Najchutnejšia odroda paradajok Budenovka

Vlastnosti paradajky Budenovka a opis odrody

V oblastiach s teplým a miernym podnebím je obľúbený paradajková Budenovka. Charakteristické a opis odrody odhalí nepopierateľné výhody tejto paradajky oproti iným. Letní obyvatelia pestujú paradajku Budenovka na otvorenom priestranstve a v skleníkoch, pretože sú dosť nenáročné a relatívne odolné voči rôznym druhom chorôb. Podľa našich tipov a trikov môžete vlastnými rukami pestovať krásne a šťavnaté paradajky na šaláty a konzervovanie..

Charakteristika odrody paradajok Budenovka

Ak chcete na svojom webe pestovať druhy rajčín Budenovka, vezmite do úvahy klimatické vlastnosti regiónu. Na teplých miestach môžete sadiť sadenice na otvorenej pôde a na chladných miestach budete musieť vybaviť skleník.

Ak chcete na svojom webe pestovať druhy rajčín Budenovka, vezmite do úvahy klimatické vlastnosti regiónu. Na teplých miestach môžete sadiť sadenice na otvorenej pôde a na chladných miestach budete musieť vybaviť skleník.

Budenovka je vysoká odroda s priemerným obdobím zrenia. Výška kríka v skleníku môže byť až 150 cm a na otvorenom priestranstve – až 1 meter. K charakteristickým vlastnostiam odrody Budenovka patrí doba zrenia asi 105-111 dní, dužinaté červeno-ružové plody a jedinečný tvar pripomínajúci klobúk Budenovka. Z jedného kríka môžete zhromaždiť až 6 kg paradajok, pričom hmotnosť jedného ovocia bude až 400 g.

Budenovka je vysoká odroda s priemerným obdobím zrenia. Výška kríka v skleníku môže byť až 150 cm a na otvorenom priestranstve - až 1 meter. Medzi charakteristické vlastnosti odrody Budenovka patrí obdobie dozrievania

Prečítajte si tiež: paradajkový kozmonaut Volkov, recenzie záhradníkov

Odroda paradajok Budenovka je vhodná na konzervovanie ako celok, ako aj na výrobu rôznych omáčok. Tieto paradajky nepraskajú, a preto si zachovávajú svoj pôvodný tvar. V lete si ich môžete vziať na prípravu zeleninových šalátov..

Ako pestovať odrodu paradajok Budenovka

Podľa recenzií skúsených záhradníkov je dôležité vybrať správny sadivový materiál. Semená je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach alebo zozbierať sami. Ak ste už pestovali odrodu Budenovka, zbierajte semená dužiny z veľkého ovocia. Všetko dajte do pohára vody a nechajte niekoľko dní odstáť. Výsledkom je, že dužina vykysne a semená budú plávať hore, takže ich môžete opatrne zbierať. Semená položte na čistú handričku, aby vyschli. Potom ich zložte do papierového vrecka a nechajte do jari. Výsledné osivo sa môže používať desať rokov.

Podľa recenzií skúsených záhradníkov je dôležité vybrať správny sadivový materiál. Semená je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach alebo zozbierať sami. Ak ste už pestovali odrodu Budenovka, zbierajte semená s dužinou z veľkého ovocia

Zaujímavý článok: Paradajkový ružový med, popis s fotografiou

Na jar pred výsevom semien paradajky Budenovka je potrebné skontrolovať ich klíčivosť. Za týmto účelom nalejte semená do pohára a naplňte 15% soľným roztokom. Dobré semená by mali klesnúť na dno a zlé semená by mali plávať. Pestovanie sadeníc paradajok Budenovka sa môže vykonávať už v marci alebo apríli, pričom výsadba na otvorenom priestranstve sa vykonáva, keď prechádzajú jarné mrazy.

Starostlivosť o odrodu paradajok Budenovka

Podľa popisu rajčiaka Budenovka je táto odroda odolná voči rôznym chorobám. Súčasne odporúča pravidelné spracovanie rastliny a hnojenie kríkov, aby sa dosiahol maximálny výnos. Sadenice sa vysádzajú striedavo vo vzájomnej vzdialenosti. Na meter štvorcový by nemali byť viac ako 3 rastliny.

Podľa popisu rajčiaka Budenovka je táto odroda odolná voči rôznym chorobám. Súčasne odporúča pravidelné spracovanie rastliny a hnojenie kríkov, aby sa dosiahol maximálny výnos. R.

Pred výsadbou je dôležité vybrať si správne miesto, pretože Budenovka miluje výživnú pôdu. Paradajky nesádzajte vždy na to isté miesto, vyberte si časť miesta, kde boli predtým vysadené cukety, kapusta alebo strukoviny.

Odrodu Budenovka zalejte ihneď po výsadbe dvakrát týždenne a potom zalievanie znížte na jednu. Nezabudnite pravidelne uvoľňovať pôdu a v horúcom počasí môžete dokonca zakryť základňu paradajkového kríka Budenovka senom alebo pilinami..

Odrodu Budenovka zalejte ihneď po výsadbe dvakrát týždenne a potom zalievanie znížte na jednu. Nezabudnite pravidelne uvoľňovať pôdu a v horúcom počasí môžete dokonca zakryť základňu paradajkového kríka Budenovka senom alebo pilinami.

Keď poznáte vlastnosti a popis odrody paradajok Budenovka, môžete sa rýchlo rozhodnúť, ktorý druh paradajok zasadíte v krajine. Zbierajte chutné a šťavnaté paradajkové plody po celú sezónu a potešte svoju rodinu lahodnými šalátmi a konzervovaním sami.