Katalóg zakrpatených viacročných rastlín

kvety poddimenzované trvalky kvitnúce

Trvalky s nízkym rastom pôsobia ako univerzálny nástroj pre každého skúseného záhradníka. Tieto kvety môžu byť doplnené rôznymi krajinnými kompozíciami a tiež kombinované so záhradnými a záhradnými rastlinami, ktoré sa používajú ako okraje, hrebene a iné deliace štruktúry..

V zásade všetky nízko rastúce viacročné rastliny kvitnú takmer celú letnú sezónu. Kvetinové záhony s nimi vyzerajú krásne a upravené. Môžu takto dokonca zostať bez neustálej starostlivosti a každoročnej transplantácie..

Nízko rastúce trvalky sú nenáročné rastliny. Napriek tomu by mali byť tiež vyberaní múdro. V našom článku sa dozviete viac o vlastnostiach a odrodách viacročných rastlín..

trvalky poddimenzované fotografie s menami

Odrody odrôd viacročných kvetov

V tomto článku uvádzame nízko rastúce trvalky kvitnúce celé leto. Tu si môžete prezrieť ich fotografie s menami. Trvalky pre váš dvor môžu mať rôzne veľkosti. V samostatnej skupine môžete nechať nízke kvety, ktoré sú tiež rozdelené do:

 • poddimenzované trvalky,
 • pôdopokryvné rastliny,
 • trpasličí druhy kvitnúcich trvaliek.

Ak pôdopokryvné rastliny doslova pokrývajú zem, čím ju chránia pred slnečným žiarením, chladom a vetrom, potom trpasličí a poddimenzované kvety majú dlhé stonky. Ich výška často nie je väčšia ako 70 cm.

Okrem tohto členenia nízko rastúce trvalky do záhrady nekvitnú a nekvitnú. Pokiaľ ide o posledne menované, kvetenstvo, ktoré zdobí trváce kvety 2-3 mesiace, bude slúžiť ako ozdoba vášho webu. Títo. celú letnú sezónu. Ale pokiaľ ide o nekvitnúcu skupinu, tu má rastlina veľmi krásne výhonky a listy pôvodného tvaru. Obe tieto skupiny rastlín veľmi často používajú krajinní dizajnéri a tiež bežní amatérski záhradníci..

poddimenzované trvalky na záhony

Účel krátkych viacročných rastlín

Nízko rastúce trvalky majú svoje vlastné charakteristiky. Najprv sa však pozrite na ich fotografiu s názvami. Potom si zapamätajte niektoré z ich vlastností..

Trvalky s nízkym rastom pomáhajú záhradníkom vyriešiť veľký počet problémov. Pretože tieto farby:

 1. Nie je potrebná pravidelná a komplexná starostlivosť.
 2. Nie je potrebné ich neustále a výdatne zavlažovať..
 3. Takéto rastliny potrebujú v lete iba jedno alebo dve ďalšie kŕmenia..
 4. Rýchlo si sadnite, zdieľajte a presuňte sa na iné miesto.
 5. Veľmi rýchlo začnú rásť a kvitnúť v prvom roku po výsadbe do zeme.
 6. Kvitne takmer celé leto.
 7. Môžu byť perfektne kombinované s inými odrodami a druhmi rastlín. Tiež dobre s rôznymi záhradnými plodinami a stromami.
 8. Môžu zakoreniť na rôznych pôdach.

Je dôležité vedieť! Hlavnou výhodou mnohých krátkych viacročných kvetov je, že ich nie je potrebné vysádzať každú jar. Tento postup musíte vykonať iba raz a potom obdivovať ich krásu mnoho rokov..

  DIY kamenné remeslá pre letné sídlo

poddimenzované dlho kvitnúce trvalky

Výber rôznych nízko rastúcich trvalých kvetov pre záhradu

Stojí za zmienku, že pri správnom výbere odrôd vás kvety, ako sú nízko rastúce trvalky kvitnúce celú letnú sezónu, budú môcť potešiť svojou príťažlivosťou. Pri výbere kvetov pre svoj osobný pozemok alebo záhradu musíte vziať do úvahy kompatibilitu rastlín, ktoré budú pestované v jednom záhone alebo použité v jednej krajinnej kompozícii.

