Izbové kvety: starostlivosť o chlorofyt

Chlorophytum - domáca starostlivosť. Foto

Chlorophytum je obľúbená izbová kvetina, ktorá si získala lásku mnohých žien v domácnosti pre svoju nenáročnosť, jednoduchú starostlivosť a pestovanie doma a rýchly rast.. Chlorophytum cenený pre svoje úžasné vlastnosti, a preto sa mu hovorí pestovateľská rastlina. Štyri kvety pre dospelých robia vynikajúcu prácu pri čistení miestnosti s rozlohou 12 metrov štvorcových. m. Naučte sa, ako sa správne starať o kvetinu vlastnými rukami doma.

Pravidlá starostlivosti o chlorofyt

Teplotný režim

Optimálna teplota je + 18. Postarajte sa o stabilný teplotný režim bez náhlych skokov, pretože hnedé škvrny na listoch sa nevyhnutne vytvárajú pri príliš vysokých alebo naopak nízkych teplotách. Odstráňte prítomnosť prievanu.

Optimálna teplota je + 18. Postarajte sa o stabilný teplotný režim bez náhlych skokov, pretože hnedé škvrny na listoch sa nevyhnutne vytvárajú pri príliš vysokých alebo naopak nízkych teplotách. Odstráňte prítomnosť prievanu.

Poloha

Chlorophytum rastie najlepšie na západných a východných oknách. Keď umiestnite kvetinu na okno, vytvorte na ňu ochrannú clonu pomocou tylu, pretože priame slnečné svetlo môže spôsobiť popáleniny.

Napriek tomu, že sa chlorofyt v polotmavom priestore cíti dobre, nemali by ste ho nechať dlho v tieni, inak stratí všetku svoju dekoratívnu príťažlivosť. Farba listov už nebude taká jasná, nasýtená, pruhy u niektorých druhov zmiznú.

Zalievanie

V teplom období rastlina potrebuje časté a výdatné zalievanie, zatiaľ čo v zime je znížená. V prípade, že je kvet v bezprostrednej blízkosti vykurovacích zariadení, malo by sa vykonať postrek, pretože suchý vzduch ovplyvňuje vzhľad rastliny, stav listov.

V teplom období rastlina potrebuje časté a výdatné zalievanie, zatiaľ čo v zime je znížená. V prípade, že je kvet v bezprostrednej blízkosti vykurovacích zariadení, malo by sa vykonať postrek, pretože suchý vzduch ovplyvňuje vzhľad rastliny, stav listov.

Top dressing a transplantácia

Hnojivo sa používa každé dva týždne, niekedy týždenne, od jari do konca leta. Optimálny čas na opätovnú výsadbu je február, marec. Táto operácia sa vykonáva raz ročne..

reprodukcia chlorofytu

Za týmto účelom vezmite listovú zeminu, humus, piesok a dve časti pôdy, aby ste získali výživný substrát. Hrniec sa používa o 1–2 veľkosti väčší ako ten predchádzajúci a zaisťuje v ňom drenáž.

Existujú dva spôsoby reprodukcie: oddelenie časti z kríka a detí od stopky. Zakorenenie sa vykonáva v bežnej pôde..

  Prečo potrebujete hydraulický akumulátor pre systémy zásobovania vodou

Existujú dva spôsoby reprodukcie: oddelenie časti z kríka a detí od stopky. Zakorenenie sa vykonáva v bežnej pôde.

Choroby a škodcovia izbového kvetu Chlorophytum

Chlorophytum je nenáročný kvet, ktorý rastie takmer za každých podmienok, je odolný voči mnohým chorobám, škodcom. Ale aj on potrebuje pozornosť, starostlivosť, starostlivosť, inak vás prestane tešiť svojim vzhľadom, ochorie.

Chlorophytum je nenáročný kvet, ktorý rastie takmer za každých podmienok, je odolný voči mnohým chorobám, škodcom. Ale aj on potrebuje pozornosť, starostlivosť, starostlivosť, inak vás prestane potešiť svojim vzhľadom, ochorie.

Tu sú niektoré bežné situácie:

1. Hroty listov zhnednú. Príčinou môže byť:

– nesprávne alebo nedostatočné zalievanie;

– nedodržiavanie odporúčaní na kŕmenie;

– prudký pokles teploty.

Hneď ako sa zistilo, že hroty začali schnúť, zhnedli, bola potrebná naliehavá potreba zistiť príčinu tohto stavu a prijať potrebné opatrenia. Napríklad zvýšte počet a včasnosť zalievania, zvoľte hnojivo.

2. Listy strácajú farbu, blednú. Tento stav má dva dôvody: umiestnenie kvetu na nedostatočne osvetlenom mieste a črepník je príliš malý. Prvá vec, ktorú je možné urobiť, je preto transplantáciu rastliny, ak to nefunguje, na transplantáciu.

transplantácia chlorofytuAko transplantovať chlorofyt

3. Mäkké, bledé listy sa objavujú pri slabom osvetlení alebo pri vysokých teplotách okolia. Môže sa stať, že začnú opadávať. V tomto prípade sa odporúčania obmedzia na zníženie teploty a umiestnenie kvetu na okno..

Pokiaľ ide o škodcov, je ovplyvnený hlavne pochvou a roztočom. Škodcovia vytiahnu šťavu z rastliny, takže listy vyschnú a odpadnú. Ak sa nájde hmyz, lístie sa otrie špongiou namočenou v mydlovej vode a ošetrí sa insekticídnym prípravkom.

Pokiaľ ide o škodcov, je ovplyvnený hlavne pochvou a roztočom. Škodcovia vytiahnu šťavu z rastliny, takže listy vyschnú a odpadnú. Ak sa nájde hmyz, lístie sa otrie špongiou namočenou v mydlovej vode a ošetrí sa insekticídnym prípravkom.Zdravé chlorofyt

Prečítajte si tiež: Chlorophytum, tipy suché, čo robiť

Užitočné video: Chlorophytum – pestovanie, starostlivosť, reprodukcia. Vnútorné kvety

Pozrite si fotografie chlorofytu a starať sa o to poriadne. Táto izbová kvetina dobre čistí vzduch, takže je ideálna pre kancelárie, obývačky alebo detské izby. Ak sa naučíte starať sa o nenáročné rastliny, potom sa v budúcnosti môžete ľahko vyrovnať s fialkami alebo orchideami. Vytvárajte zelené oázy v ponurých mestských bytoch.

  Najlepšie odrody paradajok pre polykarbonátový skleník