Letné sprchové nádrže

Letné sprchové nádrže - výber správneho

S príchodom horúcej sezóny veľa letných obyvateľov uvažuje o vybudovaní letnej sprchy na svojom mieste. Na tento účel najčastejšie používajú materiály, ktoré zostali po opravách a stavebných prácach, alebo si kúpia nové. V mnohých letných chatkách môžete vidieť vonkajšiu sprchu zo suda, ktorá má jednoduchý a pohodlný dizajn. Každý muž môže vytvoriť takú štruktúru vlastnými rukami. V tomto článku sme sa rozhodli povedať vám, ako si vybrať nádrž na letnú sprchu, aby bola štruktúra čo najpohodlnejšia a postavte si ju sami..

Na prvý pohľad sa môže zdať, že výber tanku je jednoduchá záležitosť, avšak návštevou železiarstva sami uvidíte, že vzhľadom na veľký sortiment to nie je také jednoduché..

Typy kapacitných sprchovacích nádrží:

– vyrobené z uhlíkovej ocele;

– vyrobené z pozinkovanej ocele;

– chrómovaná oceľ;

– vyrobené z plastu.

Nádrž z uhlíkovej ocele

Uhlíková oceľ je trvanlivý materiál, takže výrobky z nej sa vyznačujú trvanlivosťou. V zásade majú kontajnery objem 100 až 200 litrov a majú tvar plochých boxov. Nevýhodou uhlíkovej ocele je náchylnosť na koróziu, takže všetky nádoby musia byť pokryté smaltom.

Nádrž z uhlíkovej oceleAk chcete používať túto nádrž, musíte ju vybaviť sprchovou hlavicou a ventilom na vypúšťanie vody. V hornej časti musí byť okrem krytu aj kovanie a snímač regulácie hladiny. Voda bude pretekať horným otvorom a uistite sa, že zavriete veko, aby sa do nádrže nedostal prach a nečistoty..

Nádrž z pozinkovanej ocele

Mnoho kontajnerov je vyrobených z pozinkovanej ocele, ktoré je možné použiť doma aj v krajine. Na rozdiel od konvenčnej ocele je pozinkovaná oceľ potiahnutá vrstvou zinku, ktorý ju chráni pred predčasným hrdzavením. V dôsledku toho, ak začne korózia, postihne iba hornú vrstvu zinku. Vďaka tomu majú pozinkované kontajnery dlhšiu životnosť..

  Formovanie voňavej záhrady vlastnými rukami

Nádrž z pozinkovanej oceleNádrž z pozinkovanej ocele

Pozinkované sprchové nádrže nájdete v takmer akomkoľvek tvare, s objemom 40 až 200 litrov. Ich cena je celkom dostupná, takže nádrž je ideálna na použitie na osobnom pozemku..

Sprchová nádrž z nehrdzavejúcej ocele

Nádoby z nehrdzavejúcej ocele sú vysoko odolné voči korózii, pretože sú potiahnuté vrstvou chrómu. Takéto nádrže majú vyššie náklady, na rozdiel od výrobkov z uhlíka a pozinkovanej ocele však nemusia byť natreté. Výrobky sú dosť odolné, pričom hrúbka steny je iba asi 1 mm.

Sprchová nádrž z nehrdzavejúcej oceleSprchová nádrž z nehrdzavejúcej ocele

Nádrže z nehrdzavejúcej ocele sú ideálne na usporiadanie osviežujúceho rohu na mieste. Voda v takejto nádobe nekvitne a časom sa v nej neobjaví hrdza. Najčastejšie sú tieto nádrže obdĺžnikové alebo štvorcové s objemom 40 až 200 litrov..

Plastové sprchové nádrže (ploché, sudové)

Plastové nádrže majú mnoho výhod: dlhá životnosť, pohodlný tvar na prepravu a skladovanie vody, nehrdzavejú a sú ľahké

Plastové nádrže majú mnoho výhod: dlhú životnosť, pohodlný tvar na prepravu a skladovanie vody, nehrdzavejú a sú ľahké. Do plastových nádrží pre záhradný sprchovací kút sa najčastejšie zmestí až 200 litrov vody. Zhora sú uzavreté vekom, takže je vhodné naplniť vodu vedrami.

Plastové sprchové nádrže (ploché, sudové)

Plastové nádrže je možné tiež ohrievať alebo nie. Vďaka plochému tvaru takejto nádoby sa voda v nej zahrieva rovnomerne a rýchlo, čo je dôležité v prípadoch, keď v krajine nie je teplá voda..

Letná sprcha zo suda vlastnými rukami

Hotovú sprchovú nádrž si môžete kúpiť takmer v každom železiarstve alebo v pavilónoch s tovarom na letné sídlo. Ak chcete ušetriť peniaze a radi dačo vybaviť vlastnými rukami, môžete si vonkajšiu sprchu vyrobiť sami. Najčastejšie sa namiesto hotovej nádrže používa plastový sud, ktorý má pomerne ľahkú konštrukciu, takže nebude ťažké ho nainštalovať.

Letná sprcha zo suda vlastnými rukamiLetná sprcha zo suda vlastnými rukami

Do suda je potrebné urobiť vetvu a nainštalovať vodovodný kohútik. Vodu môžete dopĺňať ručne vedierkami; je lepšie na to prispôsobiť hadicu alebo použiť čerpadlo. Pripravený sud bude potrebné upevniť na špeciálnu konštrukciu, ktorá môže byť vyrobená z plastu, vlnitej lepenky, dreva alebo tehál. V tomto prípade získate úplnú sprchu. Sud môžete jednoducho upevniť na kopci, vyrobiť drevený rošt na podlahu a sprchu zakryť nepriehľadnou handričkou. Táto možnosť bude ešte rozpočtovejšia..

  Ako vyrobiť rozdeľovač ozubených kolies

Vyhrievané letné sprchové nádrže

Ak plánujete umiestniť sprchu do tieňa namiesto na slnko, budete si musieť kúpiť vyhrievanú nádrž. Je vybavený špeciálnym vykurovacím telesom, ktoré je umiestnené v samotnom kontajneri. Je dôležité vybudovať takú sprchu v blízkosti komunikácií, aby ste mohli nádrž pripojiť k elektrickej sieti..

Vyhrievané letné sprchové nádržeNádrže na vyhrievané letné sprchy: ako funguje dizajn

V priebehu 2-3 hodín sa voda v nádrži zahreje na približne 30 ° C. Nevýhodou takejto nádrže je potreba monitorovať hladinu vody, inak môže ohrievač vyhorieť. Radšej si kúpte drahší dizajn s automatickým ohrevom, ktorý kontroluje plnenie nádrže.

Pozrite si video: letná sprcha pre letné chaty, tuning pre domácich majstrov

Chcete si kúpiť sprchovú nádrž v obchode alebo si ju vyrobiť sami? Každý majiteľ sa rozhodne sám, pretože všetko závisí od túžby, dostupnosti vhodných nástrojov, rozpočtu a voľného času.