Malina Bryanskoe Divo: výsadba a starostlivosť

Malina Bryansk Divo: popis odrody, fotografie, recenzie

Máte radi veľké maliny? Potom sa vám bude páčiť úžasná odroda Bryanskoe Divo. Túto remontantnú odrodu vyšľachtili ruskí chovatelia v roku 2001 a po 5 rokoch začala byť medzi záhradníkmi obľúbená. Ak plánujete pestovať maliny nielen pre seba, ale aj na predaj, potom je táto remontantná odroda najvhodnejšia.

Charakteristika a popis odrody malín Bryanskoe Divo

Plody odrody Bryanskoe Divo sa vyznačujú veľkým tvarom, pričom hmotnosť jedného bobule môže dosiahnuť dokonca 11 gramov. Chuť malín je šťavnatá a sladká, aj keď je mierne kyslá. Vďaka svojej dobrej hustote je táto odroda vhodná na prepravu a môže byť dlho skladovaná. Práve tieto vlastnosti robia z malín Bryanskaya Divo najlepšie bobule na pestovanie na predaj.

Plody odrody Bryanskoe Divo sa vyznačujú veľkým tvarom, pričom hmotnosť jedného bobule môže dosiahnuť dokonca 11 gramov. Chuť malín je šťavnatá a sladká, aj keď je mierne kyslá. Vďaka svojej dobrej hustote je táto odroda vhodná preFotografia malín Bryanskoe Divo

V závislosti od regiónu sa podmienky plodenia môžu líšiť, ale v priemere sú niekoľko mesiacov. Prvú úrodu môžete z mladých výhonkov zozbierať v druhej polovici augusta a pred prvým mrazom. Výťažok je až 3 kg z jedného kríka podľa popisu odrody Bryanskoe Divo.

Prečítajte si tiež: Odroda maliny Hercules, fotografia a popis

Zrenie bobúľ začína v hornej časti a potom postupne začína dozrievať v nižších vrstvách. Počet výhonkov na jednom kríku môže byť až 9, ktorých výška dosiahne až 2 metre. Na stonkách je slabý voskový povlak. Po celom stonke sa nachádzajú tŕne zelenej farby strednej výšky. Majte na pamäti, že podľa popisu maliny Bryansk je jej odolnosť voči chorobám stredná, preto je dôležité poskytnúť jej náležitú starostlivosť..

Recenzie na maliny Bryanskoe Divo

“Moje hodnotenie tejto odrody sa zhoduje s väčšinou poľnohospodárov a záhradníkov, takže môžem s istotou povedať, že Bryanskoye Divo je veľká a chutná malina.” Páči sa mi, že odroda začína prinášať ovocie v druhej dekáde augusta. Na mieste teda môžete vysádzať rôzne odrody a zbierať maliny celú sezónu. “ Sergej

Fotografia Maliny Bryanskoe Divo

“Nesúhlasím celkom s hodnotením chuti odrody.” Pre mňa je táto malina kyslá a má jemnú arómu. Ďalšou nevýhodou je, že nestabilitu by som pripísal chorobám, takže do konca sezóny majú kríky dosť žalostný vzhľad. “ Dávid

Ako pestovať maliny Bryansk Divo

Neodporúča sa pestovať maliny na ťažkých pôdach, podľa popisu odrody sú hlinité a piesočnaté hlinité pôdy najlepšou možnosťou. Zároveň dbajte na to, aby hladina podzemnej vody nebola bližšie ako 1,5 m k úrovni pôdy. Majte na pamäti, že Bryanskoe Divo nemá rád tieň, preto si nevyberajte oblasti, ktoré sú v tieni vedľajších budov alebo iných štruktúr..

Neodporúča sa pestovať maliny na ťažkých pôdach, podľa popisu odrody sú hlinité a piesočnaté hlinité pôdy najlepšou možnosťou. Zároveň dbajte na to, aby hladina podzemnej vody nebola bližšie ako 1,5 m k úrovni pôdyFotografia popisu malín Bryanskoe Divo

Podľa recenzií záhradníkov sa verí, že optimálny čas na výsadbu brianskych malín je október, ale výsadbu je možné vykonať aj na jar, kým púčiky na sadeniciach odkvitnú..

Zaujímavý článok: Oprava malín, prerezávanie a starostlivosť

Na pestovanie malín Bryanskoe Divo je potrebné vykopať zákopy až do hĺbky 40 cm, pričom sa odporúča naplniť 20 cm kompostom. Vzdialenosť medzi radmi by mala byť asi 2 m a medzi kríkmi Bryanskoe Divo – asi 0,5 m. Na vrchole zvyčajného stavu naplním sadenice superfosfátom, zatiaľ čo na jeden krík sa odoberie 30 gramov..

Na pestovanie malín Bryanskoe Divo je potrebné vykopať zákopy až do hĺbky 40 cm, pričom sa odporúča naplniť 20 cm kompostom. Vzdialenosť medzi radmi by mala byť asi 2 m a medzi kríkmi Bryanskoe Divo - asi 0,5 m. Na vrchole zvyčajného stavu naplním sadenice superfosfátom, pričom na jeden krík sa odoberie 30 gramov.Fotografia malinového kríka Bryanskoe Divo

Pri výbere sadenice maliny dávajte pozor na koreňový systém a hrúbku stoniek. Je dôležité, aby výhonky a korene boli silné a zdravé. Pred výsadbou sa sadenica skráti tak, aby jej výška nad zemou bola 35 cm a koreňový krk sa zdvihol o 3,6 cm nad úroveň pôdy. Po výsadbe sa rastlina výdatne zaleje.

Malina Bryanskoe Divo podľa popisu odrody, fotografie, recenzií vhodné na priemyselné a domáce pestovanie. Správnou výsadbou a starostlivosťou o seba urobíte dobrú úrodu, ktorá poteší všetkých členov rodiny..