Kvetinová záhrada do krajiny

Nápady pre kvetinovú záhradu s vlastnými rukami v krajine s fotografiou

Vyrábame si kvetinovú záhradu vo vidieckom dome

Ako je dobre v lete na dači a je dobré nielen pracovať. Dacha je skvelé miesto na relaxáciu. Kľúčom k dobrej dovolenke sú nepochybne nádherné výhľady na tvorbu prírody. A ak usporiadate záhon podľa vlastného uváženia a dokonca aj pomocou rôznych farieb a dekoratívnych prvkov, môžete vytvoriť neuveriteľne útulnú atmosféru..

Kvety sú ozdobou akéhokoľvek webu, ale rovnako ako o všetky ostatné rastliny sa o ne musíte starať. S najväčšou pravdepodobnosťou len náhodou kvety, ktoré vyrástli a sú roztrúsené po celom webe, neprinesú skutočné estetické uspokojenie, ale záhon alebo kompozícia sú možnosťou, ktorá je výhodná pre všetkých..

Je celkom jednoduché vytvoriť na vašom webe kompozíciu kvetov, hlavnou vecou je vedieť, ktoré rastliny si na to vybrať. Všetky majú odlišný rast a obdobie kvitnutia, tento faktor je potrebné vziať do úvahy pri montáži.

Pozrite si aj video: Krásne nápady pre kvetinovú záhradu pre letného obyvateľa

Pomocou tipov z tohto článku môžete nezávisle a bez problémov vytvoriť vo svojom vidieckom dome nádhernú kvetinovú záhradu. Aj keď ste ctižiadostivým záhradníkom, prácu stále môžete zvládnuť..

Trvalé kvetinové úpravyKompozície viacročných kvetov, foto

Trvalé kvetinové úpravy

Ak si vyberiete, z ktorých rastlín vytvoríte kvetinovú záhradu, trvalé kvety majú, samozrejme, o niečo viac výhod ako letničky. Prvým z nich je schopnosť rásť na jednom mieste niekoľko rokov. Hlavnou vecou je vybrať správne rastliny a vytvoriť z nich kompozíciu. Nasledujú možnosti rozloženia viacročných kvetov.

Jarné kvetyJarné kvety, foto

Jarné kvety

Prvá vec, ktorú musíte povedať, je obdobie kvitnutia. Úplne prvé kvety, ktoré kvitnú na jar, sú rastliny, ktoré majú žiarovky. Kvitnú relatívne krátko a začiatkom leta strácajú svoju krásu. Ale verte mi, takú krásu, akú tieto kvety dajú počas ich jarného kvitnutia, nedokáže urobiť ani jeden kvet. Najprv kvitnú snežienky alebo lesy, za nimi kvitne krokus a hyacint a potom začnú kvitnúť tulipány a narcisy..

Ako možnú možnosť vytvorenia kompozície môžete zasadiť hyacint pozdĺž okrajovej čiary kvetinového záhonu a za nimi môžete usporiadať tulipány rôznych farieb..

Záhony okrúhleho tvaru, ktoré sú v strede vysadené tulipánmi, majú nádherný výhľad..

Žlté a biele narcisy sa budú perfektne hodiť k tulipánom. Ak milujete ľalie, potom sú najlepšie vysadené tými kvetmi, v ktorých v lete padá obdobie kvitnutia..

Na správnu formáciu kvetinového a koreňového systému je potrebné vysádzať rastliny vo voľnej vzdialenosti. Pri správnom zalievaní a starostlivosti taká kvetinová záhrada poteší oko na dlhú dobu..

Letné kvety

Primrose – táto kvetina je nielen trváca, ale aj najskoršia z letných rastlín. Tieto kvety vyzerajú skvele na záhone. Výsadba rastlín sa najlepšie vykonáva vo forme navzájom rovnobežných obrubníkov. Perfektná kombinácia bude s rôznymi odrodami fialiek. Možno stohovať so sedmokráskami alebo maceškami.

Letné kvety

Leto je obdobím, kedy kvitne kráľovský kvet – ruža. Tieto rastliny je najlepšie doplniť floxom.

