Kedy kopať a sadiť tulipány

Keď sa tulipány vykopávajú po odkvitnutí a kedy sadiť

Skúsení záhradníci vykonávajú práce nielen na jar, ale aj na konci jesene. Ak vás otázka tiež zaujíma, keď sa tulipány vykopávajú po odkvitnutí a kedy zasadiť, potom je tento článok pre vás. Tulipány sú jedinečné kvety, ktoré sa stali jednou z atrakcií Holandska a Turecka. Prekvapte ostatných a vy vysadením rôznych odrôd týchto farebných kvetov na záhon. Ich odrodové vlastnosti a bohaté kvitnutie závisia od toho, ako správne im vyberiete miesto..

Kedy kopať žiarovky tulipánov

Žiarovky sú sadivový materiál, od ktorého kvality budúci rast rastliny priamo závisí. Odporúčame vám vopred zistiť, ako cibuľky pripraviť a správne zasadiť, aby ste sa na jar nerozčuľovali, že polovica nevyklíčila..

Cibule sú sadivový materiál, od ktorého kvality budúci rast rastliny priamo závisí. Odporúčame vám vopred zistiť, ako pripraviť cibuľky a správne zasadiť, aby ste sa na jar nerozčúlili, že vám nevyklíčila polovica.

Kedy sú tulipány vykopané po odkvitnutí? Charakteristickým rysom skutočnosti, že žiarovka je pripravená na transplantáciu, je žltnutie stoniek. V tomto prípade je dôležité nečakať, kým táto časť úplne nevyschne, inak jednoducho nemôžete nájsť sadivový materiál. Ak plánujete transplantáciu tulipánov vopred, potom stonky ihneď odrežte, než sa vytvoria púčiky. V tomto prípade získate silnú cibuľu..

Ak sa obávate otázky: „Kedy zasadiť tulipány?“, Skúsení pestovatelia kvetov na to odpovedia na jeseň. V tomto období sa odporúča zasadiť žiarovky.

Ak sa obávate otázky: „Kedy zasadiť tulipány?“, Skúsení pestovatelia kvetov na to odpovedia na jeseň. Počas tohto obdobia sa odporúča zasadiť žiarovky. Je dôležité zvoliť obdobie na jeseň, aby nebolo veľmi chladno a teplota pôdy v hĺbke 15 cm zostáva na úrovni +10 stupňov. Ak náhle prišiel mráz, nie je dôvod sa znepokojovať, pretože výsadbu je možné vykonávať aj na zamrznutej pôde. Nie je nič zlého, ak vysadíte tulipány skoro na jar, aj tak budú kvitnúť..

Ak sa obávate otázky: „Kedy zasadiť tulipány?“, Skúsení pestovatelia kvetov na to odpovedia na jeseň. V tomto období sa odporúča zasadiť žiarovky.

Ako pestovať tulipány

Tulipány milujú slnečné miesto, preto si pred výsadbou starostlivo vyberte miesto pre svoj budúci záhon. Pôda na tomto mieste musí byť úrodná a voľná. Pokúste sa zasadiť iba zdravé a krásne cibule tulipánov, pričom vyberte choré a chybné. Pred výsadbou odstráňte hornú šupku a sadivový materiál spracujte roztokom manganistanu draselného.

  Druhy kapusty, fotografie, mená

Tulipány milujú slnečné miesto, preto si pred výsadbou starostlivo vyberte miesto pre svoj budúci záhon. Pôda na tomto mieste musí byť úrodná a voľná. Skúste sadiť iba zdravé

  1. Na záhone urobte otvory na tulipány.
  2. Do každej diery nalejte trochu piesku.
  3. Každú žiarovku potrite popolom, aby ste predišli napadnutiu chorobami..
  4. Cibuľky tulipánov vysádzajte na diaľku.
  5. Prikryte zeminou a vyrovnajte povrch.

Po dvoch týždňoch môžete všetky vysadené tulipány trochu poliať. Na zimu nezabudnite záhon prikryť rašelinou alebo pilinami a na jar to všetko odstráňte, aby nič nebránilo klíčeniu tulipánov.

Po dvoch týždňoch môžete všetky vysadené tulipány trochu poliať. Na zimu nezabudnite záhon pokryť rašelinou alebo pilinami,

Užitočný článok: Tulipány sadíme vlastnými rukami

Kopať cibuľky tulipánov po odkvitnutí je nevyhnutné, ak sa chcete na budúci rok na jar opäť tešiť z nádherných kvetov. Potom, čo viete, kedy vykopať tulipány a kedy zasadiť, môžete bezpečne začať pripravovať sadivový materiál vlastnými rukami. Nechajte svoje stránky vždy žiariť jasnými farbami, a to vďaka rôznym odrodám tulipánov.