Kvetinová záhrada pre domácich majstrov v krajine pre začiatočníkov foto

Kvetinové záhony v krajine vlastnými rukami. Fotografia a popis druhu

Zdobenie interiéru letnej chaty je pýchou každého majiteľa letnej chaty. Napokon, nádvorie, v ktorom farby kvitnúcich rastlín zúria dlho, nielen že priťahuje pohľady ostatných, ale prináša aj značné uspokojenie samotnému majiteľovi lokality ako vďačnosť a uznanie za vynaložené úsilie..

Prečítajte si tiež: záhon urob si sám zo šrotu, krok za krokom s fotografiou

Organizácia krásnej kvetinovej záhrady sa mnohým zdá byť namáhavou a starostlivou činnosťou, ale v skutočnosti pestovatelia kvetov bez skúseností budú schopní získať krásnu a upravenú kvetinovú záhradu. Ponúkame vám, aby ste zistili, ako vyrobiť kvetinové záhony v krajine vlastnými rukami z fotografií a videí.

Kde začať s výrobou kvetinovej záhrady v krajine

Organizácia kvetinového záhonu na území lokality môže slúžiť nielen ako ozdoba a zdroj príjemnej arómy, ale tiež pomôže skryť niektoré chyby, ako napríklad nerovný povrch pôdy alebo nevzhľadné miesta hospodárstva. Aj keď je pôda na mieste chudobná na živiny, stále na ňu môžete vysádzať kvety, pretože existujú odrody, ktoré sú nenáročné na podmienky pestovania.

Organizácia kvetinového záhonu na území lokality môže slúžiť nielen ako ozdoba a zdroj príjemnej arómy, ale môže tiež pomôcť skryť niektoré chyby, napríklad nerovný povrch pôdy alebo nie.

Aby bolo možné zorganizovať záhon na trvalom mieste, je potrebné počas celého roka sledovať osvetlenie a obsah vlhkosti v mieste a označiť tie miesta, ktoré sú najviac osvetlené, v akom čase sú zatienené. Tiež stojí za to zistiť zloženie pôdy, jej kyslosť a ďalšie ukazovatele..

Druhy záhonov na darovanie

V závislosti od vybraných typov kvetov, osobných preferencií v rozložení a usporiadaní záhonov môže existovať veľa odrôd. Medzi nimi existuje niekoľko hlavných typov:

Kvetinový okraj – najčastejšie sa používa na ozdobu záhradných chodníkov. Je to úzky pás zeme pozdĺž cesty, zvyčajne vysadený nízkymi kvetmi alebo trpasličími kríkmi. Menej bežne používané stredne veľké a vysoké rastliny.

Rabatka je kvetinová záhrada obdĺžnikového tvaru, ktorej povrch je pokrytý rastlinami rovnakej úrovne. Pre rozmanitosť môžete niektoré zóny zvýrazniť vyššími alebo nižšími rastlinami. Mini rybníky sú tiež usporiadané v rabatkách..

Rabatka je kvetinová záhrada obdĺžnikového tvaru, ktorej povrch je pokrytý rastlinami rovnakej úrovne. Pre rozmanitosť môžete niektoré zóny zvýrazniť vyššími alebo nižšími rastlinami. Tiež v otroctveNa fotografii rabatka

Mixborder je kvetinová záhrada bez určitého tvaru, t.j. môže byť okrúhly, oválny, blotovaný atď. Hlavnou výhodou takejto kvetinovej záhrady je to, že správnym výberom navzájom sa nahrádzajúcich kvitnúcich kvetov môžete zaistiť jej neustály kvitnúci vzhľad. Zvlášť vhodné v oblastiach s malou plochou, kde neexistuje spôsob, ako zorganizovať niekoľko kvetinových záhonov.

Mixborder je kvetinová záhrada bez určitého tvaru, t.j. môže byť okrúhly, oválny, blotovaný atď. GlNa fotografii mixborder ihličnanov

Monokvetá záhrada je ideálna pre neskúsených pestovateľov kvetov. Na záhon sú vysadené rastliny rovnakého druhu. Takýto záhon priťahuje pozornosť svojou jasnosťou foriem a nádherným výhľadom..

je to kvetinová záhrada - ideálna pre neskúsených pestovateľov kvetov. Na záhon sú vysadené rastliny rovnakého druhu.Na fotografii je mono kvet

Vertikálne umiestnený záhon nie je pre začiatočníkov možnosťou, pretože jeho usporiadanie vyžaduje starostlivý výber farieb, ktoré sú často rozmarné v starostlivosti. Takýto kvetinový záhon montujú z pletiva a kameňa.