Dôležitým bodom pri vytváraní kvetinovej záhrady je dizajnové rozhodnutie pri návrhu kvetinového záhonu. Nech už je váš záhon akýkoľvek, musíte vedieť, ako sa správne starať o kvety, ktoré v ňom rastú. Na zoznámenie sa s pravidlami starostlivosti môžete použiť špeciálnu literatúru alebo internet. Pôdu pre kvety, ktoré rastú niekoľko rokov, treba kŕmiť.

Kompozície jednoročných kvetov

Na základe názvu je možné pochopiť, že pri vytváraní takejto kvetinovej záhrady vlastnými rukami sa použijú kvety, ktorých obdobie kvitnutia trvá jednu sezónu. Budúci rok bude musieť byť záhon znovu ozdobený jednoročnými kvetmi. Charakteristikou kvetinových záhonov, ktoré používajú jednoročné rastliny, je ich jas a farba. Dizajn je obmedzený iba hĺbkou fantázie.

Kompozície jednoročných kvetovKompozície jednoročných kvetov

Kompozície jednoročných kvetov sú veľmi dobré pre tých ľudí, ktorí v krajine trávia málo času a jednoducho zabúdajú na polievanie kvetov. Tieto rastliny nevyžadujú špeciálnu starostlivosť, môžu byť zasadené a zabudnuté. Ročné záhony je možné naplniť kvetmi, ako sú: begónia, petúnia, georgína, balzam, nechtík a iné..

Kvetinové záhony vyzerajú skvele, v ktorých sú v strede zasadené cellosy, môžu byť tiež umiestnené na bokoch a na chrbte.

DIY kvetinová záhrada pre začínajúcich záhradníkov

DIY kvetinová záhrada pre začínajúcich záhradníkov

Prvým pravidlom začiatočníka je predstaviť konečný výsledok. Nemali by ste ísť do obchodu, kupovať a sadiť rastliny, ak neviete, čo chcete nakoniec získať. Na výber správneho počtu kvetov je potrebné vziať do úvahy veľkosť záhona, požadované farby a ďalšie faktory..

DIY kvetinová záhrada pre začiatočníkov

Vďaka tipom bude pre začiatočníkov oveľa jednoduchšie:

1. Najprv musíte určiť umiestnenie kvetinovej záhrady. Malo by byť pod dobrým slnečným žiarením a vždy s dobrou pôdou. Ak pôda nie je vhodná, môže a mala by byť hnojená.

2. Rastlinám pre prvé vzorky je lepšie odobrať tie, ktoré nie sú náročné na starostlivosť.

3. Kvetinová záhrada by mala mať tri úrovne. Selekcia rastlín sa vykonáva tak, aby bola naplnená každá vrstva.

4. Dávajte pozor na obdobie kvitnutia rastlín.

5. Harmónia je základným pravidlom úspešnej kvetinovej záhrady. Nie je potrebné pokúšať sa zasadiť všetko na jeden záhon naraz..

Vzhľadom na všetky nuansy sa dokonca aj tí, ktorí to nikdy neurobili, môžu vyrovnať s úlohou zdobiť jednoduchú kvetinovú záhradu. Hlavnou vecou je vyskúšať, všetko nové sa učí metódou pokusu a omylu.

Pozri tiež: Výroba kvetinového záhonu a kvetinovej záhrady v krajine

Oplotenie záhonuDIY oplotenie záhonu

Oplotenie záhonu

Každá osoba, ktorá žije v súkromnom dome, má malý kvetinový záhon. S vidieckym domom alebo pozemkom sa každý snaží dať im čo najviac farieb a ozdobiť rôznymi kvetinovými kompozíciami. Dokonca aj obyvatelia viacpodlažných budov každoročne v miestnej oblasti vysádzajú rôzne kvety. Všetky záhony nie sú rovnaké a v tom je ich krása.

