Jednoduché udiarne doma pre letné chaty

Ako si vyrobiť jednoduchú udiareň doma

Najprv si teda definujme, čo by sa malo nazývať fajčenie? Je potrebné povedať, že ide o proces, počas ktorého sa mäso a ryby tepelne upravujú. Výsledkom je, že výrobky získavajú neobvyklú chuť, sú varené a zbavené škodlivých nečistôt..

Vlastnosti fajčenia

Horké údenie prebieha s tlejúcim uhlím, pilinami alebo slamou. Fajčenie za studena sa vykonáva niekoľko dní pri nižšej teplote. Napriek tomu, že výrobky údené za studena sú skladované dlhšie ako výrobky údené za tepla, je to druhý druh fajčenia, ktoré sa používa.

Jednoduché udiarne doma pre letné chaty

Teplo údené výrobky je možné získať oveľa rýchlejšie ako údené za studena. Teplé fajčenie sa najčastejšie používa v prímestskej oblasti, pri turistike, na piknikoch. Ihneď si všimneme, že všetko uvaríme vlastnými rukami. Použitie pokynov na výrobu domácej horúcej udiarne.

Medzi výrobkami, ktoré sú vhodné na fajčenie, pomenujeme:

  • ryby,
  • mäso,
  • klobásy,

a fajčenie sa vykonáva celé i po častiach.

Pred údením mäso musíte spracovať s korením a nechať ho uvariť. Akonáhle sa po držaní vidličky nad mäsom zistí, že neexistuje žiadna krv, môžete ho začať fajčiť.

Pokiaľ ide o údenie rýb, môžete ich údiť celé alebo nakrájať. Ak sú ryby malé, údenie sa vykonáva bez rezania. Najlepšie je údiť ryby, ktoré sú solené a mierne sušené..

Ak je ryba príliš tučná, zabaľte ju do pergamenu. Na fajčenie je najlepšie zvoliť ovocné stromy, ale v zásade postačia všetky druhy dreva. Najlepšie je fajčiť na dreve bez kôry, pretože kôra môže obsahovať decht, a to ovplyvní chuť údeného jedla..

Jednoduché údené možnosti urobené sami

Teraz sa pozrime na to, ako vytvoriť jednoduchú udiareň vlastnými rukami bez vynaloženia veľkého úsilia a času. Samotná udiareň je jednoduché zariadenie, ktoré je vyrobené z kovu alebo plastu. Musí existovať kryt. Mäso alebo ryby sú rozložené na grile vo vnútri.

  Nápady na letné sídlo a záhradu vlastnými rukami zo šrotu

Kusy jedla by sa nemali navzájom dotýkať. Akonáhle sú čipy umiestnené na dne, sú zapálené. Začína sa proces rozkladu. A nedostatok kyslíka v požadovanom objeme vedie k tvorbe hustého horúceho dymu. Udiareň môže mať aj podnos, kde bude odtekať tuk..

Kempingová udiareň

Kempingová udiareň

Najľahšou možnosťou s vlastnými rukami je teda udiareň na túru. Na dno nádoby sa položia malé hobliny. Zoberme si napríklad vedro. V strede nastavte mriežku. Naň poukladáme údené výrobky. Vedro prikryte vekom a dajte oheň. Kým oheň horí pod dnom, veko by sa nemalo otvárať.

Turistická vedierka udiareň

Hneď ako spod veka začne prúdiť dym a para, znamená to, že sa začalo fajčiť. Stojí za zmienku, že prehriatie udiarne tiež nestojí za to. Kým je mäso vyliečené, čo je tretina celkového času, musíte vydržať stredné teplo. Zvyšok času zapálime väčší oheň. Je veľmi ľahké určiť, ako normálna je teplota v udiarni. Aby ste to urobili, musíte na veko odkvapkať vodu. Ak sa voda odparí bez šumenia, potom je všetko v poriadku..

Fajčenie netrvá dlhšie ako štyridsať minút. Najprv sa môžete pokúsiť odstrániť udiareň z ohňa a rýchlo ochutiť výrobok na pripravenosť. Akonáhle si na postup zvyknete, nebudete musieť pripravenosť misky skúšať..

Akonáhle uplynie určený čas, mäso možno z udiarne vybrať z ohňa. Výrobok však nemusíte dostať hneď: nechajte ho mierne lúhovať. Ak ste na túre, nemusíte používať zásobník na tuk..

Udiareň s vodným uzáverom na horúce údenie vyrobená z nehrdzavejúcej ocele

Ak sa vaša udiareň bude nachádzať v prímestskej oblasti, mali by ste premýšľať o serióznejšom prevedení. Aby sme to urobili, vezmeme nehrdzavejúcu oceľ a zvaríme krabicu..

Udiareň s vodným uzáveromUdiareň s vodným uzáverom: schéma

Vo veku môžete vytvoriť špeciálne potrubie, cez ktoré bude vychádzať dym. Udiareň je možné nainštalovať aj do bytu..

  Odroda jabĺk Bogatyr: fotografia a popis

urobte si sami horúcou údenou udiarňou s vodným uzáveromHorúca údená udiareň s vodným uzáverom, foto

V tomto prípade sa na rúrku položí pokračovanie hadice, ktorá je vystavená oknu. Udiareň je naplnená palivom. Teraz naložte mäso. Na zber tuku nesmie chýbať podnos. Teraz položíme štruktúru na plynový sporák a všetko to začne.

Vidiecka udiareň z chladničky

Vynikajúcou možnosťou pre udiareň pre letné sídlo je tá, ktorá je vyrobená z chladničky. Plast sa musí samozrejme odstrániť. Otvor v zadnej časti chladničky je zváraný a na dvere je umiestnený háčik. Do chladničky vložíme hrnčiarsky sporák. Komín bude vypúšťaný cez hornú časť chladničky.

Vynikajúcou možnosťou pre udiareň pre letné sídlo je tá, ktorá je vyrobená z chladničky.

Na vrch kachlí môžete dať drevnú štiepku a samotná pec sa ohrieva akýmkoľvek palivom, ktoré sa vám páči. Mäsové siete sú už pripravené – to sú bývalé police chladničky.