Vertikálne umiestnený záhon nie je pre začiatočníkov možnosťou, pretože jeho usporiadanie vyžaduje starostlivý výber farieb,Na fotografii vertikálne kvetinové záhony

Alpský vrch – krásna kvetinová záhrada s kamienkami, okolo ktorých rastú kvety.

Alpská šmýkačkaNa fotografii alpská šmýkačka

Plávajúci záhon – rastliny sú v jazierku, ako aj po obvode jazierka.

Plávajúci záhon -Na fotografii plávajúci záhon

Parterre – veľký záhon so vzorom kvetov.

Parter - veľkýNa fotografii je záhon parter

Kvetinové hodiny – kvety na nich sú vyberané tak, aby sa otvárali a hrabali v rôznych časoch.

Záhonové hodiny - na nich sú kvety podobnéNa fotografii hodín záhonového kvetu

Arabesque – obrysy a výber farieb sleduje kontúry zvierat alebo vtákov.

Arabesque - obrysyNa fotografii arabeska

Kvetinová záhrada niekoľkých úrovní je pomerne náročná na usporiadanie, ale prospieva jej nádherný výhľad z akejkoľvek strany. Pamätajte si, že aj najjednoduchšia výsadba kvetov, ak je usporiadaná originálnym spôsobom, bude vyzerať veľkolepo a poteší oko.

Ako si vyrobiť kvetinovú záhradu v krajine sami

Začínajúci pestovatelia by mali vedieť čo najviac informácií o rastlinách, ktoré si vybrali pre svoju kvetinovú záhradu: správnu výsadbu, pravidlá starostlivosti, dobu kvitnutia. Nemali by ste okamžite začať organizovať záhon s veľkým počtom rôznych typov, stačia dva alebo tri. Pred začatím práce stojí za to urobiť náčrt na papieri, aby ste sami porozumeli farebnej schéme a umiestneniu rastlín..

Na začiatku je lepšie pracovať s rastlinami, o ktoré je nenáročná starostlivosť. Aby sa zvýraznili skupiny kvetov, mali by byť vysadené hustejšie. Táto technika pomáha predchádzať miešaniu rastlín, čo vedie k strate esteticky krásneho vzhľadu. Ak sa pokúsite skombinovať rastliny kvitnúce v rôznych ročných obdobiach na jednej kvetinovej záhrade, umožní vám to predĺžiť jej dekoratívny efekt na dlhú dobu..

Na začiatku je lepšie pracovať s rastlinami, o ktoré je nenáročná starostlivosť. Aby sa zvýraznili skupiny kvetov, mali by byť vysadené hustejšie. Táto technika pomáha predchádzať miešaniu rastlín, čo vedie k strate estetiky.

Pre jednu kvetinovú záhradu by mali byť vybrané rastliny s podobnými podmienkami rastu..

Recepcia usporiadania kvetov rôznych výšok na rovnakom záhone vám umožní dosiahnuť veľmi efektný vzhľad a navyše je vhodná pre rôzne návrhy záhradného pozemku..

Pri výbere farebnej schémy by ste nemali stíhať iba jas: kombinácia pestrých a bielych kvetov dáva krásny efekt.

Bez ohľadu na rozmanitosť druhov je možné záhony rozdeliť do dvoch typov:

  1. Pravidelné – kvety, ktoré sa na ňom nachádzajú, kvitnú súčasne a ich výsadby sú jasne vymedzené.
  2. Nepravidelné – kvety sa vysádzajú v náhodnom poradí a doba kvitnutia je odlišná.

Klasická farebná schéma na zdobenie kvetinového záhonu je biela a ružová: ako hlavné pozadie sa používajú kvety rovnakého druhu s bielymi a ružovými kvetmi a výsadba rastlín s bielymi kvetmi je ohraničená a červenooranžová v zariadenie, z ktorého sa používajú rastliny s bohatou farbou kvetov.

Spôsoby výsadby kvetov na záhonoch

Na záhonoch je najväčšia rozmanitosť usporiadania rastlín, ale začínajúci pestovatelia by mali na záhony používať hotové vzory výsadby:

  1. Centrálna kvetinová záhrada – rastliny sú zasadené do kruhu, s tmavšími tónmi v strede a svetlými tónmi po okraji.
  2. Viedenský kvet – kvetinová záhrada má tvar šesťlístka. V strede sú vysadené biele kvety a na lemovanie sú použité kvety modrých a fialových odtieňov..
  3. Efektný vzor – žiarivo kvitnúce trvalky sú zasadené do vlnoviek v okrúhlej kvetinovej záhrade.

