Klietky na chov prepelice

Chov prepelíc doma: klietky, fotografie

Dávame vám do pozornosti proces výroby prepeličích klietok vlastnými rukami. Možno ste sa na internete už predtým stretli s podobnými článkami, avšak až po prečítaní našej podrobnej majstrovskej triedy o chove prepelíc v klietkach získate kompletný obraz o teoretických vedomostiach o procese stavby a budete ich môcť úspešne uplatniť v praxi. . V tejto majstrovskej triede budú uvedené podrobné rozmery s uvedením presných čísel a materiálov výroby, ktoré vám pomôžu uľahčiť proces stavby doma..

Upozorňujeme vás, aby ste sa zoznámili s procesom výroby klietok pre prepelice vlastnými rukami

Súhlaste s tým, že postaviť niečo je dosť ťažké, aj keď sa to netýka výstavby veľkého obytného zariadenia, ale vytvorenia útulného domu pre hydinu. Najdôležitejším materiálom, ktorý v dostatku potrebujete, je vaša túžba. Túžba naučiť sa niečo a vytvoriť niečo nové vlastnými rukami. Chov vtákov, ako sú prepelice, si pre ne vyžaduje vytvorenie čo najpohodlnejších životných podmienok. Platí to pre dostatok svetla aj tepla, správne jedlo a vhodné klietky, ktoré si ľahko vyrobíte vlastnými rukami a pri ich kúpe ušetríte slušnú čiastku..

týka sa dostatočného svetla a tepla, správneho jedla a vhodných klietok, ktoré je možné ľahko vyrobiť vlastnými rukamiKlietky na chov prepelice

Dôležité informácie, ktoré je potrebné vedieť o prepeličkách

Ak počúvate názor ľudí, ktorí chovajú hydinu už dlhší čas, potom prepelice podľa nich nie sú najprieberčivejšie a najrozmarnejšie. Málokedy ochorejú a nepotrebujú všetky druhy drahých vitamínov a kŕmnych doplnkových látok. V prípade, že sú klietky pre prepelice vyrobené, nielen kvalitatívne, ale aj správne, ich chov prechádza od prepracovania k veľmi jednoduchej a vzrušujúcej činnosti..

Ak sa rozhodnete chovať prepelice, je lepšie, aby žili ako skutočná rodina. Ich rodiny sa líšia počtom od kurčiat a pozostávajú z jedného muža a troch alebo štyroch žien. Počnúc malým, treba mať na pamäti, že v klietke je dostatok miesta pre taký počet vtákov, ktorých rozmery sú 30×30 centimetrov. Výška takéhoto bývania je asi 20 centimetrov. Vrch utiahnite mäkkou handričkou a podávače umiestnite dovnútra alebo von. Podávače budú umiestnené v závislosti od toho, aký materiál chcete vyrobiť.

Drevená klietka predpokladá umiestnenie podávačov mimo nej, pletivo je opačné

Drevená klietka predpokladá umiestnenie podávačov mimo nej, pletivo je opačné.

Útulný domček na chov prepeličiek

Predtým, ako začnete vytvárať domov pre prepelice, musíte sa rozhodnúť, aké bývanie je pre vašu rodinu to pravé. Možností nie je veľa, preto si musíte vybrať medzi mriežkou a stromom. Nezabudnite však, že ak existujú dve hlavné možnosti, môže ísť paralelne s nimi niekoľko modernizovaných..

Klietka z dreva môže byť:

Klietka z dreva môže byť:

• Vyrobené iba z dreva, bude vyzerať ako obyčajná krabica. Ako bolo uvedené vyššie, rozmery sú 30x30x25 centimetrov. Čo môže byť jednoduchšie ako vzájomné prepojenie dosiek? Vtáka budete musieť kŕmiť iba niekoľkokrát denne, a na to stačí zdvihnúť veko. Tento typ klietky však vyžaduje ďalšie vybavenie: osvetlenie, vytváranie príjemnej teploty vo vnútri a vetranie, čo znamená, že budú potrebné ďalšie investície..

