy, potom môžete zasadiť hrach s tabakom a nakoniec phlox s karafiátmi a lúčnymi kvetmi.