V prípade viacročných rastlín sa musia tieto požiadavky úplne zhodovať:

 • Metódy a frekvencia zavlažovania.
 • Tempo rastu.
 • Výška kríkov.
 • Hnojivá a frekvencia ich zavádzania do pôdy.
 • Vhodné zloženie pôdy.
 • Metódy úkrytu a nevyhnutnosť v zime.
 • Láska k tieňu alebo slnku.

Mali by ste vedieť! Najdôležitejšou vecou pre krásu vašej záhrady je harmonická a krásna kombinácia farieb vybraných rastlín..

poddimenzované trvalky kvitnúce celú letnú fotografiu s menami

Trvalý katalóg

Teraz je načase predstaviť vám katalóg zakrpatených trvaliek. Zapamätajte si názvy týchto kvetov a zasadte ich do svojej dachy.

Astrantia je veľká.

Táto zakrpatená rastlina dorastá maximálne do 70 cm. Krásne rozprestierajúce sa kríky tejto rastliny sú doslova celé pokryté kvetmi na samom začiatku letnej sezóny. A kvitnutie končí v poslednej dekáde augusta. Aby sa na kríku objavili nové kvetenstvo, musíte pravidelne odstraňovať zvädnuté kvety. Odtiene kvetov tejto trvácej rastliny môžu byť akéhokoľvek druhu. V súčasnej dobe existuje mnoho rôznych odrôd astrania. Existujú dokonca aj kríky s viacfarebnými kvetenstvami. Ale najčastejšie môžete vidieť zakrpatenú trvalku s kvetmi svetloružovej, bielej alebo bordovej. Odporúča sa vysadiť trvalky na slnečné miesto, ale okrem toho môže fungovať aj mierne zatienená plocha, napríklad mriežkový tieň z plotu alebo altánok. Zakrpatená trvalka je nenáročná na pôdu a starostlivosť. Astrantia môže spravidla rásť kdekoľvek.

poddimenzované trvalky na záhony

Šalvia dubová.

Salvia alebo jednoducho – šalvia možno pripísať aj poddimenzovaným viacročným rastlinám, ktoré môžu kvitnúť celé leto. Kríky tejto rastliny môžu dosiahnuť 70-80 cm Sage nemožno nazvať šíriacim sa kríkom, je to veľmi kompaktná trvalka. Kvety tejto viacročnej rastliny sú veľmi krásne – vyzerajú ako dlhé sviečky bohatého purpurového odtieňa. Šalvia by mala byť vysadená na tmavom mieste s mierne vlhkou a úrodnou pôdou. Všetky vytrvalé rastliny sú na starostlivosť dosť náročné. Je nevyhnutné udržiavať pôdnu vlhkosť v blízkosti kríka, včas uvoľniť pôdu, aplikovať na ňu komplexné hnojivá a tiež ju chrániť pred rôznymi škodcami a burinou. V dôsledku tvrdej práce vás však šalvia určite bude môcť odmeniť zdravím a krásou, pretože táto rastlina leží okolo s pomerne známym liekom, ktorý vás môže zachrániť pred rôznymi chorobami..

  Ako si vyrobiť kvetinový záhon vlastnými rukami. Foto pre začiatočníkov

katalóg zakrpatených trvaliek

Pobrežie Armerie.

Táto trváca rastlina má asi 10 odrôd. Líšia sa navzájom vlastnosťami a vzhľadom. V zásade je však táto rastlina nenáročná. Aremria nevyžaduje pravidelnú zálievku. Pre túto farbu je vhodná takmer každá pôda, dokonca aj piesočnatá a ílovitá. Armeria bude navyše môcť zdobiť rôzne skalky a skalnaté skalky. Táto trvalka môže niesť kvety počas celej letnej sezóny..

kvety poddimenzované trvalky kvitnúce

Alyssum Marine.

Nízko rastúce trvalky na záhon si bez tejto trvácnej možnosti nemožno predstaviť. Táto kvetina je veľmi vytrvalá a húževnatá trvalka. Výška kríkov nie je väčšia ako 20 cm. Jeho veľmi silné a pevné stonky sa doslova šíria po zemi a zdobia krásne a svieže kvety. Alyssum kvitne pomerne dlho. Úplne prvé kvety sa začínajú objavovať začiatkom mája. A tie úplne posledné vydržia mierne mrazy. V miernych klimatických pásmach táto viacročná rastlina nezomiera. Hneď ako sa objavia prvé teplé slnečné lúče, kvet obnoví svoj rast a začne sa opäť rozvíjať. Ale ani v chladnom klimatickom pásme nebude táto trváca rastlina potrebovať úkryt. Silné mrazy znáša celkom ľahko. Odtiene kvetov sú veľmi rozmanité: žlté, biele, fialové, ružové.

trvalky poddimenzované fotografie s menami

Arenaria karmínová.