Medzi kvetmi sú letničky, dvojročky a trvalky. Trvalky samozrejme nevyžadujú neustálu údržbu a poskytujú dlhotrvajúci dekoratívny vzhľad. Ale ak ich doplníme o jednu

Medzi kvetmi sú letničky, dvojročky a trvalky. Trvalky samozrejme nevyžadujú neustálu údržbu a poskytujú dlhotrvajúci dekoratívny vzhľad. Ale ak sú doplnené letničkami, kvetinová záhrada poteší rôznymi farbami..

Príprava záhonu na výsadbu kvetov

Zem na mieste budúcej kvetinovej záhrady je starostlivo vykopaná a odstránené buriny a ich korene. Na obmedzenie prieniku burín zvonku kvetinovej záhrady sa používajú plastové pásy. Pôda musí byť hnojená hnojom alebo kompostom..

Zem na mieste budúcej kvetinovej záhrady je starostlivo vykopaná a odstránené buriny a ich korene. Na obmedzenie prieniku burín zvonku kvetinovej záhrady sa používajú plastové pásy. Krajina musí byť oud

Rastliny na výsadbu na kvetinový záhon by ste mali pripraviť skoro na jar, t.j. osejte semenáčiky už začiatkom marca, aby ste ich začiatkom mája preniesli na otvorené priestranstvo. Ak sa na výsadbu používajú cibuľovité rastliny, mali by ste ich starostlivo preskúmať, či nie sú poškodené: kvet, sucho. Ak existujú, sú narezané ostrým nožom a miesta rezu sú ošetrené peroxidom vodíka alebo brilantnou zelenou.

Druhy plotov pre kvetinové záhony

Aj tá najkrajšia kvetinová záhrada bez plota bude pôsobiť nedokončene a vágne. Plot pre kvetinovú záhradu je navyše ďalším dekoratívnym prvkom v návrhu prímestskej oblasti, ktorý mu dodá chuť.

Aj tá najkrajšia kvetinová záhrada bez plota bude pôsobiť nedokončene a vágne. Plot pre kvetinovú záhradu je navyše ďalším dekoratívnym prvkom v návrhu prímestskej oblasti, ktorý mu dá

Ako plot sa používajú priemyselné materiály a improvizované prostriedky, ako sú plastové a sklenené fľaše, zvyšky dekoratívnych dlažobných dosiek, divoký a umelý kameň. Originálne pôsobia prútené ploty z vŕbových prútov alebo viniča, nízke ploty z malých dosiek, sieťovina s rôznymi veľkosťami ôk.

Praktické tipy na aranžovanie záhonov

Na zorganizovanie kvetinovej záhrady na území vašej letnej chaty nie je potrebné pozvať krajinného architekta alebo zapojiť stavebný tím. Pripojením svojej predstavivosti a použitím nepotrebných, zastaraných vecí a materiálov môžete vlastnými rukami vytvoriť originálnu a veľkolepú kvetinovú záhradu..

Na zorganizovanie kvetinovej záhrady na území vašej letnej chaty nie je potrebné pozvať krajinného architekta alebo zapojiť stavebný tím. Prepojením fantázie a používaním nepotrebných vy

Napríklad viacúrovňový záhon je možné vytvoriť pomocou rôznych veľkostí pneumatík. Môžu byť tiež použité na stavbu kvetinových záhonov vo forme zvierat a vtákov, napríklad labutí alebo žiab. Nožnicami na prerezávanie môžete z vrubovej pneumatiky odstrihnúť vázu. Navyše môžu byť prelakované. Z tehál alebo fragmentov divokého kameňa môžete okolo záhonu rozložiť plot.

Hľuznaté rastliny, ako sú snežienky, narcisy, tulipány, sú v starostlivosti veľmi nenáročné. Letničky ako petúnia, portulaka, celosia dodajú jasné a sýte farby. Na miestach častého zatienenia je tiež možné zariadiť kvetinovú záhradu, v ktorej obyvatelia leta vysádzajú vres, pelargónie, klinček.

Pre začiatočníkov si každý môže urobiť kvetinovú záhradu v krajine vlastnými rukami pre začiatočníkov. Skombinujte rôzne rastliny, vymyslite dizajn záhonu, potom budete môcť na svojom pozemku vytvoriť jedinečnú atmosféru. Ozdobte okolie vlastnými rukami a vychutnajte si žiarivé farby letničiek a trvaliek.