Lavičky pre domácich majstrov do letných chát

Lavičky pre domácich majstrov do letných chát

Lavičky na rozdávanie z dosiek

Jednou z najdôležitejších vecí v krajine je obyčajná lavička. Je príjemné sedieť na lavičke v tieni v horúcom letnom dni alebo večer na konci pracovného dňa. Obchody ponúkajú široký výber lavičiek v parku, na vidieku, ale vzniká tu množstvo ťažkostí. Po prvé, náklady na takýto výrobok sú dosť vysoké a kvalita vám nemusí vyhovovať. A za druhé, je tu problém s dodaním produktu do prímestskej oblasti.

Všetky tieto problémy sú odstránené, ak si lavicu pre letné sídlo vyrobíte vlastnými rukami. Hlavnými výhodami v tomto prípade sú dostupnosť materiálov na výrobu, ako aj schopnosť navrhnúť lavicu s pohodlnou konfiguráciou. Na základe týchto úloh je navrhnutý projekt lavičky pre vašu letnú chatu, ktorú môžete urobiť sami. Na to bude stačiť 2 x šesť metrov. Keď ich rozrežete na 1,5 metra, môžete ich ľahko prepraviť na miesto určenia..

Získajte 40 mm dosky, aby ste zaistili dostatočnú spoľahlivosť a pevnosť lavičky. Berúc do úvahy umiestnenie lavičiek na ulici, vzadu a v sedadle sú medzery na odstránenie dažďovej vody. Celková šírka sedadla lavičiek je preto štyridsať centimetrov, čo zaisťuje pohodlné sedenie na ňom. Sklon operadla 18 ° je zvolený pre najlepšiu ergonómiu. Z nástrojov budete potrebovať pílu na kov, vŕtačku s vrtákmi do dreva, elektrickú skladačku, skrutkovač (skrutkovač) a improvizované materiály (štvorec, ceruzku, zvinovací meter).

rozmery vidieckej laviceRozmery pre drevenú lavicu

kresba vidieckej lavičky

Vyrábame lavicu pre letné sídlo

Najprv pripravíme dosky a nosníky požadovanej veľkosti. Musíte mať 5 jeden a pol metrových dosiek, 2 dosky po 360 mm. a dva – po 52 cm, ktoré sú potom rozrezané na 4 trámy, ktoré použijeme na upevnenie nôh a sedadla. Nohy a držiak operadla budú dve dosky 720 mm, na ktorých sú vyrobené rezy. Rezané dosky sa oholia, aby sa odstránili otrepy. Po odstránení trení musíte vyrovnať okraje dosiek a nosníkov. Pred inštaláciou vidieckej lavice sa na predĺženie jej životnosti drevo ošetrí antiseptikom. Ak chcete dať požadovaný odtieň, môžete použiť farebné antiseptikum.

  Jarná starostlivosť o jahody. Dôležité pravidlá

lavička pre schéma dávaniaSchéma – kresba: Lavica s chrbtom

lavica v krajine, kresby

Inštaláciu lavice začneme z dosiek nohami, ktoré navzájom spojíme priečnikmi a samoreznými skrutkami. Pri použití dosky a nosníkov na návrh lavičky pri dachi musíte dávať veľký pozor na správnu formáciu nôh. Od nich závisí stabilita samotnej štruktúry. Prehĺbením nôh do zeme je možné výrazne zlepšiť stabilitu lavičky. Ako nohy môžete použiť konope alebo pne z guľatiny. Odporúča sa vykonať spojenie kĺbov lavice s drevenými hmoždinkami (ako je znázornené na videu).

ako urobiť lavicu v krajine: doska, drevoFoto: VLASTNÉ RUKY NA Lavičke

Na pripevnenie dosiek sedadla a operadla k nohám lavice sa používajú samorezné skrutky. Ak nie sú dostatočne dlhé, musíte vopred urobiť otvor, ktorý presahuje priemer skrutkovacieho uzáveru. Úchytky sú vyrobené zo zadnej strany, aby boli spojovacie prvky neviditeľné. Keď sme určili najpohodlnejší sklon operadla, zarážky fixujeme samoreznými skrutkami pomocou rohov a dosiek..

Na pripevnenie dosiek sedadla a operadla k nohám lavice sa používajú samorezné skrutky.Inštalácia operadiel lavíc

V záverečnej fáze sú nohy lavice navzájom pripevnené inštaláciou spodného priečnika. Ošetrenie tmelom pomôže zabrániť chodidlám absorbovať dažďovú vlhkosť. Za týmto účelom sa vedro s ochrannou zmesou zahrieva na oheň, kým sa tmel nestane tekutým. Po prevrátení záhradnej lavičky sa nohy starostlivo spracujú štetcom po celom povrchu. Na úplné sušenie je potrebné počkať jeden deň a až potom sa vykoná ďalšie spracovanie..

nohy sú upevnené tyčami, tyče sú spojené samoreznými skrutkamiFoto: lavica, pohľad zdola

Zostavený výrobok je potiahnutý jachtovým lakom alebo špeciálnou impregnáciou, ktorá ho chráni pred vlhkosťou. Prirodzene, lak vyzerá oveľa lepšie, ale povrch laku je chladnejší. Jednovrstvový náter povrchu záhradnej lavičky zdrsní. Aby ste dosiahli hladký a lesklý povrch lavice, môžete udržiavať špeciálnu technológiu.

Súčasne, po čakaní na zaschnutie prvej vrstvy laku, sa doska spracuje brúsnym papierom a ešte dvakrát pokryje lakom, po vysušení môžete použiť lavičku.

  Papier-mache z toaletného papiera, remeslá

Poznámka! Ak chcete ušetriť čas a kúpiť hotový výrobok, odporúčame vám kontaktovať spoločnosť Kupistol. Je známa kvalitou predaného nábytku, vynikajúcimi službami (rýchle dodanie, montáž v ten istý deň dodania, možnosť vrátenia) a nízkymi cenami. Existuje obrovský sortiment nábytku pre domáce a letné chaty, takže každý kupujúci si môže vybrať nábytok podľa rôznych kritérií, ako je dizajn, materiál, náklady atď..

Pozrite si video z výroby lavičky v krajine

Odporúčame tiež pozrieť sa na časť našich webových stránok, v ktorej sú prezentované domáce výrobky pre letné chaty, a časť o tom, ako robiť remeslá, s užitočným videom.