Táto kvetina je ideálna na zdobenie alpských šmýkačiek a skalničiek. Rastlina je nenáročná. Bez problémov môže rásť na skalách a piesku. Výška jeho stoniek nie je väčšia ako 15 cm A výhonky kvetu sú pokrstené v jasne karmínovej farbe. Kvetenstvo Arenaria je biele alebo svetlo ružové. Majú tvar malých hviezd. Kvitnutie Arenaria začína začiatkom júna a trvá až do neskorej jesene. Táto trvalka nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Nie je potrebné ani zalievať. Arenaria vyniká toleranciou voči suchu.

poddimenzované trvalky kvitnúce celú letnú fotografiu s menami

Trvalá chryzantéma.

Chryzantéma je pomerne známa viacročná rastlina. Táto kvetina má veľmi rada ruských pestovateľov kvetov. Spravidla za to, že dokonale toleruje zimné chlady. Chryzantéma začína kvitnúť oveľa neskôr ako mnohé viacročné rastliny. Približne v druhej dekáde leta. Ale tieto krásne trvalky nepochybne patria k tým, ktoré kvitnú pred prvým mrazom. Tvar a odtiene kvetov chryzantémy sú rôzne. Existuje mnoho odrôd trvalých chryzantém.

  Poličky na knihy urob si sám

poddimenzované trvalky na záhony

Balkánsky pelargón.

Balkánsky pelargón je vytrvalý druh, ktorý neopadáva lístie ani s nástupom zimy. Z tohto dôvodu môže zdobiť vašu domácu záhradu po celý rok. Výška kríkov tejto viacročnej rastliny môže dosiahnuť 25 cm. Kríky sú ozdobené nádhernými vyrezávanými listami, ktoré majú jasne zelený odtieň. Na začiatku jesene začnú listy žltnúť. Dokonca môže nadobudnúť červený odtieň. Geranium začína kvitnúť začiatkom júna a končí koncom leta. Po celé toto časové obdobie sa záhradným pozemkom nesie veľmi jemná a príjemná aróma. Stopky sú fialové alebo červené..

poddimenzované trvalky na záhony

Highlander spriaznená.

Toto je ďalšia trvalka, malého vzrastu. Môže to byť nádherná dekorácia pre vašu záhradu. Listy tohto kvetu sú kopijovité. Kvetenstvo pripomína tvar ucha. Stopky majú lila alebo svetlo ružový odtieň. Zvláštnosťou tejto trvalky je, že s nástupom zimy neopúšťa olistenie. Navyše to nemení ich farbu. Listy zostávajú jasne zelené.

katalóg zakrpatených trvaliek

Ako správne pestovať nízko rastúce trvalky

V tomto článku sme vám predstavili nízko rastúce dlho kvitnúce trvalky. Teraz vám povieme, ako sa o ne správne starať. Rovnako ako mnohé trvalky, nízko rastúce rastliny nevyžadujú veľkú údržbu. Napriek tomu, aby vlastník stránok mohol mať vo svojej záhrade krásne a efektné kvety, bude najskôr musieť tvrdo pracovať vykonaním nasledujúcich krokov:

 1. Zvädnuté súkvetia včas odstráňte, aby nemohli rastline vziať všetku jej silu.
 2. Pôdu uzatvorte kovovými platňami alebo kamienkami, aby ste zabránili veľkému rastu koreňov.
 3. Výsadba kvetov nie na samotný okraj kvetinovej záhrady, ale v krátkej vzdialenosti od nej. Je nevyhnutné vziať do úvahy vysokú rýchlosť rastu viacročných rastlín..
 4. Na svojich stránkach použite systém kvapkovej závlahy. Týmto spôsobom môžete ovládať tok vody a hnojív..
 5. Na zimu zakryte vytrvalé rastliny pomocou smrekových konárov alebo zo špeciálnych materiálov.
 6. Vyberte viacročné rastliny tak, aby vás kvetinová záhrada potešila jasnými farbami od skorej jari do neskorej jesene.