Nevýhody drevených klietok:

1. Vysoké náklady na hlavný výrobný materiál.

2. Určité investície na vytvorenie pohodlných podmienok pre vtáka.

3. V prípade silného zahriatia sa môže vznietiť.

Kovová klietka (pletivo) na drevenom ráme:

1. Pred pokračovaním v práci je potrebné vytvoriť výkresy budúcej bunky.

2. Na základe existujúcich výkresov musíte urobiť základňu z dreva.

3. Odrežte pletivo potrebnými kúskami v súlade so schémou. Toto budú steny klietky.

4. Zásobte sa ďalšími materiálmi.

Kovová klietka (sieťovina) na drevenom ráme

Birdhouse zo sieťoviny:

Aby ste vytvorili útulný sieťovaný dom, v ktorom budú žiť vaše prepelice, musíte si vziať pletivo s jemnými okami. Zložením pletiva z jednej časti sa získajú steny. Po získaní stien je potrebné klietku dobre upevniť a vytvoriť dno a kryt.

DIY zariadenie vrabec

Ako vyrobiť prepeličiu klietku zo siete na drevenom ráme

Na vytvorenie takzvaného obydlia pre vášho vtáka, ktorého rozmery budú 30 x 30 centimetrov, vyrobené na drevenej základni, musíte vziať nasledujúce materiály:

• Drevené dosky, ktorých dĺžka je 30 centimetrov a hrúbka 2-2,5 centimetra – 8 kusov.

• Kovové rohy uľahčujúce montáž konštrukcie.

• Striešky, pomocou ktorých budú pripevnené dvere klietky, nie viac ako 2 kusy.

• Kľučka.

• Klince alebo skrutky do dreva. 20 veľkých a 30 malých. Samorezné skrutky do kovu 25 kusov. Možno bude potrebné lepidlo.

• Jemná sieťovina. Na vytvorenie jednej bunky musíte kúpiť mriežku v špecializovanom obchode 2×2 metre.

• Potrebné nástroje: skrutkovač, skrutkovač, kladivo, kovové nožnice, centimeter, pravítko alebo zvinovací meter.

DIY prepeličie klietky veľkostiDIY prepeličie klietky veľkosti

Pre pohodlie práce s drevom je žiaduce, aby bol tento materiál dostatočne rovnomerný. Ideálne je kúpiť dosky v obchode so stavebným materiálom. Na základe výkresov je potrebné navzájom spojiť diely..

DIY prepeličie klietky. Video

Kolmiu fixujeme kovovým rohom a samoreznými skrutkami. Pomocou nechtov urobte dodatočné posilnenie štruktúry. Aby bol váš výtvor v bezpečí, pred spevnením klincami môžete drevo zlepiť, takže štruktúra bude odolnejšia.

fotka prepeličej klietky, ktorú si urobíte sami

Vždy majte po ruke kresbu, sú uvedené niektoré nuansy, ktorých nedodržanie môže prispieť k vášmu trápeniu. Ak sa pozriete na diagram, všimnete si, že časť klietky, ku ktorej budú dvere pripevnené, nie je pripevnená k základni. Bude potrebné ho v poslednej zákrute vložiť do takmer hotovej klietky. Nezabudnite pripevniť markízy, aby sa dvere otvorili. Niektoré z nich sú pripevnené k dverám a druhé k základni. Zmerajte každú svoju akciu meracím nástrojom, pomôže vám to správne určiť výšku pripevnenia vrchlíka a v budúcnosti nebudete musieť nič prerábať. Dvere by mali dostatočne tesne priliehať k základni klietky, ale zároveň by sa samotná klietka nemala uvoľňovať v procese otvárania a zatvárania dverí. Približný čas, ktorý vám zaberie vytvorenie základne a klietky, je zhruba dve hodiny.

Potom, čo budete mať svoju drevenú základňu pripravenú, musíte začať zaisťovať pletivo. Pri nákupe tohto materiálu dávajte pozor na to, ako je sieťovina tuhá. Čím ťažšie, tým lepšie. Vystrihnúť ho na potrebné prvky nemusí byť veľmi jednoduché, ale v budúcnosti klietku zachránite pred tým, že sa pletivo ohne a stane sa nepoužiteľným..

Pozrite si užitočné video: Prepeličia klietka za 45 minút

Sieťka, ktorá je narezaná podľa požadovaných rozmerov, je pripevnená k základni klincami. V procese pripevnenia pletiva je potrebné klinec zatĺcť nie úplne, ale tak, aby bolo možné ho ohnúť slučkou. Každý klinec musí byť poriadne ukotvený v dreve a dobre držať a taktiež pritlačiť pletivo k podkladu. Nezabudnite tiež, že ak z neho vyčnievajú nejaké kusy kovu, existuje možnosť, že sa vášmu vtákovi stane nechcené zranenie..

