Odroda ruže Nicole: fotografia, popis

Rose Nicole: fotografia, popis a recenzie

Odroda ruže Nicole patrí do rodiny floribunda. Pôvodný názov odrody je Nicole, ale existuje aj alternatívny názov – KORicole. Podľa popisu a fotografie tento druh ruže vyšľachtila v Nemecku najstaršia spoločnosť na pestovanie ruží W. Kordes ‘Sohne, ktorá bola založená už v roku 1887. Rose Nicole bola prvýkrát videná v roku 1983 spolu s ružami Hannah Gordon a Tabris. Nicole je tomu druhému veľmi podobná a často sú ruže radené dokonca medzi jeden druh..

Prečítajte si tiež: ako vyrobiť ozdobné ruže z pomarančovej kôry

Popis a vlastnosti ruže Nicole

 1. Rosa Nicole je najlepšia, ukážková a malebná dvojfarebná odrezaná odroda.
 2. Priemerná výška kríka dosahuje 0,8-1,5 metra, priemer je asi 0,6-0,7 m.
 3. Kríky energické, líšia sa v šírení.
 4. Veľkosť jedného kvetu je v priemere asi 8-9 cm. Klasický pohár v tvare púčika.
 5. Púčiky sú namaľované v dvoch odtieňoch: okvetné lístky na základni majú mliečne bielu farbu, ktorá sa smerom hore mení na jemné ružové lemovanie.
 6. Okvetné lístky sú veľké, vlnitého tvaru, froté je cítiť na dotyk. Jeden kvet má zvyčajne asi 45 okvetných lístkov s úhľadným špirálovým usporiadaním.
 7. Na jednom výhonku kvitne iba jeden kvet. Výhonky sú mimoriadne tŕnisté, posiate tŕňmi.

Odroda je odolná voči chorobám, hubovým útokom a vykazuje nízku bolestivosť aj v chladných oblastiach. Existuje choroba s čiernymi škvrnami a múčnatkou, ale v ojedinelých prípadoch.

Odroda je odolná voči chorobám, hubovým útokom a vykazuje nízku bolestivosť aj v chladných oblastiach. Ochorenie s čiernymi škvrnami a múčnatkou sa vyskytuje, ale v ojedinelých prípadoch.

Zachovanie sadeníc ruže Nicole pred výsadbou

Rosa Nicole sa nelíši v špeciálnych požiadavkách na skladovanie sadeníc – existujú tri možnosti ich zimovania.

1. V chladničke.

Táto metóda je použiteľná iba pre sadenice, na ktorých sa ešte neobjavili prvé výhonky. Zväzok sadeníc je zabalený v tesnom plastovom vrecku s otvormi na prúdenie vzduchu. Trs je potrebné vytiahnuť raz za týždeň, vybrať z vrecka a postriekať vodou. Uchovávanie v tejto forme je povolené nie viac ako 2 mesiace..

  Ako si vyrobiť horúcu údenú udiareň vlastnými rukami

2. Balkónové prezimovanie v kvetináčoch.

Sadenice sa vysádzajú do malých kvetináčov s objemom až dva litre. Tento druh údržby sadeníc je povolený iba pri teplotách nad nulou. Keď teplota klesne, sadenice sa prenesú do teplejšej miestnosti..

Sadenice sa vysádzajú do malých kvetináčov s objemom až dva litre. Tento druh údržby sadeníc je povolený iba pri teplotách nad nulou. Keď teplota klesne, sadenice sa prenesú do teplejšieho

Aby sa zabránilo porážke Nicoleinej ruže s roztočom v počiatočných fázach, ruže by mali byť postrekované denne vodou a bezprostredne pred výsadbou do zeme ošetrené špeciálnymi ochrannými prostriedkami.

3. Vonku, pod vrstvou snehu.

Je to dovolené iba v prípade nízkych teplôt vonku, pri ktorých sa sneh dlho neroztopí. Na výsadbu sadeníc je zvolené tmavé miesto chránené pred slnečnými lúčmi, kde sneh pretrváva najdlhšie. Sadenice sú zabalené v škatuli vyrobenej z hrubého kartónu. Pokladanie sa vykonáva posypaním rašelinou. Na dno škatule sa odporúča pripraviť výstelky, aby keď sa sneh roztopí, nezmokol. Krabica je pokrytá filmom, plachtou alebo iným materiálom, ktorý neumožňuje prenikanie vlhkosti, a je pokrytá silnou vrstvou snehu.

Vysádzanie sadeníc ruží Nicole do zeme

Na výsadbu sadeníc odrody Nicole sú najvhodnejšie hlinité pôdy s humusovým kŕmením. Oblasti s nevhodným zložením pôdy je potrebné najskôr pripraviť pridaním piesku a hliny do pôdy. Na jeseň sa vyloďovanie uskutočňuje od tretieho septembrového týždňa do tretieho októbrového týždňa. Na jar – od začiatku apríla, hneď ako mrazy ustúpia.

Na výsadbu sadeníc odrody Nicole sú najvhodnejšie hlinité pôdy s humusovým kŕmením. Oblasti s nevhodným zložením pôdy je potrebné najskôr pripraviť pridaním piesku a kriedy do pôdy.

Klíčky sa namočia do vody na 6-10 hodín bezprostredne pred uložením do zeme. Potom na každej sadenici odrežú výhonky. Mali by ste nechať iba najsilnejšie v množstve nie viac ako 4 kusy. Samotné výhonky sú tiež skrátené, takže na každom nezostanú viac ako 3 oči. Takéto akcie zabezpečia rast silných a silných kríkov..