Niektorí pristupujú veľmi zodpovedne a vlastnými rukami vytvoria skutočnú kvetinovú záhradu a niektorí ju jednoducho zasadia, aby bola krásna. Tak či onak, vzniká otázka, čím lepšie je záhon chrániť, čím mu dodá úplnosť. Najjednoduchšou, ale dosť nákladnou možnosťou je nákup plotov v kvetinárstve, ale skutoční majstri jednoduchých spôsobov nehľadajú. A to, čo sa predáva z továrne, nemôže byť originálne. A tu prichádza na pomoc predstavivosť a vaša vlastná zručnosť. V dôsledku toho sa ukazuje, že je celkom jednoduché vyrobiť plot pre záhon vlastnými rukami z materiálov, ktoré už dlho ležia niekde v rohu a nie sú potrebné.

Záhon zdobíme vlastnými rukamiZáhon zdobíme vlastnými rukami

Záhon zdobíme vlastnými rukami

Akýkoľvek plot, ktorý je vyrobený po obvode kvetinovej záhrady alebo kvetinového záhonu, plní dekoratívnu funkciu. Absencia čo i len najmenšieho plotu zanecháva pocit neúplnosti. Plot na záhon môžete vyrobiť z mäkkých aj tvrdých materiálov. Na to možno použiť: drevo, plast, kov, sklo a kamene. Jediné pravidlo, ktoré nemožno porušiť, je, že materiál by nemal byť toxický, inak existuje úplná sloboda predstavivosti.

Plot na záhon môžete vyrobiť z mäkkých aj tvrdých materiálov.

Ploty na kvetinový záhon vyrobené z dreva

Tento materiál je pravdepodobne najprirodzenejší. Jeho použitie dodáva kvetinovej záhrade prirodzený vzhľad. Pohodlie spočíva v tom, že z materiálu môžu byť vyrobené ploty akejkoľvek požadovanej výšky. Navyše, ak má záhon drevený plot, pôda v ňom počas zimných mrazov zamrzne oveľa menej..

Ploty na kvetinový záhon vyrobené z dreva

Oplotenie z tehál a kameňov

Použitie kameňa ako plotu. Môžete vytvoriť nielen plot, ale aj umelecké dielo, až po rozloženie vzoru s rôznymi farbami kameňov. Takýto plot bude slúžiť k radosti majiteľov po dlhú dobu. Pomocou kameňov akejkoľvek veľkosti môžete ozdobiť kvetinovú záhradu veľkého aj malého obvodu.

Oplotenie z tehál a kameňovFoto: Oplotenie z tehál a kameňov

Ploty na fľaše

Ak staré sklenené alebo plastové fľaše zachytávajú prach niekde v stodole, nevyhadzujte ich. Môžu slúžiť ako vynikajúci plot pre kvetinovú záhradu. Aby ste urobili taký plot, musíte naplniť fľašu pieskom a vykopať ju po obvode kvetinovej záhrady.

Ploty na fľašePloty na fľaše v kvetinovej záhrade

Môžu byť použité rôzne farby fliaš.

Plastové ploty. Tento spôsob oplotenia je považovaný za najpraktickejší. Životnosť je pomerne dlhá a môžete si ju kúpiť v každom obchode, ktorý sa špecializuje na tovar pre letné sídlo a zeleninovú záhradu.

Môžu byť použité rôzne farby fliaš

Ako vytvoriť kvetinový záhon v krajine vlastnými rukami

Aké milé je relaxovať obklopené krásnymi kvetmi a rastlinami na vašej letnej chate. Vykonajte to pomocou vybavenia kvetinovej záhrady. Kvety ozdobia akúkoľvek oblasť a dodajú pocit radosti.

Prečo kvetinová záhrada? Odpoveď je jednoduchá, takže kvety budú kompaktnejšie a správne umiestnené na správnom mieste pre vás. Keď sú rastliny roztrúsené po mieste, potom sa rozptýli pozornosť a príležitosť vychutnať si každý kvet sa stratí. Na výrobu kvetinového záhonu vo vašom vidieckom dome to nie je potrebné, v obchode si môžete kúpiť špeciálne zábrany, všetko sa dá urobiť z materiálov, ktoré každý záhradník určite nájde.

Ako vytvoriť kvetinový záhon v krajine vlastnými rukamiUrob si svoj vlastný nápad na okrúhly záhon

Otázka, ako vytvoriť krásnu kvetinovú záhradu v krajine, je vždy obľúbená. Každý chce, aby jeho záhon bol najjasnejší a najoriginálnejší, aby hostia, ktorí prídu na nádvorie, zakaždým obdivovali túto krásu. S pomocou kvetinového záhonu môžete rozložiť svoje obľúbené kvety na jedno miesto a chrániť ich originálnym plotom.

