Hnojivo na jar pre ruže

Hnojivo pre ruže na jar a v lete. Čo a kedy. Video

Ruže sú kvety, ktoré nájdete v takmer každej letnej chate. Aby sa kríky odlišovali sviežou zeleňou a potešili ich kvitnutím počas celej sezóny, je dôležité správne sa o kvety starať a vykonávať ich včas hnojenie na jar a v lete. Ruže sú kŕmené organickými a minerálnymi zmesami, vďaka ktorým kvety dostávajú včasnú výživu..

Ako oplodniť ruže na jar

Prvé kŕmenie ruží sa vykonáva skoro na jar, keď sa prvý sneh práve roztopil. Môžete to urobiť koncom marca alebo v polovici apríla. Ako hnojivo je ideálna zmes dusičnanov, superfosfátov a draselných solí. Všetky tieto zložky sa odoberú v takmer rovnakých množstvách, zmiešajú sa a potom sa pridajú do pôdy. Dva týždne po takomto kŕmení sa odporúča použiť organické minerálne hnojivá, napríklad hnoj.

Ako hnojivo je ideálna zmes dusičnanov, superfosfátov a draselných solí. Všetky tieto zložky sa odoberú v takmer rovnakých množstvách, zmiešajú sa a potom sa pridajú do pôdy.

Prečítajte si tiež: Jarné práce v krajine v marci

Mnohí veria, že čím viac živín ruža dodá, tým bude bujnejšie rásť a kvitnúť. Žiaľ, nie je to tak. Nadmerné hnojenie môže poškodiť koreňový systém, takže váš krásny kvet môže jednoducho zomrieť. Kurací trus je dostatočne silné hnojivo, takže ak ho použijete iba pod krík, vaša ruža spáli korene a listy zožltnú a odpadnú..

Zaujímavý článok: Kedy zasadiť tulipány, aby kvitli 8. marca

Počas celej sezóny by ruža mala byť kŕmená nie viac ako 4-5 krát, alebo dokonca menej. Na jar by ste mali urobiť hlavný vrchný obväz komplexnými minerálnymi hnojivami. Neponáhľajte sa, nechajte teplotu vzduchu ustáliť na viac ako 15 stupňoch. Druhé komplexné kŕmenie sa vykonáva na konci leta..

Užitočné video: Jarné kŕmenie ruží. Hnojenie ruží

Ak sa rozhodnete zmiešať organické hnojivá s pôdou a aplikovať pod kríky, potom je možné minerálne hnojivá menej koncentrovať a nanášať na listy. V lete by sa mali listové hnojivá aplikovať večer, aby roztok čo najdlhšie schol na listoch vašej ruže..

Kedy v lete oplodniť ruže

Letné kŕmenie sa vykonáva koncom augusta alebo začiatkom septembra. V tomto období kvitnutie kríka skončilo, takže prišiel najoptimálnejší čas na jeho hnojenie. Na veľkých plochách môžete použiť hnojivo na ruže pomocou kultivátora a na kultiváciu jedného alebo viacerých kríkov môžete zmes jednoducho rozptýliť a zmiešať s pôdou v blízkosti kríka..

Na veľkých plochách môžete pomocou kultivátora aplikovať hnojivo na ruže a na pestovanie jedného alebo viacerých kríkov môžete zmes jednoducho rozptýliť a zmiešať s pôdou v blízkosti kríka.Populárne hnojivá pre ruže

Niektorí záhradníci oplodňujú ruže skoro na jar, potom v polovici júla a v polovici augusta. Ako vrchný obväz sa používajú minerálne zmesi dusičnanov, draselnej soli a superfosfátu. Posledné kŕmenie podľa tejto schémy sa vykonáva v októbri, ale dusičnaté hnojenie je v ňom vylúčené..

Teraz viete, ako správne oplodniť ruže vlastnými rukami na jar a v lete, takže vo vašej oblasti bude vždy príjemná vôňa a kvetinové arómy.