Jabloň Melba: popis, fotografia, letná odroda

Apple-strom Melba: popis, fotografia, recenzie

Odroda jabĺk Melba je medzi záhradníkmi obľúbená už po stáročia. Ak sa na to pozriete bližšie popis jablone Melba, pozrite sa na fotografiu a prečítajte si recenzie, môžete sa rozhodnúť, či ju zasadíte na svoj web. Táto odroda bola vyšľachtená v Amerike na konci 18. storočia vďaka opeľovaniu jablone Mequintosh. V priebehu času sa odroda Melba rozšírila po celom svete a získala dobré recenzie..

Užitočný článok: jarný postrek záhrady pred chorobami a škodcami

Jabloň Melba: opis odrody a výsadba

Medzi všetkými odrodami jabĺk je žiadaná červená Melba. Je to spôsobené nielen farbou a chuťou ovocia, ale aj odolnosťou stromu voči rôznym chorobám a mrazom. Ak sa rozhodnete zasadiť Melbu na svoje miesto, potom po 3 až 4 rokoch začne jabloň potešiť prvé ovocie. Táto odroda má dobrý vkus, je prenosná, vhodná na konzervovanie a na čistú konzumáciu. Podľa recenzií sa jablká Melba najčastejšie používajú na prípravu priemyselných štiav..

plody, ale aj odolnosť stromu voči rôznym chorobám a mrazom. Ak sa rozhodnete zasadiť Melbu na svoj web

Výhodou výsadby jabloňového sadu sadenicami Melba je, že samotné stromy rastú nízko, čo výrazne uľahčuje proces zberu. Kvitnutie má príjemnú arómu a svetlo ružový odtieň. Koruna stromu vyniká svetlooranžovou farbou, pričom má mierne predĺžený tvar.

Plody jablone Melba sú dostatočne veľké a vážia až 150 gramov. Ich tvar je v spodnej časti mierne predĺžený a sploštený. Počas dozrievania majú plody nazelenalý odtieň a potom získavajú červené pruhy, ktoré farbia väčšinu ovocia..

Plody jablone Melba sú dostatočne veľké a vážia až 150 gramov. Ich tvar je v spodnej časti mierne predĺžený a sploštený.Na fotografii kvitnutie jablone

Chuť jabĺk Melba je sladkokyslá, pričom plody sú dosť šťavnaté a šupka má voskový lesk. Napriek tomu, že jabloň dozrieva dostatočne rýchlo, dá sa dobre skladovať 4-6 mesiacov v pivnici. Z mladého stromu získate každoročne dobrú úrodu a starý začne prinášať ovocie raz za dva alebo tri roky..

  Inštalácia plotov z dekoratívnych blokov

Na výsadbu sadeníc odrody Melba je potrebné na mieste zvoliť otvorené miesto, ktoré je chránené pred vetrom. Je lepšie sadiť stromy na jeseň, zatiaľ čo v prvom roku po výsadbe nemôžete používať hnojivá.

Na výsadbu sadeníc odrody Melba je potrebné zvoliť otvorené miesto na mieste, ktoré je chránené pred vetrom. Je lepšie sadiť stromy na jeseň, zatiaľ čo v prvom roku po výsadbe nemôžete používať hnojivá.Na fotografii koruna jablone Melba

Prečítajte si tiež: Ako sa správne starať o jabloň

Na výsadbu stromov Melba musíte pripraviť jamy široké 1 m a hlboké 0,7 m. Je dôležité vypustiť dieru, na to môžete použiť kamienky alebo škrupiny vlašských orechov. Túto odrodu jabĺk by ste nemali sadiť na miesta, kde je blízko podzemná voda. Nadmerná vlhkosť povedie k smrti vysadeného stromu. Ak je podzemná voda blízko, skúste vytvoriť odklonné kanály.

Na výsadbu sadeníc odrody Melba je potrebné zvoliť otvorené miesto na mieste, ktoré je chránené pred vetrom. Je lepšie sadiť stromy na jeseň, zatiaľ čo v prvom roku po výsadbe nemôžete používať hnojivá.Na fotografii je jablkový sad

Polievanie jablone Melba po výsadbe sa vykonáva v intervale 2 až 3 dní, pričom na jeden strom by nemal ísť viac ako jeden liter vody. Výnos môžete zvýšiť sami, ak vysadíte sadenice tejto odrody vo vzdialenosti najmenej 5 metrov od seba. Medzi stromy v záhrade môžete zasadiť zeleninu, ktorá má slabo vyvinutý koreňový systém. V takom prípade stromom neublížia a záhradu budete môcť racionálne využívať..

Správna starostlivosť o odrodu jabĺk Melba je kľúčom k zvýšeniu úrody. Podľa letných obyvateľov tento strom potrebuje jarný postrek, hnojenie humusom alebo kuracím trusom. Postrek sa vykonáva najčastejšie pri zakúpených výrobkoch. "Strobby" a "Fury", ktoré chránia strom pred škodcami.

Recenzie na odrodu jabĺk Melba

Olga: „Už niekoľko rokov zbieram jablká Melba zo svojej záhrady. Vždy sa radujem z bohatej úrody. Moje deti tieto šťavnaté plody veľmi milujú, takže plánujem vysadiť ešte niekoľko stromov. “.

Nikolay: „Ak sa správne staráte o odrodu Melba, budete každý rok zbierať 100% jabĺk. Z jedného stromu je dostatok ovocia, ktoré nasýti celú rodinu “.

  Stavba drevenej rámovej stodoly

Odroda jablka Melba je považovaná za ideálnu na záhradníctvo a pestovanie v priemyselnom meradle. Našťastie popis odrody

Odroda jablka Melba je považovaná za ideálnu na záhradníctvo a pestovanie v priemyselnom meradle. Dúfame, že popis odrody a vlastností plodov vám pomôže rozhodnúť sa, ktorú jabloň vysadíte vo svojej záhrade vlastnými rukami..