Letničky na letné chaty, foto s menami

Jednoročné kvety kvitnúce celé leto bez sadeníc, mena a fotografie

Pri správnom plánovaní krajinného dizajnu lokality v blízkosti domu sa vytvorí úžasná a magická atmosféra. Ukazuje sa, že je to raj, pochovaný v kvetoch, v ktorom je príjemné relaxovať po pracovných dňoch. Letničky sú vhodné na výsadbu v letných chatkách a zdobenie pôvodných záhonov. V tomto článku sa dozviete názvy a fotografie jednoročných kvetov, ktoré kvitnú celé leto bez sadeníc..

Prečítajte si tiež: Čo urobiť kvetinový záhon vlastnými rukami

Fotografie a názvy obľúbených letničiek

Jednoročné kvety kvitnúce celé leto sú vhodné pre najrozmanitejšie kompozície. Ak používate katalógy kvetov zoradené podľa typu, môžete si vybrať tie optimálne z hľadiska času kvitnutia, výšky, miesta výsadby a typov rastlín pre úpravu krajiny. Aby letničky kvitli celé leto a nevybledli, je potrebná špeciálna starostlivosť. Preto je pred výsadbou potrebné starostlivo preštudovať niektoré botanické vlastnosti každého kvetu osobitne..

Aby ste vytvorili jasnú a pestrú mýtinu, ktorá poteší oko, môžete rastliny rozdeliť podľa farby. Leto je primárne spojené so slnkom a teplom, preto sú najčastejšou skupinou žlté kvety. Dodávajú vitalitu, pozitivitu a zvyšujú náladu a tón..

 1. Coreopsis. Vzhľadom na to, že táto rastlina je nízka a nerastie do veľkých kríkov, je často zoskupená pre hraničné kompozície. Je to veľmi nenáročné.

  Coreopsis. Vzhľadom na to, že táto rastlina je nízka a nerastie do veľkých kríkov, je často zoskupená pre hraničné kompozície. Je to veľmi nenáročné. Nechtík lekársky AFotografia coreopsis

 2. Nechtík lekársky. Sú ich 2 druhy. Jedná sa o zakrpatené a vysoké rastliny. Nízko rastúce nechtíky sa vysádzajú najčastejšie na lodžie a vysoké – harmonicky sa zmestia do záhonov a pozdĺž fasád budov.

  Nechtík lekársky Sú ich 2 druhy. Jedná sa o zakrpatené a vysoké rastliny. Nízko rastúce nechtíky sa vysádzajú najčastejšie na lodžie a vysoké - harmonicky sa zmestia do záhonov a pozdĺž faFotografie nechtíka lekárskeho

 3. Calceolaria. Táto rastlina na seba vždy púta pozornosť. Je to vidieť na okenných parapetoch, ale táto rastlina vytvára v záhrade zvláštne kúzlo. Obrovská paleta farieb a odtieňov charakteristických pre tento kvet, od žltej po karmínovú.

  Calceolaria. Táto rastlina na seba vždy púta pozornosť. Je to vidieť na okenných parapetoch, ale táto rastlina vytvára v záhrade zvláštne kúzlo. Obrovská paleta farieb a odtieňovCalceolaria: fotografia v krajinnom dizajne

 4. Enotera. Veľmi vzácna rastlina a len málo ľudí ju používa na alpské diapozitívy. Ale to je veľká chyba. Ideálna rastlina na to, pretože dokáže dokonale tolerovať horiace slnečné lúče aj dlhý tieň. Vyzerá to ako krátka stopka s množstvom žltých kvetov.Enotera. Veľmi vzácna rastlina a len málo ľudí ju používa na alpské diapozitívy. Ale to je veľká chyba
 5. Snapdragon. Táto neobvyklá rastlina má veľmi veľký počet kvetov na tvrdom stonku. Majú veľmi jemnú citrónovožltú farbu..

  Snapdragon. Táto neobvyklá rastlina má veľmi veľký počet kvetov na tvrdom stonku.Fotografia Snapdragon

 6. Slnečnica. Vynikajúca, silná a vysoká rastlina (môže rásť až 1,5 metra). Môže sa pestovať ako jedna rastlina alebo v skupine na záhonoch.

  Slnečnica. Vynikajúca, silná a vysoká rastlina (môže rásť až 1,5 metra). MôžešFotografia slnečnice na záhon

 7. Escholzia. Vynikajúca rastlina pre letnú chatu, ktorá nevyžaduje neustálu starostlivosť. Všetka starostlivosť bude spočívať v polievaní každý týždeň a prikrmovaní minerálmi. Kvet poteší oko celé leto.Escholzia. Vynikajúca rastlina pre letnú chatu, ktorá nevyžaduje neustálu starostlivosť. Všetka starostlivosť bude zak
  Príprava ruží na zimu v strednom pruhu

Ďalšia živá a farebná skupina kvetov v modrej a fialovej farbe.

 1. Agregát. Má veľmi jemnú lila farbu a vyzerá ako nadýchané guličky.
 2. Lobelia. Táto rastlina má bohatú paletu farieb od svetlo modrej po tmavofialovú. V závesných kvetináčoch a košíkoch bude vyzerať nádherne, stane sa nepostrádateľnou ozdobou balkónov a terás..Lobelia. Táto rastlina má najbohatšiu paletu farieb od bledomodrej po bohatú f
 3. Brachikome. Veľmi nenáročná rastlina, ktorá kvitne celé leto.Brachikome. Veľmi nenáročná rastlina, ktorá kvitne celé leto. Modré nemo
 4. Modrá nemophila. Má veľmi jemnú arómu a kvitne aj v počasí s častými dažďami, je potrebné iba neustále kŕmiť minerálnymi hnojivami.

Veľmi zaujímavou rastlinou je okrasná fazuľa, ktorá kvitne celé leto bez sadeníc. Fazuľa krásne opletá stromy, ploty a altánky, takže môžete myslieť na zaujímavé terénne úpravy. Medzi jednoročné rastliny patria georgíny, ktoré môžu ozdobiť akýkoľvek záhon..

Existuje obrovské množstvo rôznych pestovaných rastlín, ktoré môžu vašim stránkam dodať zvláštne čaro a vznešenosť. Ak si vyberiete kvety vlastnými rukami, ktoré budú kombinované vo farbe a veľkosti, kvetinová záhrada sa ukáže ako jedinečná a poteší oko celé leto. Jednoročné kvety kvitnúce celé leto bez sadeníc, mena a fotografie, ktoré ste našli v tomto článku, sa stanú skutočnou ozdobou vášho webu.