Nemyslite si, že na vytvorenie kvetinového záhonu budete potrebovať dizajnérov alebo dekoratérov. To si myslia len tí, ktorí sú príliš leniví na to, aby to urobili. Po prečítaní článku vás presvedčí, že urobiť si zo seba elegantnú kvetinovú záhradu je len záležitosť techniky, pozornosti a neodolateľnej túžby užívať si krásu vlastnej tvorby každý deň..

Možnosti vytvorenia kvetinového záhonu v krajineMožnosti vytvorenia kvetinového záhonu v krajine

Možnosti vytvorenia kvetinového záhonu v krajine

Hladko prejdeme k otázke, čo urobiť kvetinový záhon, prvá vec, ktorá vám príde na myseľ, sú staré pneumatiky z auta. Na vytvorenie kvetinového záhonu stačí pneumatiku prerezať na polovicu a naplniť zeminou. Potom môžete zasadiť kvety..

záhon starých pneumatík

Prvá možnosť je najjednoduchšia. Potom pomocou rovnakých pneumatík môžete z jednej časti vytvoriť vyrezávaný tvar v blízkosti záhonu a druhú použiť ako stupačku. V dôsledku toho to dopadne veľmi originálne. Pneumatiku je možné nalakovať na požadovanú farbu.

Prečítajte si tiež: Postavy z penovej záhrady

Môžete ísť originálnejším spôsobom a vyrobiť si záhon, ktorý pripomína pohár..

Pneumatiky je možné použiť na vytvorenie viacerých úrovní záhonov.

Záhony v tvare pyramídy sa vyrábajú aj z pneumatík. Na to musíte použiť rôzne veľkosti pneumatík..

Hladko prejdeme k otázke, čo urobiť kvetinový záhon, prvá vec, ktorá vám príde na myseľ, sú staré pneumatiky z auta

Samotné pneumatiky sa však neobmedzujú iba na spôsoby vytvárania záhonov..

Má dom starú posteľ alebo komodu? Ideálne! Môžete s ich pomocou originálne ozdobiť kvetinovú záhradu..

Ako kvetinový záhon môžete použiť peň, ktorý zostal zo starého stromu..

Možnosti zaujímavého dizajnu záhonu

Potom, čo je záhon vyrobený, musí ešte dostať estetický vzhľad. Na tento účel môžete použiť hrnce, ktoré zostanú z izbových rastlín. Môžete pridať kompozíciu s malými aj veľkými kamienkami. Výsledkom môže byť kvetinová záhrada, ktorá má niekoľko úrovní..

Možnosti zaujímavého dizajnu záhonuMožnosti zaujímavého dizajnu záhonu

Na ozdobu kvetinového záhonu môžete použiť polená. Je lepšie, ak sa líšia dĺžkou a objemom..

Staré sklenené a plastové fľaše by ste tiež nemali vyhadzovať, sú vhodné na oplotenie kvetinovej záhrady.

Kvetinové úpravy. Pravidlá výberu

Na záhone nie je hlavnou vecou iba plot, ale aj správne usporiadanie rastlín. Paleta farieb je taká široká, že sa môžete zamotať.

Najprv musíte zistiť, koľko ročných období plánujete kvitnúť. Ak je kvetinová záhrada navrhnutá na niekoľko rokov, potom musíte vziať viacročné rastliny, ak na jednu sezónu – ročné.

Kvetinové úpravy. Pravidlá výberu

Kvety semien sú jednoročné a kvitnú za 2-4 mesiace. Na záhony si môžete vziať nechtík lekársky, sú vysoké aj nízke, astra, petúnie a ďalšie.

Phlox, georgíny a cínie, astra a nechtík predstavujú vynikajúcu kombináciu. Je lepšie nechať výsadbu na mesiac máj, potom v polovici alebo na konci leta bude kvetinová záhrada krásne hrať s farbami.