Tým je vytvorenie prepeličej klietky dokončené. Vďaka tomu máte skvelé miesto na umiestnenie svojho vtáka. Približná suma, ktorú vynaložíte na výrobu jedného takého domu, nepresiahne 1 000 rubľov.

Čistá prepeličia klietka

Ďalším jednoduchým spôsobom, ako vytvoriť útulný domov pre vtáka, je vytvoriť ho iba zo sieťoviny. Na to budete potrebovať nasledujúce materiály:

• Kovová jemná sieťovina 2×2 metre.

• Zaoblené sponky alebo zakrivené klince na pripevnenie sieťoviny.

• Kovové nožnice a kliešte

veľkosť prepeličej klietkyVeľkosť klietky prepelice

Dva spôsoby, ako vytvoriť klietku

Takýto dom je možné vytvoriť jednou z navrhovaných metód:

1. Vystrihnite pletivo, pričom vezmite do úvahy pripravené výkresy, a potom všetky diely navzájom spojte akýmkoľvek vhodným spôsobom. Nezabudnite, že každý kus musí tesne priliehať k sebe, bez ohľadu na to, aký vták sa uvoľní.

2. Druhá možnosť zahŕňa spôsob skladania sieťoviny, pričom sa zohľadnia požadované rozmery. Strop je namontovaný na vrchu a podlaha je pripevnená nižšie. Táto metóda je oveľa jednoduchšia ako predchádzajúca vzhľadom na to, že existuje menej sieťových spojovacích prvkov..

Vytvorenie takejto možnosti bývania pre vášho vtáka bude od vás vyžadovať nižšie finančné náklady a časom to bude oveľa rýchlejšie. Ako silná a spoľahlivá bude klietka, závisí jednak od tuhosti zvoleného materiálu, jednak od toho, ako dobre ste svoju prácu dokázali zvládnuť. Ak plánujete chovať veľký počet vtákov, budete potrebovať niekoľko týchto klietok. Voľba je na vás a závisí od vašich schopností a finančných možností.

Možnosť pohyblivej prepeličskej klietky z kovového pletivaMožnosť pohyblivej prepeličej klietky z kovového pletiva

Viac poschodí

Ak sa vám zdá, že vytváranie komunálneho bývania pre vaše vtáky je namáhavé a neuveriteľne náročné, potom môžete relaxovať – ​​to nie je pravda. Takáto štruktúra je viacpodlažná budova, nielen pre ľudí, ale pre prepelice. Všetko. To, čo sa od vás požaduje, je vytvoriť požadovaný počet buniek. Predpokladom je zhoda s rovnakou veľkosťou pre všetky bunky. Potom ich dajte jeden na jedného a upevnite ich tak, aby sa štruktúra nezrútila. To sa nemusí robiť, ale aby sa predišlo nepríjemným incidentom, bude stále bezpečnejšie ich spojiť dohromady..

Ďalšou nuansou, ktorú by ste mali vziať do úvahy pri vytváraní takého domu pre prepelice, je prítomnosť druhého dna. Tento krok je potrebné predvídať vo fáze vývoja obvodov. Na internete je ich veľa, takže nájsť a načrtnúť nebude ťažké. Prítomnosť druhého dna je dosť dôležitým prvkom, takže bude pre vás oveľa jednoduchšie upratať po vtákoch a horní obyvatelia nespôsobia nepríjemnosti tým, ktorí žijú nižšie.

Pre pohodlie vtáka je lepšie pripevniť zariadenia na potraviny a vodu zvonku oddelene pre každú z klietok. Najlepšie je, ak sú odstránené, takže bude pre vás jednoduchšie naliať jedlo a naliať vodu.

Aby ste sa nenechali zmiasť, ponúkame vám podrobné kroky pri vytváraní takýchto buniek:

• Vytvoriť výkres.

• Vytvorte klietky podľa výkresov a všetky rovnakej veľkosti.

• Zaistite konštrukciu pevným upevnením.

• Vytvorte pre hydinu pohodlné podmienky.

Tým je naša konštrukcia prepeličích klietok ukončená. Stačí si vybrať najvhodnejšiu možnosť, realizovať projekt a úspešne chovať tieto nádherné vtáky. Dúfame, že náš článok bol pre vás užitočný a poučný, pozývame vás na návštevu našej sekcie PRÁZDNINY