Na výsadbu je pripravená jama s hĺbkou asi 60-80 cm, ktorá je naplnená zmesou hnoja, piesku, rašeliny, minerálneho hnojiva a hornej úrodnej vrstvy zeme..

  Ako vyrobiť snehovú frézu vlastnými rukami na pojazdnom traktore

Pri umiestňovaní sadenice do zeme je dôležité rozšíriť korene čo najširšie – pomôže to zlepšiť výživu rastliny..

Odporúčame prečítať: parkové ruže v krajinnom dizajne

Po výsadbe je pôda okolo sadenice zhutnená a hojne napojená. Pôda by mala byť zhutnená tak, aby miesto výsadby bolo 3-5 cm pod úrovňou zeme. Potom sa sadenica úplne pokryje zeminou. Takýto postup sa vykonáva kedykoľvek počas výsadby a vykonáva sa s cieľom chrániť mladú rastlinu pred nepriaznivým počasím a možnými nočnými mrazmi a tiež prispieva k aktívnejšiemu rozvoju koreňového systému..

Hnojenie pôdy a kŕmenie ruže

Hnojenie pôdy okolo mladej rastliny minerálnymi organickými látkami má veľmi priaznivý vplyv na jej rast a vývoj. Vegetačné obdobie Nicoleinej ruže by mali sprevádzať 3-4 obväzy. Správny vrchný obväz na ružu by mal byť pripravený vopred a vypočítať čas pred prvým hnojením v pôde.

Hnojenie pôdy okolo mladej rastliny minerálnymi organickými látkami má veľmi priaznivý vplyv na jej rast a vývoj. Vegetačné obdobie Nicoleinej ruže by mali sprevádzať 3-4 obväzy. Opraviť podFotografia Nicole Rose

Recept na hnojivo:

 • 10-14 dní pred prvým kŕmením sa do suda naleje 1/4 čerstvého kravského hnoja;
 • zvyšok objemu sa naplní vodou a obsah sa zmieša;
 • minerálne hnojivá sa pridávajú do nádoby v množstve 15 gramov na 10 litrov;

  bezprostredne pred nalievaním sa výsledná kompozícia zriedi na koncentráciu 10%.

Na rastlinu sa spotrebujú asi 4 litre roztoku, rozliatie sa vykonáva až po zalievaní a absorbovaní vody. Na prípravu kríkov na zimovanie by sa začiatkom septembra mali použiť draselné hnojivá, ktoré zvýšia ich odolnosť voči mrazu. Potom sa ruže spudujú zmesou rašeliny, humusu a piesku do výšky 35 cm.

Vlastnosti zalievania ruží Nicole

Rose Nicole je obzvlášť náročná na zalievanie skoro na jar, v procese aktívneho vývoja púčikov a rastu výhonkov. Po prvom kvitnutí sa obnoví výdatná zálievka. Množstvo a trvanie zavlažovania sa na jeseň zníži, aby kríky nenaštartovali nové koreňové výhonky, ktoré na jeseň nemusia prežiť..

Rose Nicole je obzvlášť náročná na zalievanie skoro na jar, v procese aktívneho vývoja púčikov a rastu n

V lete je potrebné dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel:

 • voda by mala byť usadená a naliata na samotný kmeň kríka, nie na lístie;
 • za normálneho počasia sa vykonáva jedna zálievka týždenne, v období sucha – dve;
 • po zalievaní sa zemská kôra uvoľní;

  optimálny čas zavlažovania – ráno.

Prerezávanie Nicoliných ruží

Odroda Nicole vyžaduje prerezávanie dvakrát ročne: na jeseň a na jar. Ruža patrí do skupiny floribunda, preto je potrebné jesenné prerezávanie.

Hnojenie pôdy okolo mladej rastliny minerálnymi organickými látkami má veľmi priaznivý vplyv na jej rast a vývoj. Vegetačné obdobie Nicoleinej ruže by mali sprevádzať 3-4 obväzy. Opraviť pod

Orezať objednávku:

 • prerezávanie výhonkov sa vykonáva v strede ich dĺžky;
 • prerezávanie by sa malo vykonávať za suchého počasia iba ostrými nástrojmi;
 • samotný rez sa vykonáva nad opuchnutou obličkou pod uhlom, aby sa zabránilo stagnácii vody

Príprava ruže Nicole na zimu

Ruža sa kryje iba vtedy, ak je stanovená stabilná teplota pod nulou. Nad puzdrom je vztýčený drevený rám, ktorý je zase pokrytý niekoľkými vrstvami filmu, plachty alebo iného materiálu, ktorý neumožňuje prechod vlhkosti. Otváranie na jar sa vykonáva postupne, aby kríky nezačali aktívny rast..

Ruža sa kryje iba vtedy, ak je stanovená stabilná teplota pod nulou. Cez krík je postavený drevený rám, ktorý je zase pokrytý niekoľkými vrstvami filmu, plachty alebo inej podložky

Odroda ruže Nicole podľa popisu a fotografie sa stane skutočnou ozdobou vašej letnej chaty. Pri pestovaní vlastnými rukami a náležitej starostlivosti môžete dosiahnuť bohaté kvitnutie kríka. Vytvorte vo svojej dači krásne rohy kvetov!