Bielo-ružová petúnia vyzerá skvele na záhone

Okrem výsadby semien priamo do pôdy niektorí používajú spôsob pestovania sadeníc. Ak použijete túto metódu, kvitnutie začne oveľa skôr. Aby ste to urobili, musíte vysadiť sadenice v kvetinovej záhrade a počkať, kým sa neprebere a nerozkvitne. Astry a cínie sa najlepšie vysádzajú začiatkom apríla..

Nezabudnite, že pri výsadbe rastlín by mali byť vysoké vzadu a v popredí tie, ktoré sú nižšie..

tsvetnik-na-dachu-61

Bielo-ružová petúnia vyzerá skvele na záhone.

Môžete použiť túto možnosť: zasadiť levanduľu a ružovú kozmey do zadu, vpredu umiestniť biele a ružové zinnie a bočné časti ozdobiť nevädzou.

Kombinácia červenej a oranžovej farby vyzerá skvele.

Plánovanie záhonu

Existuje niekoľko nevyslovených pravidiel, podľa ktorých bude vaša kvetinová záhrada lepšia ako u vašich susedov..

1. Všetky kvety milujú slnečné svetlo a počas svojho rastu sú nasmerované presne na slnečné lúče. Ak je váš kvetinový záhon v severnej časti, potom je lepšie použiť nechtík, cínie, dúhovku a delfínium. V opačnom prípade sa kvety obrátia k slnku a odvrátia sa od svojich majiteľov..

2. Vzdialenosť medzi farbami. Nesaďte jednu rastlinu príliš blízko druhej. Spočiatku sa bude zdať, že kvety sú vysádzané príliš zriedka, ale potom si uvedomíte, že to tak nie je.

Plánovanie záhonuPlánovanie záhonu

3. Výška kvetov. Musíte sadiť od najvyššieho po najnižšie. Informácie o výške sú uvedené na obale. Ak sú kvety zasadené príliš blízko seba, je lepšie ich usporiadať..

4. Odstráňte kvety, ktoré už prežili tie svoje, inak pokazia celý vzhľad. Túto metódu je možné navyše použiť na dosiahnutie ďalšieho kvitnutia rastlín..

5. Na ten istý záhon vysaďte rôzne odrody kvetov, aby v jeden moment nevybledli..

6. Dávajte pozor na dobu kvitnutia, aranžujte rastliny, ktoré kvitnú vo dne aj večer.

7. Kvetinový záhon musí byť naplánovaný. Je potrebné jasne vedieť, aký bude konečný výsledok. Je jednoduchšie vyberať a sadiť rastliny.

Najúspešnejší dizajn kvetinového záhonu

Pre úspešné usporiadanie závodu existuje niekoľko pravidiel. S ich použitím bude váš kvetinový záhon skvelý.

1. Kvety na záhone musia byť jednoročné a trvalé. V tomto prípade vaša kvetinová záhrada začne kvitnúť skoro a bude sa tešiť z kvitnutia až do mrazu..

2. Trvalý kvet sa každým rokom stáva atraktívnejším. Môžu byť kúpené ako semená a stromčeky..

3. Ideálny záhon by mal obsahovať fúzatú dúhovku a klinčeky..

4. Vrchol kvitnutia všetkých rastlín a trvaliek a letničiek pripadá na mesiac júl, nenechajte si ujsť tento okamih, záhon bude jednoducho nádherný.

5. Kúpte si cibuľovité kvety, patria medzi úplne prvé, ktoré kvitnú.

Pozrite si aj video: Najúspešnejší dizajn kvetinovej záhrady

Urob si sám kvetinovú záhradu v krajine, nápady na fotografiu

Kvetinová záhrada urobená vlastnými rukami v krajine, nápady na fotografiu

urobte si kvetinové záhony v krajineFotografie kvetinových záhonovako zariadiť kvetinovú záhradu v krajine vlastnými rukamiAko zariadiť kvetinovú záhradu v krajine vlastnými rukamiPôvodná kvetinová záhradaPôvodná kvetinová záhrada vlastnými rukami

Pri stavbe letnej chaty dávajte väčší pozor na kvety než na plot. Aby ste kvetinový záhon každoročne modernizovali a vylepšovali, musíte ich odfotiť a potom do budúceho roka vykonať opravy.