Jarné práce v krajine v marci

Dacha: čo potrebujete na začatie jarných prác

Zanietení letní obyvatelia netrpezlivo očakávajú jarné topenia, aby sa postarali o svoje pozemky. Na prvý pohľad sa môže zdať, že skoro na jar na dači nie je čo robiť, pretože zem sa ešte neohriala a na niektorých miestach je stále sneh. Svojpomocné práce na jarnej letnej chate zahŕňajú celý rad opatrení na úpravu terénu a jeho prípravu na nasledujúcu sezónu.

Základné záhradnícke práce v marci

V marci alebo apríli musíte najskôr odstrániť všetky krycie materiály, ktoré slúžili rastlinám ako dobrá ochrana pred silnými mrazmi. Všetky štruktúry budú musieť byť dôkladne umyté a vysušené, aby ste ich na začiatku ďalšej zimnej sezóny mohli použiť v správnom čase..

V celej záhrade alebo v letnej chate budete musieť odstrániť odpadky: konáre, trávu, listy spadnuté na jeseň. Aj keď ste podobné čistenie vykonali na jeseň, stále existujú trosky, z ktorých stojí za to vyčistiť miesto..

V celej záhrade alebo v letnej chate budete musieť odstrániť odpadky: konáre, trávu, listy spadnuté na jeseň. Aj keď ste tento druh čistenia urobili na jeseň, stále tu budú trosky, z ktorých stojí za to vyčistiť oblasť.

S prvými slnečnými lúčmi sa objavujú nielen šťavnaté zelené kvety, ale burina sa tiež začína aktívne predierať. Vykoreňte ich z vlhkej pôdy. Mladý mach sa dá dobre odstrániť štetcom a tlakom vody z hadice. Ak v marci používate na čistenie vodu, nezabudnite, že musíte pracovať pri mrazivých teplotách, inak zamrznete a miesto sa zmení na klzisko..

bielenie stromov skoro na jar v krajine

Dôležitou fázou práce skoro na jar je mulčovanie pôdy. Na pripravenej pôde je mnoho rastlín menej náchylných na hnilobu, takže môžete zbierať dobrú úrodu jahôd, uhoriek alebo tekvice.

Odporúčame prečítať: Kedy zasadiť tulipány, aby kvitli 8. marca

Mulč slúži ako dekoratívna funkcia a tiež chráni rastliny pred horiacimi slnečnými lúčmi a marcovým chladom. Na výrobu mulčovacej zmesi sa najčastejšie používajú piliny, slama, kompost alebo zhnité listy..

Užitočný článok: Ako si vyrobiť krmítko pre vtáky vlastnými rukami

  Špecifikácia čerpadiel Grundfos

V marci je dôležité hnojiť pôdu, aby sa počas sezóny zvýšil výnos ovocných stromov a kríkov..

V marci je dôležité hnojiť pôdu, aby sa počas sezóny zvýšil výnos ovocných stromov a kríkov.

Keď je teplota vzduchu nad bodom mrazu, môžete začať orezávať stromy. Je veľmi dôležité opraviť tvar koruny a skrátiť vetvy skôr, ako sa na nich objavia púčiky alebo listy..

Keď je teplota vzduchu nad bodom mrazu, môžete začať orezávať stromy. Je veľmi dôležité opraviť tvar koruny a skrátiť vetvy skôr, ako sa na nich objavia púčiky alebo listy.

S prvými slnečnými lúčmi letní obyvatelia začínajú sadiť sadenice stromov. Kým je strom v kľude, najlepšie zakorení v novej krajine. Jar je tiež považovaná za najlepší čas na štepenie kríkov a stromov..

Začiatkom jari je na dachi veľa práce, takže majitelia aj malých pozemkov sa tešia na topenie snehu a aspoň o niečo teplejšie. Od jarné záhradníctvo množstvo úrody v budúcnosti, ako aj krása vašej obľúbenej oblasti, priamo závisia.